0
-
3
20:50

Δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής το παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός κέρδισε εύκολα και άνετα με 0-3 και ουσιαστικά έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ξεκάθαρα διαδικαστικού χαρακτήρα θα είναι ο επαναληπτικός.

20:50

90+3': Τέλος του αγώνα.

20:48

90+1': Ατομική προσπάθεια του Κοτσώνη, που κουβάλησε για πολλά μέτρα την μπάλα και δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, πολλά μέτρα άουτ, δεν ανησύχησε ο Ρομπέρτο.

20:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:47

90': Υβριστικά συνθήματα σε βάρος του Βαγγέλη Μαρινάκη από τους φιλάθλους του Απόλλωνα.

20:45

88': Δύο λεπτά ακόμα. Τα πάντα έχουν κριθεί στη Ριζούπολη από νωρίς.

20:40

84': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός, που έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση μετά το κόρνερ. Ο Σαλίνο άλλαξε έξυπνα το παιχνίδι για τον Ντοσεβί, που έκανε την προσποίηση και ένα ωραίο φαλτσαριστό πλασέ λίγο μέσα από την περιοχή, μόλις άουτ.

20:40

83': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Γκόλιας, διώχνει ο Μιλιβόγεβιτς.

20:39

82': Ο Φουστέρ συνδυάζεται με τον Ντοσεβί και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ταΐρης. Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

20:35

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Βοσνιάδης. Ο Χατζής στη θέση του Πινέιρο.

20:32

75': Ατομική ενέργεια και σουτ του Μπενίτεζ από το ύψος της περιοχής, άουτ.

20:32

75': Συνέχεια στο ματς, προσωρινά με δέκα ο Απόλλωνας.

20:31

74': Μικρή διακοπή εξαιτίας τραυματισμού του Πινέιρο.

20:28

71': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καραδέμητρος στη θέση του Λαγού.

20:26

70': Φορτούνης και Διαμαντάκος στη θέση των Ντομίνγκεζ και Εντινγκά. Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Περέιρα.

20:24

67': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί το φάουλ, ο Εντινγκά κάνει τη γυριστή κεφαλιά, ο Φουστέρ πλασάρει από πλάγια θέση, φεύγει άουτ η μπάλα.

20:20

63': Κίτρινη ο Ντομίνγκεζ.

20:17

60': Σουτ του Σουάνη έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο.

20:16

59': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Χάρα.

20:14

Εκπληκτικό γκολ από τον Ντοσεβί, που με δυνατό ξερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Ταΐρη.

20:14

57': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:08

52': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Άρσιτς στη θέση του Μπαμ Μπαμ.

20:08

51': Ο Χάρα δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, πάνω από τα δοκάρια.

20:04

48': Εκτέλεση φάουλ του Λαγού από πλάγια θέση, μπλοκάρει σταθερά ο Ρομπέρτο.

20:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Δίχως αλλαγές Βοσνιάδης και Περέιρα.

20:01

19:46

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

19:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:44

45': Ωραία κάθετη για τον Ανγκούλο, που με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ρομπέρτο. Είναι όμως σε θέση οφσάιντ ο σκόρερ και το γκολ ακυρώνεται σωστά.

19:43

44': Από δυνατό πλάγιο άουτ του Μαζουακού, πρώτη γυριστή κεφαλιά, δεύτερη ο Ντοσεβί, αποκρούει ο Ταΐρης.

19:40

41': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός εκτελεί από τα αριστερά, κάνει την κεφαλιά ο Πινέιρο, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο. Πρώτη τελική για τους γηπεδούχους.

19:39

39': Ο Σουάνης Κάνει την κάθετη στην πλάτη της άμυνας, δεν μπορεί ο Λαγός να κάνει το κοντρόλ και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.

19:37

37': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Η σέντρα του Ντομίνγκεζ απομακρύνεται.

19:35

35': Κίτρινη ο Μποτία.

19:34

34': Κίτρινη ο Κοτσώνης.