20:52

20:52

Τελείωσε το ματς, νίκη με 3-1 για τον Ολυμπιακό.

20:50

90'+2: Ο Μπάλντα κάνει σουτ και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

20:50

20:47

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του Πανθρακικού χωρίς να επιχειρούννα επιτεθούν.

20:44

86': Κίτρινη στον Μπουχαλάκη.

20:40

Διαδικαστικού χαρακτήρα είναι τα τελευταία λεπτά.

20:38

79': Μπουχαλάκης αντί Ντομίνγκεζ για τον Ολυμπιακό.

20:37

79': Κίτρινη στον Τζάνη.

20:35

76': Ο Τσουμάνης κάνει σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει με άνεση.

20:32

74': Μπάλντα αντί Ίγκορ για τον Πανθρακικό.

20:29

71': Δυνατό μακρινό σουτ από τον Μπενίτεζ, παραχωρεί κόρνερ ο Αθανασιάδης.

20:28

70': Ο Φουστέρ κάνει παράλληλη πάσα και ο Εμπόου διώχνει πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή.

20:27

69': Κίτρινη στον Μπενίτεζ.

20:25

67': Φορτούνης και Φουστέρ μπαίνουν, Χάρα και Ντοσεβί βγαίνουν.

20:24

66': Ωραία προσπάθεια από τον Χάρα, διπλή προσποίηση στον Εμπόου και σουτ με το δεξί. Αποκρούει ο Αθανασιάδης με τα πόδια.

20:21

63': Τζάνης αντι Κάσες για τον Πανθρακικό. Αναγκαστική η αλλαγή, δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ισπανός.

20:19

60': Κίτρινη στον Εντινγκά.

20:16

57': Αδύναμο σουτ από τον Χάρα, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

20:14

Στο έδαφος ο Εμπόου, προσωρινή διακοπή.

20:12

54': Κίτρινη στο Σιόβα.

20:09

51': Άστοχο σουτ από τον Χάρα εκτός περιοχής.

20:08

50': Από πολύ μακριά ο Κάσες προσπαθεί να νικήσει τον Ρομπέρτο και αστοχεί.

20:06

48': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Κάσες βγαίνει μόνος του με τον Ρομπέρτο και ο δεύτερος αποκρούει με τα πόδια. Απίστευτο λάθος από Μιλιβόγεβιτς.

20:04

46': Ο Μπενίτεζ από τα όρια της περιοχής δοκιμάζει το σουτ και ο Αθανασιάδης αποκρούει με τα πόδια.

20:04

20:02

19:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

19:46

45': Ο Ντοσεβί κάνει ωραία ενέργεια από δεξιά, ο Μπενίτεζ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

19:42

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί κόρνερ, ο Ιγκόρ χάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Μιλιβόγεβιτς που είναι πίσω του παίρνει ανενόχλητος την κεφαλιά και σκοράρει.

19:42

41': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:39

Έχει δώσει την μπάλα στον Πανθρακικό στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, ο οποίος πιέζει ψηλά τους γηπεδούχους.

19:35

34': Ο Μπαϊκαρά συγκλίνει προς τα μέσα από δεξιά, κάνει φαλτσαριστό σουτ προς την απέναντι εστία και αστοχεί.

19:32

31': Κίτρινη στον Μαζουακού.

19:30

Στον χώρο του κέντρου παίζεται το ματς στα τελευταία λεπτά.

19:26

25': Αδύναμο πλασέ από τον Ντοσεβί, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

19:22

Μετά το καταιγιστικό πεντάλεπτο με τα γκολ και τις φάσεις έχει πέσει ο ρυθμός.

19:19

Σε κάκιστη κατάσταση και οι δύο άμυνες, χάνουν πολύ εύκολα τα μαρκαρίσματα.

19:16

15':Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί κόρνερ, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

19:13

Ο Ιγκόρ δίνει στον Μπαϊκαρά κι εκείνος κάνει εξαιρετική προσπάθεια. Αρχικά αποφεύγει τον Μποτία, μετά τον Σιόβα και εκτελεί τον Ρομπέρτο με το δεξί.

19:13

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

19:12

11': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Τσουμάνης κάνει τη σέντρα, η μπάλα καταλήγει στον αμαρκάριστο Ιγκόρ και ο τελευταίος από ιδανική θέση αστοχεί.

19:11

Σέντρα από αριστερά, η μπάλα κοντράρει, καταλήγει στον Χάρα και ο τελευταίος με σουτ σκοράρει.

19:11

10': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:10

Ο Μπενίτεζ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει την προσποίηση στον Εμπόου και τελειώνει ωραία τη φάση με πλασέ.

19:10

9': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:08

Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά. Ο Ολυμπιακός έχει μπει πιο δυνατά πάντως.

19:05

4': Κίτρινη στον Ποτουρίδη.

19:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:01

18:59

18:55

Η αναμέτρηση είναι εξ αναβολής για την 27η αγωνιστική. Γι' αυτό και δεν υπάρχουν θεατές, καθώς έτσι είχε αποφασιστεί τότε από τον Σταύρο Κοντονή.

18:50

Μία νίκη που θα τον φέρει αγκαλιά με τον τίτλο αναζητούν οι Πειραιώτες, βαθμούς σε κάθε παιχνίδι ψάχνουν πλέον οι γηπεδούχοι.

18:44

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς του Πανθρακικού με τον Ολυμπιακό.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Βιγιαφάνε, Εμπόου, Ποτουρίδης, Τσουμάνης, Μεχία, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Ντιγκινί, Κάσες, Ιγκόρ.
Αναπ: Πασχαλάκης, Τζάνης, Χασομέρης, Μπάλδα, Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Χρήστου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Εντινγκά, Μιλιβόγεβιτς, Ντοσεβί, Ντομίνγκεζ, Μπενίτεζ, Χάρα.
Αναπ: Μέγερι, Φορτούνης, Αυλωνίτης, Φουστέρ, Μπουχαλάκης, Γιαννούλης, Διαμαντάκος.
Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών) 4ος: Γιώργος Λιαχούδης (Μακεδονίας)