Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

16:51

Αντίθετα, ο Εθνικός Σερρών παραμένει στην προτελευταία θέση.

16:51

Άλλη μία νίκη για τον Ηρακλή που συνεχίζει... ακάθεκτος την εντυπωσιακή φετινή του πορεία.

16:48

Λήξη της αναμέτρησης!

16:45

16:43

10 οι τελικές για τον Εθνικό Σερρών, 17 για τον Ηρακλή.

16:42

88': Σουτ του Μαρίνου, μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

16:40

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ηρακλής. Ο Λουκίνας στη θέση του Περόνε.

16:37

82': Εντυπωσιακή επέμβαση του Γούπου σε κεφαλιά του Ρομάνο. Ο Αργεντίνος προσπαθεί ξανά, αλλά ο Γούπος σταματά το πλασέ του.

16:37

82': Κίτρινη κάρτα στον Κωφοκώτσιο.

16:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Κάσσο για... βουτιά στην περιοχή, διεκδικώντας πέναλτι από τον Κρουσταλλέλη. Στο ριπλέι, πάντως, ο άσος του Εθνικού Σερρών δεν φαίνεται να βρίσκει μπάλα.

16:32

78': Σέντρα του Κάσσου, ο Πορτουλίδης πιάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

16:28

73': Ο Τσιλιανίδης γυρίζει την μπάλα στον Πορτουλίδη, αλλά το σουτ του με το αριστερό δεν είναι καλό και περνά άουτ.

16:26

71': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Κάσσος στη θέση του Πασά.

16:24

69': Φάση διαρκείας για τον Εθνικό Σερρών. Το σουτ του Λαζαρίδη βρίσκει στα (μαζεμένα) χέρια του Περόνε, ο άσος των γηπεδούχων επιχειρεί νέο σουτ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

16:22

67': Κίτρινη κάρτα στον Κρουσταλλέλη.

16:20

65': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Στάμου στη θέση του Ιντζόγλου.

16:18

63': Τελευταία αλλαγή για τον Εθνικό Σερρών. Ο Λαζαρίδης στη θέση του Δούμτσου.

16:17

62': Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τσιλιανίδη στον
Περόνε, αλλά το πλασέ του δεν έχει δύναμη και καταλήγει στα χέρια του Γούπου.

16:13

59': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ. Ο Κωφοκώτσιος κάνει την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Χατζηδημητρίου, ο Χουάντερσον πετάγεται και βλέπει την μπάλα να σταματά στη ρίζα του αριστερού του δοκαριού.

16:12

Σε πολύ κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος κι επηρεάζει τις προσπάθειες των παικτών που γλιστράνε ή βλέπουν την μπάλα να κολλάει.

16:07

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Περόνε βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έκανε το πλασέ που έφερε την μπάλα κοντά στον Πορτουλίδη, αλλά εκείνος γλίστρησε, με την μπάλα να περνά κόρνερ.

16:06

52': Κόρνερ για τον Εθνικό Σερρών. Βγαίνει και μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Χουάντερσον.

16:06

51': Αλλαγή για τον Εθνικό Σερρών. Ο Δέντσας στη θέση του Σαββίδη.

16:05

50': Ο Τσιλιανίδης ζητά την μπάλα από τον Περόνε, εκείνος του βγάζει την μπαλιά, αλλά βρίσκεται σε θέση οφσάιντ. Γκρίνια για το λάθος του παίκτη του Ηρακλή που δεν φρόντισε να διασφαλίσει τη θέση του.

16:04

50': Κόρνερ για τον Εθνικό Σερρών. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:03

49': Σέντρα του Ρομάνο, ο Πασάς δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Γούπου.

16:02

48': Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη.

16:01

47': Η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Μπαρτολίνι, αλλά ο Γούπος μπλοκάρει το σουτ του.

16:01

46': Αλλαγή για τον Εθνικό Σερρών. Ο Μούτσα Μπλέντι στη θέση του Παπαϊωάννου.

16:01

46': Έναρξη του β΄ημιχρόνου.