Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Παναιτωλικό.

16:52

Εξαιρετική μπαλιά του Λάζαρ στον Κάπελ, εκείνος ψάχνει με παράλληλη πάσα τον Μορένο και ο Τσαμπούρους, που προσπαθεί να ανακόψει την πορεία της μπάλας, τη στέλνει στα δίχτυα.

16:52

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:51

16:50

90': Αδύναμο σουτ ο Αντέγιο, εύκολα ο Μπρακάλι.

16:49

89': Κίτρινη στον Γοδόι.

16:46

86': Κακή εκτέλεση φάουλ, πολλά μέτρα πάνω από την εστία στέλνει την μπάλα ο Βιγιαφάνιες.

16:43

83': Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μορένο τη δεύτερη και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Άλεξιτς.

16:41

Δεν έχει ρυθμό το ματς και οι παίκτες των δύο ομάδων δεν δείχνουν διάθεση να επιτεθούν.

16:38

Το όνομά του από τους φίλους του Παναιτωλικού ακούει ρυθμικά ο Μάκης Χάβος.

16:34

74': Ξύδας αντί Πετρόπουλου για την Καλλονή.

16:33

73': Εντελώς άστοχο σουτ από τον Λάζαρ.

16:31

71': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μορένο αντί Άλβες.

16:31

70': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες.

16:29

Έχει δώσει πνοή στην Καλλονή ο Μίνγκας.

16:25

65': Μύγας αντί Μπεχαράνο για τον Παναιτωλικό.

16:23

Έχει πρόβλημα ο Μπεχαράνο, διακόπτεται το ματς.

16:21

62': Στη θέση του Φωτάκη ο Λάζαρ για τον Παναιτωλικό.

16:20

Χάνει προσωρινά την μπάλα ο Άλεξιτς αλλά διορθώνει προ του Άλβες.

16:17

57': Κόρνερ κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι. Εύκολα απομακρύνει η άμυνα του Παναιτωλικού.

16:15

Έχει την υπεροχή στα τελευταία λεπτά η Καλλονή.

16:11

51': Ο Μίνγκας εκτελεί κόρνερ, η άμυνα του Παναιτωλικού δεν διώχνει, αλλά το σουτ του Κεϊτά είναι απελπιστικά άστοχο.

16:09

Ψάχνει χώρο ο Μαρτίνες για να σουτάρει, αλλά τον κλείνουν Γιορέντε και Αναστασιάδης.

16:06

46': Μίνγκας και Αράς αντί Λεοζίνιο και Ναβάρο για την Καλλονή.

16:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:03

15:47

Λήξη ημιχρόνου με τον Παναιτωλικό να προηγείται και να είναι καλύτερος.

15:43

Έχει γίνει άναρχο το ματς, ούτε ο Παναιτωλικός αναπτύσσεται ορθολογικά εδώ και τουλάχιστον ένα τέταρτο.

15:40

Ωραίο τάκλιν στον Μανούσο από τον Μπεχαράνο.

15:37

Κακό το ματς στα τελευταία λεπτά με μάχες κέντρου. Δεν υπάρχουν τελικές προσπάθειες.

15:34

Στο μισό γήπεδο περιμένει πλέον τους φιλοξενούμενους ο Παναιτωλικός, όταν έχουν εκείνοι την μπάλα.

15:31

30': Κίτρινη στον Καλτσά.

15:30

30': Κίτρινη στον Άλβες.

15:26

25': Κόρνερ κερδίζει ο Παναιτωλικός, το εκτελεί ο Μαρτίνες αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

15:22

Στα πόδια των παικτών της Καλλονής πλέον η μπάλα.

15:18

Ο Μαρτίνες βρίσκει χώρο για τρίτη φορά και με ωραίο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:17

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

15:13

Μπαίνει στην περιοχή ο Βιγιαφάνιες, κάνει κι επικίνδυνο γύρισμα και η μπάλα απομακρύνεται την τελευταία στιγμη.

15:09

8': Νέα καλή προσπάθεια από τον Μαρτίνες, δεν είναι καλό το σουτ του που φεύγει άουτ.

15:07

6': Βρίσκει χώρο και δοκιμάζει το πόδι του ο Μαρτίνες, πέφτει και αποκρούει ο Άλεξιτς.

15:05

4': Λάθος από τον Λεοζίνιο, άστοχο το σουτ του Κάπελ.

15:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

14:55

Χωρίς ιδιαίτερο κινητρο οι δύο ομάδες, αφού οι γηπεδούχοι έχουν χάσει τη μάχη για την πεντάδα και οι φιλοξενούμενοι έχουν σφραγίσει την παραμονή τους.

14:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με την Καλλονή.

Μπρακάλι, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Βιγιαφάνιες, Κάπελ, Μαρτίνες, Άλβες.
Αναπ: Στεφανάκος, Ρουσκουσέδα, Θεοδωρίδης, Μορένο, Μύγας, Λάζαρ, Παπουτσογιαννόπουλος
ΚΑΛΛΟΝΗ
Άλεξιτς, Τσαμπούρης, Αντέγιο, Αναστασιάδης, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο, Πετρόπουλος.
Αναπ: Πιπίνης, Αράς, Χωριανόπουλος, Στεφάνοβιτς, Μαρσέλο, Ξύδας, Μίνγκας
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης) 4ος: Σπάθας (Πειραιά)