0
-
3
23:33

Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης δεν άφησε η Γιουβέντους, που προκρίθηκε άνετα στους "8". Τρομερή εμφάνιση ο Κάρλος Τέβες, που έκανε όργια με δύο γκολ και μία ασίστ.

23:32

90+1': Τέλος του αγώνα.

23:30

88': Δύο λεπτά ακόμα, τα πάντα έχουν κριθεί. Η Γιουβέντους είναι ήδη στην επόμενη φάση.

23:24

83': Κόρνερ η Ντόρτμουντ. Εκτελεί ο Ρόις, διώχνουν οι Ιταλοί.

23:22

81': Αποθέωση για τον Τέβες, που αποχωρεί, στη θέση του ο Πέπε.

23:20

Άψογη κάθετη του Περέιρα, ο Τέβες πιάνει το δυνατό σουτ στο όριο της περιοχής και κάνει το 0-3. Δύο γκολ και μία ασίστ ο Αργεντινός.

23:20

79': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ.

23:19

78': Ευκαιρία η Ντόρτμουντ. Κεφαλιά του Ράμος, σώζει ο Μποφόν.

23:19

78': Ο Μάτρι στη θέση του Μοράτα.

23:16

75': Φάουλ γέμισμα του Ρόις, κεφαλιά άουτ του Παπασταθόπουλου.

23:14

73': Κίτρινη ο Ρόις.

23:11

Ο Τέβες φεύγει από κανονική θέση φάτσα με τον Βάιντενφελερ, ο Αργεντινός δίνει στον Μοράτα που σε κενή εστία κάνει το 0-2 και καθαρίζει την πρόκριση.

23:11

70': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ.

23:08

67': Κόρνερ για την Ντόρτμουντ. Επιθετικό φάουλ του Παπασταθόπουλου.

23:04

63': Μπλαζισκόφσκι και Ράμος μέσα, Μικιταριάν και Μπέντερ εκτός αγώνα.

23:04

62': Να, μία καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ, που δεν μπορεί να βρει ρυθμό. Καλό σουτ του Καμπλ, σταθερά ο Μπουφόν.

22:57

56': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Μοράτα πάλι φάτσα με τον Βάιντενφελερ, ο Γερμανός αποκρούει το δυνατό σουτ του Ισπανού.

22:52

51': Ανεκμετάλλευτο και αυτό.

22:52

51': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαρκίζιο, νέο κόρνερ.

22:51

50': Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Τέβες βγάζει σε τετ α τετ τον Μοράτα, που από θέση οφσάιντ πλασάρει και ο Βάιντενφελερ αποκρούει σωτήρια.

22:46

46': Ο Κιρχ στη θέση του Σμέλτσερ.

22:46

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:44

22:31

45+1': Τέλος α' μέρους.

22:31

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:27

42': Ο Μοράτα προσπαθεί με ένα εντυπωσιακό γυριστό να απειλήσει μέσα από την περιοχή, αλλά είναι κακό το σουτ.

22:22

37': Διαγώνιο σουτ του Ομπαμεγιάνκ, φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.