16:53

Ολοκληρώθηκε το ματς, νίκη με 2-0 για την ΑΕΛ.

16:49

16:48

90': Κίτρινη στον Σαρακατσάνο.

16:47

89': Παράλληλη σέντρα από τον Νεμπεγλέρα, πέφτει και αποκρούει ο Πολίτης.

16:44

86': Μπανούσης αντί Δεληζήση για την ΑΕΛ.

16:43

85': Ο Πιτταράς φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει το πλασέ, αλλά πάνω στον Αποστολίδη.

16:40

82': Αλλαγή για τη Ζάκυνθο, Αποστόλου αντί Κρολ.

16:39

80': Σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπόγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Πολίτης δεν ανησυχεί.

16:36

Ο Μπόγιοβιτς μετά από πάσα του Νεμπεγλέρα βγαίνει μόνος του με τον Πολίτη και δεν συγχωρεί πλασάροντας σωστά.

16:35

77': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:33

Προσπαθούν να ξαναβρούν ρυθμό οι ομάδες μετά τη διακοπή που προηγήθηκε λόγω τραυματισμού του Δεληζήση και του Πιτταρά.

16:29

71': Βγαίνει για τη Ζάκυνθο ο Οικονόμου και μπαίνει ο Βυθούλκας.

16:28

69': Γιάντσης αντί Πίντο για την ΑΕΛ.

16:25

Δεν κάνει καλό κοντρόλ ο Πίντο και χάνεται η ευκαιρία αντεπίθεσης για την ΑΕΛ.

16:20

62': Πιτταράς αντί Λέκκα για τη Ζάκυνθο.

16:18

Συνεχώς στην επίθεση η ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο. Έχει μπει μέσα αποφασισμένη να πάρει τη νίκη.

16:15

Δεν μπορεί να συνέλθει μετά το γκολ η Ζάκυνθος.

16:11

53': Ο Μελισσάς κάνει ένα σουτ και ο Πολίτης πέφτει στην αριστερή του γωνιά και αποκρούει.

16:10

Ο Σερτζίνιο κάνει το γύρισμα από αριστερά και ο Νεμπεγλέρας με μία φωτοβολίδα από το σημείο του πέναλτι νικάει τον Πολίτη.

16:09

51': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:06

48': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Σερτζίνιο κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Πινδώνης μπαίνει στην πορεία της μπάλας και από κοντά τη στέλνει ψηλά.

16:04

46': Πινδώνης αντί Ελιομάρ για την ΑΕΛ.

16:04

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

15:50

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:47

15:46

45': Κίτρινη στον Κυριακίδη.

15:44

43': Κίτρινη στον Κρολ.

15:43

43': Ανάποδο ψαλίδι από τον Σαρακατσάνο, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

15:40

39': Ο Οικονόμο εκτελεί απευθείας φάουλ από μακριά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:40

39': Κίτρινη στον Μπόγιοβιτς.

15:39

Έχει ανεβεί στα τελευταία λεπτά η Ζάκυνθος χωρίς πάντως να κάνει κάτι το ιδιαίτερο.

15:35

34': Ο Μπλέτσας κάνει ένα αδύναμο σουτ και ο Αποστολίδης μπλοκάρει με άνεση.

15:33

32': Ο Νεμπεγλέρας κάνει σέντρα από δεξιά, ο Σερτζίνιο παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν την πιάνει όπως θα ήθελε και ο Πολίτης μπλοκάρει.

15:30

29': Ευκαιρία για τη Ζάκυνθο! Ο Κυριακίδης κλέβει την μπάλα, κάνει σουτ ακριβώς πριν πατήσει περιοχή και στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

15:26

24': Ο Μπόγιοβιτς κάνει εντελώς αδύναμο σουτ και ο Πολίτης μπλοκάρει.

15:22

Στο έδαφος ο Κυριακίδης από μαρκάρισμα του Μελισσά, προσωρινή διακοπή.

15:18

17': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Καλλιβωκάς δεν μπορεί να διώξει με το κεφάλι, η μπάλα στρώνεται στον Μπόγιοβιτς, αλλά εκείνος κάνει αδύναμο σουτ και ο Πολίτης μπλοκάρει.

15:14

Προβληματική παρουσιάζεται η Ζάκυνθος ως τώρα, δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα.

15:10

Έχει μπει πιο δυνατά η ΑΕΛ.

15:07

6': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Σερτζίνιο στη μικρή περιοχή κάνει άτσαλο πλασέ αν και αμαρκάριστος και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:04

Στο έδαφος ο Καρανίκας, μικρή διακοπή.

15:02

14:59

14:53

Καθοριστικό το συγκεκριμένο ματς για την έκβαση της τέταρτης θέσης στον Βόρειο Όμιλο.

14:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της ΑΕΛ με τη Ζάκυνθο.

AEΛ
Αποστολίδης, Καρανίκας, Κοντοδήμος, Δεληζήσης, Σαρακατσάνος, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Σερτζίνιο, Ελιομάρ, Πίντο, Μπόγιοβιτς.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Πολίτης, Τσοπέλας, Ουνγιαλίδης, Νόνης, Καλλιβωκάς, Κρισμάρεβιτς, Οικονόμου, Μπλέτσας, Κυριακίδης, Λέκκας, Κρολ.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Νικολάδος (Αθηνών), Κουντουρέλης (Αθηνών) Τέταρτος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)