19:06

19:06

Ολοκληρώθηκε το ματς, νίκη με 2-1 για τον Εργοτέλη.

19:05

90'+4: Κίτρινη στον Χαλκιαδάκη.

19:04

90'+3: Κίτρινη στον Καβουσάκη.

19:02

18:59

Διακοπή λόγω τραυματισμού του Καβουσάκη.

18:57

86': Μπαλντά αντι Τζάνη για τον Πανθρακικό.

18:56

85': Κίτρινη στον Τζίλας.

18:55

Ο Σολάρι από δεξιά κάνει το γύρισμα και ο Τζίλας με σουτ στην κίνηση εκτελεί τον Αθανασιάδη.

18:55

84': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:53

82': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Γιουσούφ, ο οποίος πήγε πολύ επικίνδυνα στον Μεχία.

18:50

79': Σολάρι αντί Καλέ για τους γηπεδούχους.

18:49

Ετοιμάζεται ο Σολάρι για τον Εργοτέλη.

18:45

74': Κίτρινη στον Ντιγκινί.

18:43

72': Ουλά αντί Καζναφέρη για τον Εργοτέλη.

18:42

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκορ από πλάγια εντός περιοχής δίνει στον Κάσες, το πλασέ του κοντράρει και ο Λουβιόν διώχνει πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή.

18:39

68': Κίτρινη στον Πίτσο.

18:39

Ο Καζναφέρης απομακρύνει την μπάλα, εκείνη πάει στον Μεχία και ο τελευταίος με πολύ ωραίο σουτ ισοφαρίζει σε 1-1.

18:38

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

18:37

66': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Τζάνη, ο Κάσες κάνει το γύρισμα και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:36

Αποβάλλεται από τον πάγκο του Εργοτέλη μέλος της ομάδας.

18:33

62': Αλλαγή για τον Πανθρακικό, Ροτζέριο αντι Ρομέου.

18:33

62': Αλλαγή για τον Εργοτέλη, Γιουσούφ αντί Ολαϊτάν.

18:28

58': Κίτρινη στον Καλέ.

18:25

54': Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Τζάνη, η μπάλα πάει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

18:24

53': Δοκάρι για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και στη συνέχεια βρίσκει το αριστερό δοκάρι του Καβουσάκη.

18:23

52': Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Τζανακάκη, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

18:20

Ο Ποτουρίδης κόβει την τελευταία στιγμή κι ενώ υπήρχε η δυνατότητα να φύγουν στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι.

18:17

46': Ιγκόρ αντί Τσουμάνη για τον Πανθρακικό.

18:16

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

18:01

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:01

17:57

"Παίξτε γρήγορα" φωνάζει στους παίκτες του ο Ταουσιάνης.

17:55

41': Ο Τζανακάκης κάνει τις προσποιήσεις, δοκιμάζει και το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:51

Άλλη μία κακή εκτέλεση στημένης φάσης από τον Τζάνη, ο οποίος συνεχώς ψάχνει παίκτη στο δεύτερο δοκάρι χωρίς επιτυχία.

17:47

Δείχνει να μην μπορεί να αντιδράσει μετά το γκολ του Εργοτέλη ο Πανθρακικός.

17:43

29': Κόρνερ κερδίζει ο Πανθρακικός από την απομάκρυνση του Λουβιόν. Ο Τζάνης το εκτελεί και ο Γκορκς απομακρύνει.

17:41

27': Ο Τζανακάκης κάνει μία κούρσα βρίσκοντας χώρο, δοκιμάζει και το μακρινό σουτ και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

17:37

Ο Χαλκιαδάκης κοντρολάρει εκτός περιοχής, κάνει και το συρτό σουτ και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Αθανασιάδη.

17:36

22': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:35

Ο Κάσες κάνει κακό κοντρόλ και δεν προλαβαίνει να σουτάρει.

17:34

Με σέντρες προσπαθεί να επιτεθεί ο Εργοτέλης και ως τώρα αυτό δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

17:30

16': Ο Ρομέου κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:27

Προβληματικές οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά όσον φορά τη δημιουργία.

17:23

Ο Πανθρακικός στα τελευταία λεπτά κυκλοφορεί την μπάλα χωρίς να κάνει κάτι περισσότερο.

17:19

Πιο καλά έχει μπει ο Εργοτέλης στα πρώτα λεπτά.

17:15

1': Μακρινό σουτ από τον Τζίλας φεύγει αρκετά μέτρα εκτός.

17:15

17:13

17:10

Την τελευταία του ζαριά παίζει ο Εργοτέλης απέναντι σε μία ομάδα που θέλει διακαώς τη νίκη μετά και την επικράτηση του Πανιωνίου επί του Παναιτωλικού.

17:01

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς του Εργοτέλη με τον Πανθρακικό.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Καβουσάκης, Τζανακάκης, Λουβιόν, Γκορκς, Πίτσος, Μπόε, Καζναφέρης, Καλέ, Χαλκιαδάκης, Ολαϊτάν, Τζίλας.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Λυκογιάννης, Γκέντσογλου, Κοζορώνης, Ουλά, Σολάρι, Γιουσούφ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Μελίσσης, Εμπόου, Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Τσουμάνης, Ρομέου, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Ντιγκινί.
Αναπ: Πασχαλάκης, Ιγκόρ, Ροτζέριο, Μπάλδα, Βιγιαφάνε, Ηλιάδης, Χρήστου
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Μαρκενίδης (Μακεδονίας) Τέταρτος: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)