1
-
0
24:30

Με νίκη 1-0 σε κανονική διάρκεια-παράταση και 3-2 στα πέναλτι η ομάδα του Σιμεόνε λύγισε την μαχητική Λεβερκούζεν.

24:30

Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

24:28

Μέσα ο Κάστρο, 2-2 η Λεβερκούζεν. Δυνατή εκτέλεση στην δεξιά γωνία, στην αριστερή έπεσε ο Όμπλακ.

24:28

Εκτελεί ο Κόκε, αποκρούει ο Λένο, μένει το 2-1, ευκαιρία για τους Γερμανούς να ισοφαρίσουν.

24:27

Πάνω από τα δοκάρια ο Τοπράκ, δεύτερο χαμένο πέναλτι για την Λεβερκούζεν και η Ατλέτικο έχει προβάδισμα με 2-1.

24:24

Στο κέντρο της εσίας ο Τσαλχάνογλου, αποκρούει ο Όμπλακ. 0-0.

24:23

Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Ραούλ Γκαρθία. Μένει το 0-0 και έχει ευκαιρία για προβάδισμα η Λεβερκούζεν.

24:23

Η Ατλέτικο θα εκτελέσει πρώτη.

24:21

Εμψυχωτικές ομιλίες και στις δύο πλευρές. Αντίστροφη μέτρηση για την ψυχοφθόρα διαδικασία.

24:19

Στη... ρώσικη ρουλέτα θα κριθεί το εισιτήριο για τους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ.

24:18

120+1': Τέλος και της ημίωρης παράτασης.

24:17

120': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

24:16

120': Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό, αποκαμωμένες μοιάζουν οι ομάδες, οδεύουμε προς πέναλτι.

24:12

116': Σέντρα του Ραούλ Γκαρσία, ωραία κεφαλιά ψαράκι του Τόρες, σε ετοιμότητα ο Λένο, που μπλοκάρει.

24:10

113': Ο Κόκε γεμίζει στην περιοχή, γυριστή κεφαλιά του Τόρες χωρίς τύχη, πάνω από τα δοκάρια.

24:09

112': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

24:07

111': Πολύ καλό μακρινό σουτ του Ρόλφες, μόλις άουτ. Ευκαιρία για τους Γερμανούς.

24:07

Τεντωμένα πλέον τα νεύρα, έγινε γίνει σκληρό το παιχνίδι.

24:07

110': Κίτρινη ο Τόρες.

24:04

107': Πάλι ο Κόκε, περνάει ανεκμετάλλευτο.

24:04

107': Εκτελεί ο Κόκε, νέο κόρνερ.

24:03

106': Ευκαιρία η Ατλέτικο. Δυνατό σουτ του Ραούλ Γκαρσία μέσα από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Λένο.

24:02

106': Ξεκίνησε το β' μέρος της παράτασης.

23:59

105+1': Τέλος του α' μέρους.

23:59

104': Μέσα ο Έλληνας διεθνής, έξω ο Μπέντερ.

23:57

103': Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος ετοιμάζεται να μπει στον αγώνα.

23:55

102': Κίτρινη ο Κίσλινγκ.

23:54

100': Πολύ προσεκτικές οι δύο ομάδες, δεν παίρνουν το παραμικρό ρίσκο. Χωρίς φάσεις η παράταση.

23:50

97': Μάτωσε ο Ραούλ Γκαρσία από αγκωνιά του Ρόλφες, αλλά ο Ριτσόλι δεν τον είδε.

23:48

95': Σε καλή θέση ο Κίσλινγκ, αδύναμο το σουτ του, αποκρούει ο Όμπλακ.

23:43

91': Ξεκίνησε το α' μέρος της παράτασης.

23:39

Στον έξτρα χρόνο της παράτασης θα λύσουν τις διαφορές τους Ατλέτικο και Λεβερκούζεν. Αν όχι, τότε στα πέναλτι!

23:39

90+4': Τέλος της κανονικής διάρκειας.

23:38

90+3': Όλα δείχνουν παράταση.

23:35

90+1': Κόρνερ η Ατλέτικο. Πάλι ο Κόκε, άουτ η κεφαλιά του Σουάρεθ.

23:35

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:34

90': Εκτελεί ο Κόκε, απομακρύνουν οι της Λεβερκούζεν.

23:33

89': Κίτρινη στον Βέντελ και φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για την Ατλέτικο. Ανεβαίνει στην περιοχή η... αεροπορία.

23:31

87': Τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα. Ισορροπημένη η κατάσταση τα τελευταία λεπτά.

23:27

83': Ο Τόρες στη θέση του Μάτζουκιτς.

23:27

83': Σουτ του Κίσλινγκ έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ. Η πρώτη τελική της Λεβερκούζεν στο β' μέρος.

23:24

80': Μεγάλη ευκαιρία η Ατλέτικο. Ο Γκριεζμάν έστρωσε στον Τουράν, που πιάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, σώζει ο Λένο.

23:23

79': Γύρισμα του Μάτζουκιτς από δεξιά, διώχνει ο Σπάχιτς προ του Γκριεζμάν.

23:22

78': Κίτρινη ο Τσαλχάνογλου.

23:21

77': Ο Ρόλφες στη θέση του Σον.

23:20

76': Κίτρινη ο Σουάρεθ.

23:19

75': Πατάει επικίνδυνα στην περιοχή η Ατλέτικο. Ο Γκριεζμάν κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Τουράν πατάει την μπάλα για κάποιον συμπαίκτη του, αλλά διώχνουν οι αμυντικοί.

23:16

72': Κίτρινη στον Γκάμεθ.

23:14

70': Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κόκε με πορεία προς την εστία από τον άξονα, η μπάλα φεύγει για λίγο άουτ και ενώ δεν έκαναν επαφή οι Κίσλινγκ και Τουράν. Ευκαιρία για την Ατλέτικο.

23:13

69': Ο Κίσλινγκ στη θέση του Ντρμιτς. Πρώτη αλλαγή για τους Γερμανούς.

23:13

69': Έβγαλε συνδυασμό και ευκαιρία μετά από ώρα η Ατλέτικο. Ο Γκριεζμάν από αριστερά πήρε την μπάλα και σέντραρε ωραία, άουτ το πλασέ στην κίνηση από τον Τουράν.

23:12

68': Ο Τσαλχάνογλου γεμίζει με μακρινό φάουλ, κανένα πρόβλημα για τον Όμπλακ.

23:09

65': Κίτρινη ο Τοπράκ, κιτρινισμένοι οι δύο στόπερ της Λεβερκούζεν πλέον

23:05

60': 48%-52% η κατοχή.

23:02

58': Ο Μπελαραμπί κάνει το μακρινό σουτ, εύκολα ο Όμπλακ.

23:01

57': Νέο κόρνερ η Ατλέτικο. Διώχνει με γροθιές ο Λένο.

22:59

55': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Εκτελεί ο Κόκε, καθαρίζει ο Λένο.