1
-
0
19:12

90+4': Τέλος του αγώνα.

19:11

90+3': Κίτρινη ο Λάζαρ.

19:08

90': Τέσσερα λεπττα οι καθυστερήσεις.

19:08

90': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Περνάει αναξιοποίητο.

19:02

85': Ο Θεοδωρίδης στη θέση του Μαρτίνες.

19:01

83': Ο Νίνης στη θέση του Λαγού.

18:58

80': Ο Λάζαρ στη θέση του Φωτάκη.

18:57

79': Σουτ του Πέτριτς μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

18:56

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετική κάθετη του Ατζαγκούν, που βγάζει τετ α τετ τον Καρέλη, τον νικάει ο Στεφανάκος.

18:50

72': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:49

69': Ο Κάπελ στη θέση του Βιγιαφάνιες.

18:47

68': Προσπαθεί να απαντήσει άμεσα ο Παναιτωλικός με τον Άλβες να οουτάρει άουτ από καλή θέση αν και ο Μπεχαράνο ήταν σε καλύτερη θέση.

18:46

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και κομφούζιο στη μικρή περιοχή, ο Πέτριτς με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ.

18:45

67': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

18:42

65': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Εκτελεί ο Χουχούμης, διώχνει ο Στεφανάκος.

18:42

64': Ο Καρέλης στη θέση του Κλωναρίδη.

18:40

63': Κίτρινη ο Κλωναρίδης.

18:37

59': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Ρουσκουγιέδα. Τουλάχιστον υπερβολική η απόφαση του Σιδηρόπουλου σε μονομαχία του Αργεντινού με τον Μπεργκ.

18:34

57': Γέμισμα στην περιοχή του Παναιτωλικού από τον Πράνιτς, κανένα πρόβλημα για τον Στεφανάκο.

18:32

55': Ανάλογη είναι η εικόνα του αγώνα στο β΄μέρος με τον Παναθηναϊκό να έχει την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει.

18:28

50': Ο Πράνιτς γεμίζει στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, εντυπωσιακό, αλλά άστοχο το γυριστό του Σίλντενφελντ.

18:27

49': Κίτρινη ο Ρουσκουγιέδα.

18:23

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:23

46': Ο Ατζαγκούν στη θέση του Μπούρμπου.

18:21

18:02

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:55

39': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ρουσκουγιέδα από δεξιά, φεύγει άουτ.

17:54

38': Κίτρινη στον Μπούρμπο.

17:50

35': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία μπαλιά του Χουχούμη για τον Πέτριτς, που παίζει το 1-2 με τον Μπεργκ, ο Κροάτης πλασάρει από πολύ κοντά, τρομερή επέμβαση του Στεφανάκου, που κρατάει το μηδέν. Εξαιρετική η συνεργασία των πράσινων.

17:48

32': Κίτρινη ο Σκαραμοτσίνο.

17:44

28': Κόρνερ ο Παναιτωλικός. Εκτελεί ο Μαρτίνες, διώχνει ο Ζέκα στο πρώτο δοκάρι.

17:40

25': Ο Παναιτωλικός έχει κλείσει άψογα τους διαδρόμους και δεν απειλείται, αλλά ούτε απειλεί στις αντεπιθέσεις του.

17:35

20': Κόρνερ για τον ΠΑΟ. Εκτελεί ο Χουχούμης, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:35

20': 65%-35% η κατοχή.

17:31

15': Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, αλλά είναι παντελώς ακίνδυνος.

17:29

13': Καλή συνεργασία μεταξύ Κλωναρίδη και Πέτριτς έξω από την περιοχή, κάκιστο το σουτ του πρώτου φεύγει προς τα πλάγια.

17:21

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, τίποτα το ιδιαίτερο.

17:16

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:13

17:06

Στην 5η θέση με 38 βαθμούς ο Παναιτωλικός.

17:04

Ισόβαθμος με τον ΠΑΟΚ στη 2η θέση ο Παναθηναϊκός, που έχει 46 βαθμούς.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός στη Λεωφόρο για την 23η αγωνιστική.

Στιλ, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Λαγός, Μπεργκ, Ζέκα, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος, Πράνιτς, Πέτριτς.
Αναπ: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ατζαγκούν, Καρέλης, Νάνο, Μαυρίας, Νίνης.
Στεφανάκος, Ρουσκουγιέδα, Μπεχαράνο, Άλβες, Μαλεζάς, Γοδόι, Σκαραμοτσίνο, Βιγιαφάνιες, Μαρτίνες, Εντζεγκέλε, Φωτάκης.
Αναπ: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Κούσας, Θεοδωρίδης, Καπέλ, Λάζαρ, Βασιλείου.
Διαιτητής είναι ο Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) με βοηθούς τους Τουμπακάρη (Αθηνών) και Σωτηρόπουλο (Αχαΐας). 4ος ο Κομίνης (Θεσπρωτίας).