6
-
1
23:36

Εκπληκτική η Μπάγερν Μονάχου, διέλυσε με 6-1 την Πόρτο και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:36

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:34

90+1': Μεγάλη ευκαιρία η Μπάγερν, ο Φαμπιάνο λέει όχι σε κοντινό πλασέ του Λεβαντόφσκι.

23:32

89': Ο Ντάντε στη θέση του Αλκάνταρα.

23:31

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Τσάμπι Αλόνσο, πάνω από το τείχος και στα δίχτυα του Φαμπιάνο, 6-1 οι Γερμανοί.

23:31

88': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ.

23:29

87': Δευτέρη κίτρινη και αποβολή για τον Μαρκάνο. Σωστή η κόκκινη κάρτα.

23:29

86': Ο Βίζερ στη θέση του Γκέτσε.

23:23

80': Δέκα λεπτά ακόμα. Η Πόρτο προσπαθεί και έχει την κατοχή, αλλά απέχει πολύ από τα δύο απαιτούμενα γκολ. Ένα όμως μπορεί να κάνει θρίλερ τα τελευταία λεπτά.

23:21

78': Απαντάει η Μπάγερν, που απειλεί μετά από ώρα. Σουτ του Λεβαντόφσκι, λίγο άουτ.

23:19

77': Μεγάλη ευκαιρία η Πόρτο. Ο Μαρτίνεζ μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει δυνατά, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

23:16

Καλή επιθετική ανάπτυξη για τους Πορτογάλους, ο Ερέρα έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μαρτίνεζ με κοντινή κεφαλιά πετυχαίνει το γκολ της τιμής.

23:16

73': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟ.

23:15

72': Ο Ρόντε στη θέση του Ραφίνια. Αναγκαστική η αλλαγή.

23:14

71': Κίτρινη ο Μαρκάνο.

23:10

67': Ο Εβάντρο στη θέση του Μπραχίμι.

23:08

65': Κίτρινη ο Ρικάρντο.

23:05

63': Νέο κόρνερ για την Μπάγερν. Εκτελεί ο Αλκάνταρα, κεφαλιά άουτ του Μπαντστούμπερ.

23:03

61': Κόρνερ για την Μπάγερν. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:01

57': Λίγο πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Αλόνσο, καλή στιγμή.

22:59

56': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Μπάγερν.

22:53

50': Δείχνει διάθεση να κυκλοφορήσει την μπάλα η Πόρτο, δεν είναι όμως εύκολο με την κακή τους ψυχολογία.

22:48

46': Ωραίο μονοκόμματο σουτ το Γκέτσε, λίγο άουτ.

22:48

46': Έναρξη του β' μέρους.

22:48

46': Ο Ρικάρντο Νέβες στη θέση του Κουαρέσμα, δεύτερη αλλαγή για τον Λοπετέγι.

22:47

22:33

Απίστευτη η Μπάγερν Μονάχου στο α' ημίχρονο, "πάτησε" την Πόρτο και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου έχει ήδη καθαρίσει την πρόκριση.

22:33

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

22:31

45': Ο Λαμ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά αυτή τη φορά ο Φαμπιάνο.

22:27

42': Κίτρινη ο Μπαντστούμπερ.

22:26

Δίχως οίκτο η Μπάγερν. Ο Μίλερ μέσα στην περιοχή κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Λεβαντόφσκι ελίσσεται και κάνει το δυνατό διαγώνιο σουτ, καμία τύχη ο Φαμπιάνο, 5-0.

22:26

40': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ.

22:25

39': Αναξιοποίητο κόρνερ για την Μπάγερν.

22:23

38': Κίτρινη ο Τζάκσον Μαρτίνεζ.

22:22

Και η τύχη στο πλευρό των Γερμανών. Ο Μίλερ κάνει ένα σχετικά αδύναμο σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία αιφνιδιάζοντας τον Φαμπιάνο, που είχε ήδη πέσει. 4-0 η Μπαγερν, που κάνει ό,τι θέλει στο χορτάρι.

22:21

36': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΓΕΡΝ.

22:19

34': Κίτρινη ο Ερέρα.

22:18

32': Μέσα ο Ρικάρντο, έξω ο Ρέγες. Η αλλαγή για την Πόρτο δεν είναι αναγκαστική, αλλά τακτικής καθώς ο Ρέγες είχε πολλά προβλήματα στην αριστερή πλευρά της άμυνας.

22:16

Αυτή ήταν η πρώτη επίσκεψη της Πόρτο στην περιοχή του Νόιερ. Εφιαλτικό το μισάωρο για τους Πορτογάλους, που χρειάζονται επειγόντως γκολ για παράταση.

22:15

30': Κόρνερ για την Πόρτο. Εκτελεί ο Κουαρέσμα, άστοχη η κεφαλιά του Κασεμίρο.

22:13

Οι Βαυαροί βγαίνουν ωραία από δεξιά, ο Λαμ κάνει το γύρισμα, ο Μίλερ δίνει την ασίστ και ο Λεβαντόφσκι με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 3-0.

22:12

27': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ.