18:33

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Ολυμπιακό.

18:30

18:28

89': Διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά από τον Μπενίτεζ, αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.

18:26

86': Ο Σκούρτης για τον Αστέρα αντί του Μπαράλες.

18:23

Ο Ντοσεβί φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, κάνει το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει και στη συνέχεια ο Φορτούνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:22

83': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:20

80': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπενίτεζ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:19

80': Στη θέση του Μουνάφο ο Φερνάντες για τον Αστέρα.

18:18

Ο Μπενίτεζ έχοντας την μπάλα από πλάγια δεν κάνει σωστό γύρισμα και χάνεται η ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

18:16

76': Κίτρινη στον Γκόιαν.

18:15

76': Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Από το κόρνερ του Φορτούνη ο Χάρα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

18:13

73': Ο Μπαράλες παίρνει μία κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

18:10

70': Ο Φορτούνης εκτελεί κόρνερ, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:08

68': Στη θέση του Κουρμπέλη για τον Αστέρα ο Μπαντιμπανγκά.

18:06

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Από το φάουλ του Ρόλε ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά και ο Ιγκλέσιας αστοχεί από κοντά.

18:05

66': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Ντομίνγκεζ ο Μπενίτεζ.

18:04

64': Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ, ο Εντινγκά παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει εκτός εστίας. Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ.

18:01

Πατάει αρκετά καλά ο Αστέρας πλέον και υπάρχουν στιγμές που κυκλοφορεί την μπάλα με τον Ολυμπιακό να τον περιμένει.

17:58

58': Ο Ρόλε φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού προς τα πλάγια και ανακόπτεται. Λανθασμένη η απόφαση, δεν υπάρχει οφσάιντ.

17:57

57': Ο Χάρα στρώνει στον Εντινγκά, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί από μακριά.

17:56

56': Κασάμι και Αφελάι εκτός, Εντινγκά και Φορτούνης εντός για τον Ολυμπιακό.

17:55

56': Ευκαιρία για τον Αστέρα, το σουτ του Μάσα κοντράρει και αυτό του Μπαράλες καταλήγει άουτ.

17:54

54': Πολύ κακή εκτέλεση φάουλ από τον Μπαράλες, αρκετά ψηλά φεύγει η μπάλα.

17:52

53': Κίτρινη στον Μποτία.

17:51

52': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας για διαμαρτυρία.