19:06

19:05

Λήξη αναμέτρησης, ο Αστέρας νικάει με 2-1.

19:04

Από εκτέλεση κόρνερ ο Γκοργκς παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Ζησόπουλος στην προσπάθειά του να πάει πρώτος στην μπάλα, τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.

19:04

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

19:03

19:03

90': Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Ο Λουβιόν παίρνει την κεφαλιά, ο Θεοδωρόπουλος γλιστράει και η μπάλα σταματάει στο δεξί του δοκάρι.

19:01

88': Ο Ρόλε εκτελεί κόρνερ, ο Κουρμπέλης κάνει τακουνάκι και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:56

Πιέζει ο Εργοτέλης στα τελευταία λεπτά.

18:54

82': Κίτρινη στον Τιε Μπι.

18:53

81': Κίτρινη στον Μπόε.

18:52

81': Ο Καλέ γυρίζει στον Λυκογιάννη, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Τζίλας φεύγει άουτ.

18:48

77': Ο Λομπάτο αντί του Μάσα για τον Αστέρα.

18:48

76': Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες από πλάγια γυρίζει στον Μπαντιμπανγκά κι εκείνος στέλνει την μπάλα ψηλά με την εστία κενή.

18:45

73': Ο Τζίλας αντί του Σολάρι για τον Εργοτέλη.

18:41

69': Ο Τιε Μπι αντί του Μουνάφο για τον Αστέρα.

18:37

65': Ένα γυριστό πέφτοντας κάνει ο Ολαϊτάν, εύκολα μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

18:35

64': Διπλή αλλαγή στον Εργοτέλη, Ουλά και Κοζορώνης βγαίνουν, Χαλκιαδάκης και Καζναφέρης μπαίνουν.

18:33

62': Ο Γκοργκς παίρνει την κεφαλιά προ του Σανκαρέ και σώζει την ομάδα του. Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

18:30

58': Δοκάρι για τον Αστέρα! Φοβερό σουτ από τον Ρόλε, ο οποίος σημαδεύει το οριζόντιο.

18:29

58': Ο Ρόλε εκτελεί φάουλ, ο Μπαράλες πιάνει κεφαλιά ψαράκι αλλά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρο.

18:29

57': Κίτρινη στον Λουβιόν.

18:26

Δεν έχει ρυθμό το ματς.

18:22

Κάταγμα στα πλευρά ο Γκόιαν σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις. Περισσότερο από έναν μήνα θα λείψει, αν επιβεβαιωθεί αυτό.

18:21

Καλύτερα έχει μπει και πάλι ο Αστέρας.

18:17

18:02

Λήξη ημιχρόνου.

18:01

Ο Μπαράλες αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά το Καβουσάκη, ο οποίος έπεσε σωστά.

18:01

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:58

44': Κίτρινη στον Λυκογιάννη.

17:58

44': Πέναλτι για τον Αστέρα! Δίνεται τράβηγμα του Λυκογιάννη στον Μπαράλες.

17:57

44': Ο Ζησόπουλος δεν διώχνει, ο Σολάρι κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:56

42': Στη θέση του Γκόιαν ο Ζησόπουλος.

17:54

40': Ο Μπαράλες κατεβάζει ωραία την μπάλα, κάνει αμέσως και το σουτ και ο Καβουσάκης αποκρούει.

17:50

Προσωρινή διακοπή στο ματς, τραυματίστηκε ο Γκόιαν.

17:47

Αρκετές οι μάχες στον χώρο του κέντρου στα τελευταία λεπτα.

17:43

29': Σουτ από μακριά από τον Κουρμπέλη είναι εντελώς άστοχο.

17:40

26': Σουτ στην κίνηση από τον Κοζορώνη, λίγο άουτ περνάει η μπάλα.

17:39

25': Σουτ από μακριά από τον Καλέ, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

17:36

Μονόλογος του Αστέρα το ματς ως τώρα με εξαίρεση τη φάση του πρώτου λεπτού.

17:32

18': Κίτρινη στον Τζανακάκη.

17:29

15': Κίτρινη στον Κοζορώνη.

17:28

Δεν κρατάει μπάλα ο Εργοτέλης και φαίνεται ευάλωτος στα στημένα.

17:24

Ο Ρόλε εκτελεί κόρνερ, ο Κουρμπέλης πηδάει ανενόχλητος και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη.

17:23

9': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:19

Κυκλοφορεί από τα πρώτα λεπτά την μπάλα ο Αστέρας.

17:15

1': Ωραία ενέργεια από τον Ολαϊτάν, κάνει και το σουτ και η μπάλα φεύγει εκτός αφού κοντράρει.

17:14

17:13

17:01

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς.

Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκόιαν, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Μουνάφο, Κουρμπέλης, Μάσα, Ρόλε, Μπαντιμπανγκά, Μπαράλες.
Αναπ: Μπαντής, Λομπάτο, Γιαννιώτας, Σκούρτης, Τιε Μπι, Ζησόπουλος, Φερνάντες.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Καβουσάκης, Τζανακάκης, Γκοργκς, Λουβιόν, Λυκογιάννης, Μπόε, Κοζορώνης, Καλέ, Ουλά, Ολαϊτάν, Σολάρι.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Χαντί, Φιντέλεφ, Ρέντας, Καζναφέρης, Χαλκιαδάκης, Τζίλας.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Γεωργιάδης (Κοζάνης) 4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)