15:51

Ολοκληρώθηκε το ματς, νίκη με 2-1 για τη Λίβερπουλ.

15:47

15:46

90': Ο Σίλβα σουτάρει από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:44

88': Ο Χέντερσον κλέβει την μπάλα από τον Τουρέ, δίνει στον Στάριτζ κι εκείνος από καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ με διαγώνιο σουτ.

15:43

86': Κίτρινη στον Μπονί.

15:41

84': Κίτρινη στον Λαλάνα.

15:40

83': Λάμπαρντ αντί Νασρί για τη Σίτι.

15:39

83': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, Τουρέ αντί Μορένο.

15:39

82': Κίτρινη στον Μίλνερ.

15:36

79': Ο Αγκουέρο ντριμπλάρει τον Λόβρεν, κάνει και το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

15:35

78': Μπονί αντί Φερναντίνιο για τη Σίτι.

15:33

76': Ο Στάριτζ αντί του Μάρκοβιτς για τη Λίβεπρουλ.

15:33

Ο Στέρλινγκ δίνει στον Κουτίνιο, κι εκείνος από αριστερά εκτός περιοχής κάνει εκπληκτικό σουτ και στέλνει την μπάλα στην άλλη γωνία.

15:32

75': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

15:26

Σταδιακά βγαίνει η κούραση στους παίκτες της Λίβερπουλ, που την Πέμπτη έπαιξε και παράταση.

15:22

Πολλές λάθος μεταβιβάσεις στα τελευταία λεπτά.

15:18

Ωραία προσποίηση από τον Κολάροφ, τραγική η σέντρα του στη συνέχεια.

15:15

58': Αλλαγή για τη Σίτι, Μίλνερ αντί Τζέκο.

15:14

57': Κίτρινη στον Νασρί.

15:11

54': Ο Λαλάνα σκοράρει από πάσα του Σκρτελ και το γκολ ακυρώνεται γιατί ο Σλοβάκος ήταν ακάλυπτος.

15:09

52': Ο Λαλάνα δίνει στον Στέρλινγκ, εκείνος κάνει κακό τελείωμα από κοντά και χάνει μεγάλη ευκαιρία.

15:07

Παρά την ευκαιρία του Αγκουέρο, πιο δυνατά έχει μπει η Λίβερπουλ.

15:03

46': Ο Σαμπαλέτα βγάζει τη σέντρα, ο Αγκουέρο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

15:03

15:01

Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

14:45

45'+1: Ο Στέρλινγκ αργεί πολύ, τελικά κάνει ένα αδύναμο σουτ και ο Χαρτ μπλοκάρει.

14:45

14:42

43': Σουτάρει από πολύ μακριά ο Κουτίνιο, εύκολα ο Χαρτ.

14:41

Σε κακή μέρα ο Λαλάνα ως τώρα, δεν έχει βοηθήσει τους γηπεδούχους.

14:37

Η Σίτι κυκλοφορεί την μπάλα και η Λίβερπουλ περιμένει στο δικό της μισό για να βγάλει κάποια αντεπίθεση.

14:34

35': Ο Μάρκοβιτς σηκώνει την μπάλα, ο Λαλάνα τελειώνει με τη μία τη φάση και στέλνει την μπάλα άουτ.

14:29

Δεν κρατούν καθόλου μπάλα οι γηπεδούχοι.

14:25

Εξαιρετική ενέργεια από τον Αγκουέρο, την κατάλληλη στιγμή περνάει κάθετη πάσα για τον Τζέκο κι εκείνος με δυνατό σουτ σκοράρει.

14:25

26': ΓΚΟΛ για τη ΣΙΤΙ!

14:23

Πιέζει εξαιρετικά η Λίβερπουλ την άμυνα της Σίτι.

14:20

21': Ο Μορένο μπαίνει ωραία στην περιοχή, αλλά το τελείωμά του με το δεξί είναι κάκιστο.

14:16

Στα τελευταία λεπτά έχει γυρίσει πίσω η Λίβερπουλ.

14:12

13': Δοκάρι για τη Σίτι. Ο Σίλβα δίνει στον Αγκουέρο, εκείνος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, τελειώνει διαγώνια με το αριστερό και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

14:10

Ο Κουτίνιο κλέβει και δίνει στον Στέρλινγκ, εκείνος στρώνει στον Χέντερσον και ο τελευταίος ανοίγει το σκορ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής.

14:10

11': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

14:09

9': Ο Λαλάνα σκοράρει από πολύ πλάγια, αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται λόγω οφσάιντ.

14:08

8': Ο Κουτίνιο δίνει στον Λαλάνα, εκείνος πατάει περιοχή αλλά σημαδεύει τον Χαρτ.

14:07

Στα πρώτα λεπτά δεν πατάει καλά η Λίβερπουλ.

14:03

Έχει μπει καλύτερα η Σίτι.

14:01

13:58

13:55

Νίκη για να μείνει σε τροχιά τίτλου θέλει η Σίτι, ενώ η Λίβερπουλ για να διατηρηθεί ζωντανή στο όνειρο της τετράδας.

13:52

Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεσοβδόμαδα και αμφότερες ηττήθηκαν.

13:44

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Σίτι.