3
-
0
19:04

90+2': Τέλος του αγώνα.

19:03

90+1': ΔΟΚΑΡΙ η Κέρκυρα, μετά από δυνατό σουτ του Γκόμες έξω από την περιοχή. Άτυχη η ομάδα του Γρηγορίου.

19:02

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:02

90': Γύρισμα του Μπενίτες, δυνατό σουτ του Αφελάι, άουτ.

18:54

83': Σουτ του Ελαμπντελαουί, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:53

82': Μακρινό σουτ του Γεωργακόπουλου, στην αγκαλιά του Ρομπέρτο.

18:50

79': Ο Μεντής στη θέση του Καρντόζο.

18:47

76': Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Μανωλάς.

18:46

75': Ο Μπενίτες μπήκε στην περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.

18:44

73': Σουτ του Γεωργακόπουλου, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.

18:42

71': Ο Καϊκούτ στη θέση του Λεάλ.

18:41

70': Ξαφνικό σουτ του Μπενίτες, πάνω από τα δοκάρια.

18:34

63': Δυνατό μακρινό σουτ του Εντινγκά, άουτ.

18:33

62': Ο Μπενίτες στη θέση του Ντομίνγκεζ, που αποθεώνεται.

18:27

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:26

55': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάλ από πλάγια θέση, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

18:26

55': Ο Μήτρογλου στη θέση του Ντοσεβί.

18:23

51': Μακρινό σουτ του Φορτούνη, σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης.

18:20

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί το κόρνερ στην καρδιά της περιοχής, ο Χάρα κάνει την καρφωτή κεφαλιά και γράφει το 3-0. Πρώτο γκολ του Αργεντινού στο πρωτάθλημα.

18:19

48': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

18:19

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

18:18

46': Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Φάμπιο.

18:17

46': Ο Αφελάι στη θέση του Μποτία.

18:17

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:15

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν οι δύο ομάδες.

18:01

45': Τέλος ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

17:58

43': Καλή μακρινή εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, φεύγει για λίγο άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

17:55

40': Απίστευτη ευκαιρία. Ο Φορτούνης δίνει έτοιμο γκολ στον Χάρα, που καταφέρνει να αστοχήσει σε σχεδόν κενή εστία από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ το πλασέ του.

17:54

39': Ο Ντομίνγκεζ σκοράρει μετά από ωραία κάθετη, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λάθος η υπόδειξη, έφυγε από κανονική θέση ο Αργεντινός.

17:51

35': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ντομίνγκεζ, απομακρύνουν οι της Κέρκυρας.

17:50

34': Εκτελεί κόρνερ ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί, η μπάλα φτάνει στον Μαζουακού, που σουτάρει έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:48

33': Καλό μακρινό σουτ του Ντομίνγκεζ, σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης.

17:46

30': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Εκτελεί ο Λεάλ, διώχνει με γροθιές ο Ρομπέρτο.

17:42

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί το κόρνερ, ο Σιόβας σημαδεύει με το κεφάλι το οριζόντιο δοκάρι, αλλά ο Μποτία παίρνει... το ριμπάουντ και με κοντινή προβολή γράφει το 2-0.

17:41

26': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

17:41

26': Κόρνερ ο Ολυμπιακός.

17:40

25': Ο Χάρα επιχειρεί ένα διαγώνιο σουτ εντός περιοχής, πολλά μέτρα άουτ.

17:34

19': Ωραία ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή του Φορτούνη, η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

17:28

13': Σέντρα του Ντοσεβί, άουτ η κεφαλιά του Ελαμπντελαουί. Νέα ευκαιρία ο Ολυμπιακός, που έχει μπει πολύ δυνατά και έχει ήδη 7 τελικές.

17:26

11': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγεζ στο πρώτο δοκάρι, ο Εντινγκά κάνει τη γυριστή κεφαλιά, αστοχεί ο Χάρα από κοντά.

17:24

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ από θέση έξω αριστερά με πορεία προς την εστία και πολλά φάλτσα, δεν έρχεται κανένας σε επαφή με την μπάλα, ο Κουτζαβασίλης αιφνιδιάζεται και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

17:24

8': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

17:23

7': Ο Ελαμπντελαουί πατάει περιοχή και βρίσκει τον Ντοσεβί, κακό το τελειώματά του, φεύγει πλάγιο.

17:21

5': Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν σε πλάγιο οι αμυντικοί.

17:20

5': Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ντομίνγκεζ έξω από την περιοχή, σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.

17:16

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:12

Την είσοδό τους στο χορτάρι κάνουν οι 22 ποδοσφαιριστές.

17:09

Λίγος κόσμος στο φαληρικό γήπεδο πέντε λεπτά πριν τη σέντρα.

17:06

Στην 9η θέση με 40 βαθμούς είναι η απαλλαγμένη από άγχος Κέρκυρα, που έχει κερδίσει την παραμονή της.

17:05

1ος με 64 βαθμούς είναι ο Ολυμπιακός, που θέλει να βρεθεί ένα βήμα πιο κοντά στην εξασφάλιση του πρωταθλήματος.

17:02

Σε περίπου ένα τέταρτο αρχίζει το ματς Ολυμπιακός-Κέρκυρα για την 29η αγωνιστική.

17:01

Καλησπέρα από το a-sports.gr!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Μποτία, Σιόβας, Ελαμπντελαουί, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Ντομίνγκεζ, Φορτούνης, Ντοσεβί, Χάρα.
Αναπ: Γιαννιώτης, Αφελάι, Μήτρογλου, Κασάμι, Αυλωνίτης, Μπενίτες, Σαλίνο.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Μανωλάς, Βενέτης, Γκόμες, Καρντόζο, Μαρκόφσκι, Κρητικός, Κόντος, Σιόντης, Φάμπιο, Λεάλ.
Αναπ: Σέτκους, Παρασκευαΐδης, Καϊκούτ, Χαβίτο, Μεντής, Μακρίδης, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητής ο Κουκουλάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί οι Βλάσσης (Λασιθίου) και ο Ποντίκης (Πρέβεζας). Τέταρτος ο Λαμπρόπουλος (Ηλείας).