0
-
0
21:25

Ο Ολυμπιακός πήρε τον βαθμό που ήθελε στην Τούμπα και αγκάλιασε τον τίτλο. Καλύτεροι οι ερυθρόλευκοι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, κατώτερος των περιστάσεων ο ΠΑΟΚ.

21:23

90+5': Τέλος του αγώνα.

21:19

90+1': Κίτρινη ο Βίτορ.

21:19

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

90': Ο Παπαγιαννόπουλος στη θέση του Σαλπιγγίδη.

21:18

89': Ο Ντουρμάζ στη θέση του Ντοσεβί.

21:14

86': Ο Γκολάσα στη θέση του Νομπόα.

21:12

84': Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Περέιρα.

21:12

84': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι γηπεδούχοι.

21:07

79': Καλό μακρινό σουτ του Μιλιβόγεβιτς, πάνω από τα δοκάρια.

21:03

75': Κίτρινη ο Μιλιβόγεβιτς.

21:01

73': Μέσα Φορτούνης και Μιλιβόγεβιτς, έξω Ντομίνγκεζ και Κασάμι.

20:56

68': Γέμισμα του Ρατς στην περιοχή, κεφαλιά του Βίτορ άουτ.

20:55

67': Κίτρινη ο Μανιάτης.

20:54

65': Εκτέλεσε ο Ντομίνγκεζ μετά από τέσσερα λεπτά διακοπής, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:52

64': Κίτρινη για τον Ντομίνγκεζ. Ζητάει να γίνουν συστάσεις από τα μεγάφωνα ο Γιάχος.

20:50

62': Πολλά νεύρα από τον Αργεντινό του Ολυμπιακού. Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Δικαιολογημένα τα νεύρα του Ντομίνγκεζ, που δέχθηκε αντικείμενο από την εξέδρα.

20:49

61': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Πάει για την εκτέλεση ο Ντιμίνγκεζ, αλλά πέφτουν αντικείμενα και δεν μπορεί να εκτελέσει. Μικρή διακοπη στον αγώνα.

20:48

60': Σέντρα του Βίτορ από δεξιά, κεφαλιά του Αθανασιάδη, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Περέιρα και πήρε πορεία προς την εστία, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο.

20:47

59': Κίτρινη ο Μακ.

20:43

55': Κίτρινη για τον Κόστα.

20:43

55': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:42

54': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ωραία ατομική προσπάθεια του Μακ, που σουτάρει έξω από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

20:40

52': Ο Περέιρα γεμίζει στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση, γυριστή κεφαλιά του Νομπόα, φεύγει άουτ.

20:39

50': Κίτρινη ο Μαζουακού.

20:33

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:32

20:20

Καλύτερος και πιο απειλητικός στο α' μέρος ο Ολυμπιακός που έχει κερδίσει το χώρο του κέντρου και ελέγχει τον ρυθμό.

20:17

1 (1) - 7 (4) οι τελικές και 45%-55% η κατοχή για τον Ολυμπιακό.

20:16

45': Τέλος ημιχρόνου στην Τούμπα.

20:15

45': Χωρίς καθυστερήσεις, δεν θα αργήσει να σφυρίξει ο Γιάχος.

20:09

39': Κίτρινη ο Κασάμι.

20:04

34': Κίτρινη ο Σαλπιγγίδης.

20:03

33': Καλό και δυνατό μακρινό σουτ του Κασάμι, αποκρούει με τις γροθιές ο Ιτάνζ.

19:59

29': Λάθος γύρισμα του Κόστα, ο Ντοσεβί προλαβαίνει τον Ιτάνζ αλλά φεύγει πλάγια, σεντράρει και ο Μανιάτης κάνει ένα πλασέ άουτ.

19:58

28': 49%-51% η κατοχή.

19:52

22': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, η μπάλα φτάνει στον Μήτρογλου, που σουτάρει από κοντα, σπουδαία επέμβαση το Ιτάνζ. Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

19:47

17': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Ντομίνγκεζ, πάνω από τα δοκάρια.

19:45

15': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνει ο Ρατς.

19:45

15': Καλό σουτ του Μακ έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο, που μπλοκάρει.

19:43

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνει ο Μήτρογλου.

19:40

10': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου να σουτάρει έξω από την περιοχή, πέφτει στη γωνία του και αποκρούει ο Ιτάνζ.

19:37

7': Αδύναμο διαγώνιο σουτ του Μήτρογλου υπό πίεση, κανένα πρόβλημα για τον Ιτάνζ.

19:36

6': Χωρίς τύχη το μακρινό κακό σουτ του Περέιρα.

19:35

Αρκετές οι δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως κάτι αξιόλογο.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:30

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. "Καίγεται" το γήπεδο από εκατοντάδες βεγγαλικά.

19:22

Κατάμεστο το γήπεδο της Τούμπας. Προηγήθηκαν όμως επεισόδια στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου. Μπορείτε να δείτε περισσότερα εδώ http://www.a-sports.gr/articles-65914/epesan-dakrugona-eksw-apo-thn-toumpa.htm

19:18

Στο +8 βρίσκεται στην κορυφή ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι θέλουν να κλειδώσουν τον τίτλο και οι Θεσσαλονικείς να μείνουν ζωντανοί στη διεκδίκησή του.

19:15

Καλησπέρα. Σε περίπου ένα τέταρτο ξεκινάει το ντέρμπι στην Τούμπα μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού για την 23η αγωνιστική.

Ιτάνζ, Σκόνδρας, Κόστα, Βίτορ, Ρατς, Νομπόα, Κάτσε, Μακ, Σαλπιγγίδης, Περέιρα, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Γκολάσα, Παπαδόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Πουγγούρας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Σαντάνα, Μαζουακού, Σιόβας, Μανιάτης, Κασάμι, Ντομίνγκεζ, Αφελάι, Ντοσεβί, Μήτρογλου.
Αναπ: Μέγερι, Αυλωνίτης, Φορτούνης, Φουστέρ, Μιλιβόγιεβιτς, Διαμαντάκος,Ντουρμάζ.
Διαιτητής είναι ο Γιάχος (Χίου) με βοηθούς τους Ακρίβο (Αθηνών) και Αλεξέα (Μεσσηνίας). 4ος ο Κουκουλάκης (Ρεθύμνου).