2
-
1
19:05

90+4': Τέλος της αναμέτρησης.

19:04

90+4': Κίτρινη και για τον Σολτάνι και ενώ για δύο λεπτά δεν έχει παιχτεί μπάλα.

19:03

90+2': Κίτρινη και για τον Μπαξεβανίδη.

19:02

90+2': Κίτρινη για τον Αθανασιάδη και τον Μπέρτο.

19:01

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:58

87': Κίτρινη ο Βασιλακάκης.

18:55

85': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ο Ρατς εκτέλεσε το φάουλ, εντυπωσιακό γυριστο του Τζαβέλλα, πάνω από τα δοκάρια.

18:53

83': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, καθαρίζει ο Κυριακίδης.

18:51

81': Κόρνερ η Ξάνθη. Εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Κλέιτον, διώχνει ο Γκολάσα.

18:47

76': Επικίνδυνο γύρισμα του Λουσέρο, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ιτάνζ προ του Ράνου.

18:46

75': Ο Κίτσιου στη θέση του Μακ.

18:45

75': Μακρινό και άστοχο σουτ του Ρατς, πολλά μέτρα άουτ.

18:44

Τραγικό λάθος από τον Τζαβέλλα, που κάνει λάθος γύρισμα προς τον Ιτάνζ και ο Κλέιτον τον κρεμάει για να μειώσει με ένα εκπληκτικό τρόπο.

18:44

73': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

18:41

71': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνει ο Ιτάνζ.

18:39

69': Ο Γκολάσα στη θέση του Παπαδόπουλου.

18:37

66': Ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου.

18:37

66': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τους Ακρίτες.

18:36

66': Ευκαιρία η Ξάνθη, η πρώτη στον αγώνα. Ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Λουσέρο πιάνει κεφαλιά-δυναμίτη, αλλά ο Ιτάνζ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

18:35

65': Προσπαθεί η Ξάνθη να γίνει πιο επιθετική στα τελευταία λεπτά, αλλά ο ΠΑΟΚ ανταποκρίνεται αμυντικά.

18:31

60': Ο Σολτάνι από καλή θέση κάνει το σουτ, δεν είναι καλό και φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

18:25

Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Ξάνθης και πάσα του Μακ, ο Παπαδόπουλος γυρίζει ωραία το κορμί του και με κοντινό σουτ γράφει το 2-0.

18:25

54': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

18:23

53': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κυριακίδη να αποκρούει αρχικά σουτ του Περέιρα μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια προσπάθεια του Μακ από κοντά.

18:17

47': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, επιθετικό φάουλ στον Ιτάνζ.

18:16

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:15

46': Μπέρτος και Βασιλακάκης στη θέση των Γκομσί και Παπαστεριανού.

18:15

46': Ο Νομπόα στη θέση του Τζιόλη, που ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό. Αναγκαστική η αλλαγή.

18:14

18:01

45': Τέλος ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

17:56

43': 5 (1) - 1 (0) οι τελικές υπέρ του ΠΑΟΚ.

17:56

42': Ο Περέιρα βρίσκει χώρο και φτάνει απειλητικά μέχρι το όριο της περιοχής, κακό το σουτ του, πάνω από τα δοκάρια.