0
23:38

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

23:37

Η Μπαρτσελόνα πήρε μία εύκολη νίκη με... σβηστές μηχανές και πλέον περιμένει τον αντίπαλό της στους «4», τον οποίο θα μάθει την Παρασκευή (24/4). Από την πλευρά της, η Παρί αποχαιρετά τη διοργάνωση, μην δείχνοντας σε κανένα σημείο του αγώνα ικανή για την ανατροπή.

23:36

Λήξη του ματς! 2-0.

23:35

90'+2: Ωραίο σουτ του Μέσι, η μπάλα περνά λίγο άουτ και δεν γίνεται το 3-0.

23:34

90': Ωραία προσπάθεια του Μέσι μέσα στην περιοχή, αλλά κλείνεται από τον Μάξουελ και του κάνει και επιθετικό φάουλ.

23:33

89': Σουτ του Λαβέτσι, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

23:28

Διαδικαστικού χαρακτήρα σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο, ειδικά για την Μπαρτσελόνα που έχει ήδη το μυαλό της στα ημιτελικά...

23:26

83': Κόρνερ για την Παρί Σεν Ζερμέν, το πρώτο της στο ματς! Εκτελεί από τα αριστερά ο Λαβέτσι, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:22

80': Διπλή αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Λαβέτσι στη θέση του Καβάνι και ο Ραμπιό στη θέση του Ματουιντί.

23:21

79': Φάση διαρκείας για τη Παρί. Ο Λούκας κάνει το τακουνάκι, ο Καβάνι προσπαθεί να κάνει το σουτ, ο Ματουιντί παίρνει το... ριμπάουντ, η μπάλα φτάνει ξανά στον Καβάνι, αλλά το σουτ του από τα δεξιά βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

23:19

76': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα. Εκτελείται από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:17

75': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Ο Πέδρο στη θέση του Σουάρεζ.

23:16

73': Καλή στιγμή για την Παρί. Ο Ιμπραΐμοβιτς επιχειρεί το σουτ με το δεξί, του λέει «όχι» ο Τερ Στέγκεν.

23:15

71': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα. Εκτελεί συρτά ο Μέσι, γυρίζουν την μπάλα οι συμπαίκτες του.

23:10

66': Αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Λούκας στη θέση του Καμπαγιέ.

23:06

63': Πάει να βγει τετ α τετ ο Λουίς Σουάρεζ έπειτα από πάσα του Μέσι, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

23:03

59': Συρτό σουτ του Βεράτι, περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν.

22:58

55': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Ο Σέρχι Ρομπέρτο στη θέση του Μπουσκέτς.