Τελικό στο Πανθεσσαλικό, άνετη νίκη για τη Νίκη Βόλου, 4-0 την Καλαμαριά!

19:46

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:44

89': Καλό σουτ του Βλάχου έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

19:42

- Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του, διαδικαστικά πλέον τα επόμενα λεπτά μέχρι το φινάλε

19:37

81': Αλλαγή για την Καλαμαριά, ο Παντελιάδης στη θέση του Αθανασιάδη

19:32

78': Νέα αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Εκτός αγωνιστικού χώρου περνάει ο Ισαάκ, στη θεση του ο Χαρτσιάς

19:30

75': Στη θέση του Τζιώρα περνάει ο Αλφόνσο

19:30

75': Κάρτα στον Αναστασόπουλο

19:29

74': Στη θέση του Παρμαξίδη ο Μωυσίδης, Αλλαγή για την Καλαμαριά

19:26

71': Σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά και ο Ισαάκ που μπαίνει στην πορεία της μπάλας, με το στήθος, την στέλνει στα δίχτυα

19:25

4-0 η Νίκη Βόλου!!!

19:23

68': Ο Αναστασόπουλος βρήκε τον Ρεπετσά αυτός πασάρει με το κεφάλι παράλληλα στον Ανιέτε και εκείνος εύκολα σε κενή εστία γράφει το 3-0

19:23

ΓΚΟΛ, 3-0 η Νίκη!

19:22

66': Δυνατό σουτ του Αναστασόπουλου ο Καρατζιοβαλής του λέει όχι!

19:19

63': Αλλαγή για την Καλαμαριά. Στη θέση του Τομπέι ο Γκουγκουλιάς

19:17

61': Ότι δεν πέτυχε ο Τζιώρας λίγο πριν το κατάφερε τώρα. Μετά από γύρισμα από τον Ισαάκ ο επιθετικός της Νίκης Βόλου στέλνει την μπάλα με το κεφάλι στα δίχτυα

19:16

2-0, ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου!

19:16

60': Κεφαλιά-κανονιά του Τζιώρα, ο Καρατζιοβαλής με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει σε κόρνερ

19:16

Σπουδαία ευκαιρία για τη Νίκη!

19:14

58': Στη θέση του Μανουσάκη περνάει ο Αναστασόπουλος

19:14

Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου

19:10

Απαντά στις ευκαιρίες η Νίκη Βόλου!

19:09

53': Ο Ισαάκ προσπάθησε να νικήσει από πλάγια θέση τον Καρατζιοβαλή, χωρίς αποτέλεσμα!

19:08

52': Ο Βλάχος πασάρει στον Αθανασιάδη ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Αποστολίδη

19:07

Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμαριά

19:03

48': Γύρισμα του Τομπέι, ο Αποστολίδης βγαίνει και μπλοκάρει

19:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:45

Τέλος του πρώτου μέρους

18:45

1 το λεπτό των καθυστερήσεων

18:44

45': Κάρτα στον Γέσιτς

18:44

Ξαφνικό σουτ του Παρμαξίδη, η μπάλα φεύγει άουτ

18:43

- Δύο εκτελέσεις κόρνερ πέρασαν ανεκμετάλλευτες για την Καλαμαριά, η οποία πιέζει σε αυτά τα τελευταία λεπτά

18:40

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους...

18:38

Καλή στιγμή για τους Βολιώτες

18:37

39': Κεφαλιά του Γιώτα, ο Καρατζιοβαλής διώχνει σωτήρια σε κόρνερ το οποίο όμως περνά ανεκμετάλλευτο για τη Νίκη Βόλου

18:36

37’: Κίτρινη κάρτα στον Τομπέι μετά από χτύπημα στον Ζουλιώτη εκτός φάσης

18:34

36': Ο Βλάχος το εκτελεί, οι αμυντικοί της Νίκης Βόλου απομακρύνουν και κερδίζουν και το φάουλ

18:34

Το κερδίζει ο Λιόνης από τον Μανουσάκη

18:33

Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμαριά, για να δούμε...

18:30

31': Σουτ του Ισαάκ Γιόβε, ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει σταθερά και κρατάει το 1-0

18:27

28': Κάρτα στον Παρμαξίδη για ένα μαρκάρισμα που έκανε από πίσω στον Γέσιτς

18:23

- Κρατάει εύκολα το προβάδισμα η Νίκη Βόλου που δείχνει να ελέγχει την κατάσταση χωρίς να απειλείται

18:23

24': Μακρινό σουτ του Παρμαξίδη, δεν ανησυχεί ο Αποστολίδης

18:19

20': Σουτ του Γιέσιτς από μακριά, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

18:17

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο και η Καλαμαριά προσπαθεί να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχτηκε

18:11

13': Ο Γέσιτς από τα 11 βήματα νικά τον Καρατζιοβαλή και γράφει το 1-0

18:11

ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου

18:11

Ο Καρατζιοβαλής βλέπει και την κάρτα

18:10

Ο γκολκίπερ της Καλαμαριάς κράτησε τελικά τον αντίπαλο επιθετικό και σωστά δίνεται το πέναλτι

18:10

Το κερδίζει ο Τζιώρας ο οποίος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Καρατζιοβαλή

18:09

Πέναλτι κερδίζει η Νίκη Βόλου!

18:06

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο στο Πανθεσσαλικό, χωρίς κάποια ευκαιρία

18:04

3': Σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, στα χέρια του Καρατζιόβαλη η μπάλα

15:59

1': Σέντρα στο ματς

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Σοϊλέδης, Ζουλιώτης, Μανουσάκης, Ακασού, Ισαάκ, Ανιέτε, Τζιώρας, Γέσιτς.
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Καρατζιόβαλης, Πιτσόκος, Λιόνης, Μανουσαρίδης, Καπίας, Βέντζιος, Παρμαξίδης, Ναλμπάντης, Αθανασιάδης, Βλάχος, Τομπέι.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου). Βοηθοί: Σιαμέτης, Γεωργάκης (Ηπείρου) και 4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας).