0
-
1
21:20

90+3': Τέλος της αναμέτρησης.

21:17

90+2': Ο Γκολάσα στη θέση του Κάτσε.

21:16

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

90': Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Σιόντη. Αναγκαστική η αλλαγή.

21:12

86': Κίτρινη ο Γκαζαριάν.

21:09

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, που στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει Κουτζαβασίλη. 0-1 ο ΠΑΟΚ.

21:09

83': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

21:08

82': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ λίγο έξω από την περιοχή.

21:07

80': Κίτρινη ο Λεάλ.

21:05

79': Στο τείχος η εκτέλεση του Λεάλ.

21:04

78': Κίτρινη για τον Κάτσε και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Κέρκυρα λίγο έξω από την περιοχή.

21:03

77': Ο Λεάλ στη θέση του Καρντόσο.

21:01

74': Ο Κουλούρης στη θέση του Μακ.

20:56

70': Κίτρινη ο Μαρκόφσκι.

20:53

67': Ο Σκόνδρας στη θέση του Περέιρα.

20:51

65': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Ρατς. Σωστή η απόφαση του Θάνου, επικίνδυνο το μαρκάρισμα του Ρουμάνου. Με δέκα ο ΠΑΟΚ.

20:49

64': Εκτελεί ο Χαβίτο, διώχνουν αρχικά οι του ΠΑΟΚ, το σουτ του Γκόμες έξω από την περιοχή φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:49

63': Ο Φάμπιο στη θέση του Κόντου.

20:49

63': Ευκαιρία η Κέρκυρα. Καλό σουτ του Χαβίτο έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Ιτάνζ.

20:48

62': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Περνάει αναξιοποίητο.

20:42

56': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνουν οι της Κέρκυρας.

20:41

55': Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του β' μέρους. Στον ίδιο ρυθμό και χωρίς φάση στο ματς με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή.

20:37

50': Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα πέντε λεπτά. Παιχνίδι κέντρου κυρίως μέχρι τώρα.

20:31

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο προπονητές.

20:30

20:18

3 (1) – 5 (2) οι τελικές και 49%-51% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ στο α’ μέρος. Οι Θεσσαλονικείς είναι ελαφρώς καλύτεροι, αλλά αναποτελεσματικοί καθώς έχουν πετάξει στα σκουπίδια τρεις σημαντικές ευκαιρίες. Μία μεγάλη έχει και η Κέρκυρα, αλλά ο Ιτάνζ κράτησε το μηδέν.

20:16

45'+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:15

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, επιθετικό φάουλ στον Σιόντη.

20:13

42': Κόρνερ η Κέρκυρα. Εκτελεί ο Γκαζαριάν, διώχνουν οι αμυντικοί. Διαμαρτύρονται για χέρι του Βίτορ οι γηπεδούχοι. Η μπάλα έχει βρει όντως το χέρι του Πορτογάλου, ακούσιο το θεώρησε ο Θάνος και μάλλον έχει δίκιο καθώς ήταν πολύ κοντινή η απόσταση.

20:09

39': Σέντρα του Μακ από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, ο Αθανασιάδης κερδίζει στον αέρα τον Ντιόγκο, αλλά η κεφαλιά του φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:04

34': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Περέιρα και Μακ παίζουν το 1-2, ο Αργεντινός βγαίνει σε θέση τετ α τετ, αλλά το πλασέ του δεν είναι καλό και φεύγει άουτ. Τρίτη κλασική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

19:57

27': Ο Περέιρα δοκιμάζει το πόδι του περίπου πέντε μέτρα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Κουτζαβασίλης.

19:55

25': 48%-52% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ.

19:53

23': Κίτρινη ο Ρατς.

19:52

22': Μεγάλη ευκαιρία η Κέρκυρα. Μετά από σέντρα του Γκόμες, ο Μαρκόφσκι κάνει την καρφωτή κεφαλιά από κοντά, αποκρούει ο Ιτάνζ.

19:50

20': Κίτρινη ο Γκόμες.

19:48

17': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Γκόμες εκτελεί με δύναμη το πλάγια άουτ στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Μαρκόφσκι κάνει την κεφαλιά, άουτ.

19:47

16': Εκτελεί ο Ρατς, επιθετικό φάουλ υπέρ του Μαρκόφσκι.

19:46

16': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Περέιρα και Κάτσε συνδυάζονται ωραία έξω από την περιοχή, ο Αργεντινός βγάζει τετ α τετ τον Μακ, που πλασάρει, προλαβαίνει και κάνει σωτήριο τάκλιν ο Καρντόσο και διώχνει σε κόρνερ.

19:44

14': Κίτρινη ο Νομπόα.

19:41

11': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης έκανε την κάθετη, ο Μακ βγήκε φάτσα με τον Κουτζαβασίλη από πλάγια θέση, αλλά το σουτ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

19:36

6': Πρώτη τελική στο ματς, είναι για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

19:35

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά δίχως κάτι το αξιόλογο.

19:31

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

19:23

Ο ΠΑΟΚ με 57 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση και ψάχνει τη δεύτερη σερί νίκη για να προσπεράσει τον Παναθηναϊκό και να ενισχύσει τη θέση του εν όψει των πλέι οφ.

19:21

Με 40 βαθμούς η Κέρκυρα βρίσκεται στην 9η θέση και θέλει να κλειδώσει την παραμονή.

19:18

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Κέρκυρα-ΠΑΟΚ για την 31η αγωνιστική, που ξεκινά σε λιγότερο από ένα τέταρτο.

19:15

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιόγκο, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Καρντόσο, Σιόντης, Χαβίτο, Γκαζαριάν, Κόντος, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Σέτκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο, Λεάλ.
Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Ρατς, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κάτσε, Νομπόα, Μακ, Αθανασιάδης, Περέιρα.
Αναπ: Γλύκος, Σκόνδρας, Γκολάσα, Κουλούρης, Ρικάρντο Κόστα, Κίτσιου, Σαββίδης.
Διαιτητής είναι ο Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί οι Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας) και Μπαλτάς (Αχαΐας), ενώ 4ος ο Κάμπαξης (Εύβοιας).