3
-
1
21:28

90+4': Τέλος του αγώνα.

21:24

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:23

90': Ο Σαπαλίδης στη θέση του Ίλιτς, που επίσης αποθεώνεται.

21:23

90': Κίτρινη ο Χάρα

21:22

89': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Ακόστα, που αποθεώνεται. Σωστή η απόφαση του Αρετόπουλου.

21:20

87': Κακή εκτέλεση φάουλ του Κασάμι από καλή θέση, πολλά μέτρα άουτ.

21:15

82': Κίτρινη ο Τσάβες.

21:14

81': Σουτ του Χάρα έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Βελλίδης.

21:13

80': Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μιλιβόγεβιτς, έφυγε μόλις άουτ.

21:12

79': Κίτρινη ο Ακόστα.

21:11

77': Ο Μπέριος στη θέση του Μανιά.

21:08

Ταχύτατη αντεπίθεση για τους γηπεδούχους με τον Τσάβες να βγάζει τον Ακόστα τετ α τετ, το πλασέ του Ισπανού είναι εύστοχο και ο ΠΑΣ κάνει το 3-1.

21:07

74': ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

21:07

73': Τρίτο σερί κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Η κεφαλιά του Κασάμι απομακρύνεται πάνω από τη γραμμή. Μεγάλη ευκαιρία και ενώ ακολούθησε σουτ του Μπενίτες, που απομακρύνθηκε επίσης.

21:05

72': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Απομακρύνουν πάλι οι γηπεδούχοι.

21:05

72': Αναξιοποίητο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:03

70': Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Ίλιτς να σουτάρει δυνατά και τον Ρομπέρτο να αποκρούει με τις γροθιές.

21:02

Μακρινό σουτ του Μιλιβόγεβιτς με πολλά φάλτσα, η πορεία της μπάλας ξεγελά τον Βελλίδη και καταλήγει στα δίχτυα. Μειώνει ο Ολυμπιακός.

21:02

68': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:58

65': Κασάμι και Φουστέρ αντί Ντομίνγκεζ και Εντινγκά.

20:57

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, καθαρίζει ο Βελλίδης.

20:55

62': Νέο καλό σουτ του Μπενίτες μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20:55

61': Καλό σουτ του Μπενίτες, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

20:54

61': Ο Ίλιτς σκοράρει από κοντά, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώνεται.

20:49

56': Ο Ακόστα κάνει τη σέντρα-σουτ από δεξιά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και φεύγει λίγο άουτ και ενώ ο Ρομπέρτο ήταν εκτός θέσης.

20:48

55': Ο Ολυμπιακός βρίσκεται μόνιμα στην επίθεση στο β' μέρος, αλλά δεν έχει δημιουργήσει τον παραμικρό κίνδυνο για τον Βελλίδη.

20:45

51': Ο Μπενίτες στη θέση του Φορτούνη.

20:39

46': Ο Ναδάλες στη θέση του Ντάσιου. Αναγκαστική η αλλαγή.

20:38

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:36

20:18

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:17

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:14

Ωραία κάθετη του Χαρίση για τον Ίλιτς που στοπάρει, αλλά δεν σουτάρει, στρώνει στον Μανιά κι αυτός με άψογο τελείωμα από πολύ πλάγια θέση αιφνιδιάζει τον Ρομπέρτο για το 2-0. Υπάρχει παθητικό οφσάιντ του Τσάβες στη φάση, αλλά ο Ίλιτς, που γίνεται κάτοχος της μπάλας φεύγει από κανονική θέση.

20:14

42': ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

20:13

41': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Ακόστα.

20:09

37': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Λάθος του Μιχαήλ που ουσιαστικά βγάζει τον Φορτούνη σε θέση τετ α τετ, κακό το πλασέ του, φεύγει άουτ.

20:06

35': Γέμισμα του Ντομίνγκεζ, ψηλά άουτ η κεφαλιά του Εντινγκά.

20:06

34': Κίτρινη ο Τσουκαλάς.

20:04

Λάθος του Μιλιβόγεβιτς στον άξονα, ο Ακόστα κλέβει και κάνει εξαιρετική κάθετη στον Ίλιτς, που με άψογο πλασέ υπό πίεση στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα του Ρομπέρτο.

20:04

32': ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

20:03

31': Σουτ του Ντοσεβί από το ύψος της περιοχής, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης.

19:59

27': Προσπαθούν οι ερυθρόλευκοι να κάνουν μία κομπίνα για να σουτάρει ο Μαζουακού, αλλά οι γηπεδούχοι την καταλαβαίνουν και κόβουν.

19:57

26': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό λίγο έξω από την περιοχή και προς τα δεξιά.

19:55

24': Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, κεφαλιά άουτ του Μιλιβόγεβιτς.

19:55

23': Λάθος κοντρόλ του Τσουκαλά στο ύψος της περιοχής, κλέβει και σουτάρει ο Ντομίνγκεζ, σε κόρνερ ο Βελλίδης.

19:51

20': Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Τσάβες, που σουτάρει από μακριά πάνω από τα δοκάρια.

19:48

16': Κίτρινη στον Σαλίνο.

19:47

15': Κίτρινη ο Μιχαήλ.

19:44

13': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, επιθετικό φάουλ του Σιόβα.

19:44

12': Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

19:43

11': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΣ. Ο Ίλιτς γεμίζει στην περιοχή, ανενόχλητος ο Τσάβες πιάνει την κεφαλιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

19:40

8': Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, σουτ του Χάρα, μπλοκάρει ο Βελλίδης χωρίς πρόβλημα.

19:39

7': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Ντοσεβί έδωσε πάρε-βάλε στον Ντομίνγκεζ που δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. Διώχνει σε κόρνερ ο Ντάσιος.

19:37

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, δεν υπάρχει κάποια σημαντική φάση.

19:32

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

19:29

19:25

Στους 44 ο ΠΑΣ Γιάννινα, που με νίκη ξεπερνάει την Ξάνθη και μπαίνει στην πεντάδα.

19:22

Στους 67 βαθμούς ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός, που θέλει πέντε βαθμούς για να κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή.

19:20

Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος στους Ζωσιμάδες, βροχερό το τοπίο στα Γιάννινα.

19:16

Σε περίπου ένα τέταρτο αρχίζει το ματς ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός για την 30ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

19:15

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Μιχαήλ, Χαρίσης, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Τσάβες, Ακόστα, Μανιάς.
Αναπ: Σωτηρίου, Αυγενικού, Ναδάλες, Μπέριος, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ηλιάδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σιόβας, Μποτία, Μαζουακού, Σαλίνο, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Ντοσεβί, Φορτούνης, Ντομίνγκεζ, Χάρα
Αναπ: Γιαννιώτης, Κασάμι, Φουστέρ, Μπενίτες, Σαντάνα, Γιαννούλης, Διαμαντάκος.
Διαιτητής είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί οι Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Δημητριάδης (Μακεδονίας) και τέταρτος ο Μαντάκης (Ημαθίας).