4
-
0
16:54

90+4': Τέλος του αγώνα.

16:54

Ο Μπεχαράνο κάνει το γύρισμα και ο Άλβες με ψύχραιμο τελείωμα κάνει το 4-0.

16:54

90+3': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

16:53

90+2': Σουτ του Ολαϊτάν πάνω από τα δοκάρια.

16:51

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

90': Κίτρινη ο Κούσας.

16:49

88': Ωραίο μακρινό πλασέ του Βιγιαφάνιες, λίγο άουτ.

16:47

86': Εκτελεί κόρνερ ο Κοζορώνης, διώχνει ο Φωτάκης.

16:42

81': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

16:40

80': Ο Θεοδωρίδης στη θέση του Κάπελ.

16:35

74': Ο Λάζαρ στη θέση του Μαρτίνες, που αποθεώνεται.

16:31

71': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Επιθετικό φάουλ του Γκορκς.

16:28

68': Ο Ολαϊτάν στη θέση του Γιουσούφ.

16:28

68΄Φοβερή μπαλιά του Μαρτίνες για τον Άλβες, ο οποίος κάνει το σουτ, αλλά ο Σαράνοφ αποκρούει.

16:26

66': Μέσα ο Βιγιαφάνιες, έξω ο Ρουσκουσέδα.

16:24

Ωραία ενέργεια και σέντρα του Μαρτίνες, κεφαλιά του Κάπελ και 3-0 ο Παναιτωλικός, που καθαρίζει οριστικά το ματς.

16:24

63': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

16:23

62': Μακρινό σουτ του Γιουσούφ, άουτ.

16:15

55': Νέο κόρνερ ο Εργοτέλης. Εκτελεί ο Κοζορώνης, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

16:13

53': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελεί ο Κοζορώνης, διώχνουν οι του Παναιτωλικού.

16:10

50': Τίποτα το ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά με τον Παναιτωλικό να ελέγχει εύκολα.

16:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:05

46': Ο Τζίλας στη θέση του Χαντί.

16:04

15:50

Μία ομάδα υπάρχει στο γήπεδο. Με 10 τελικές (έξι στην εστία) και 68% κατοχή ο Παναιτωλικός έχει κυριαρχήσει πλήρως έχοντας δύο γκολ, δύο δοκάρια και ευκαιρίες. Απόλυτα δίκαια κέρδισε το ζεστό χειροκρότημα των φίλω του.

15:48

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

15:47

45': Πολύ ωραία εκτέλεση του Μαρτίνες, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

15:46

45': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Παναιτωλικό λίγο έξω από την περιοχή.

15:45

44': Κόρνερ ο Παναιτωλικός. Ο Φωτάκης εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί.

15:43

Ο Παναιτωλικός πίεσε ψηλά και έκλεψε, ο Μπεχεράνο σεντράρει από δεξιά και ο Άλβες με κοντινή προβολή κάνει το 2-0. Πήρε φόρα μετά την Τούμπα ο Βραζιλιάνος φορ.

15:43

42': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

15:39

38': Κίτρινη ο Καλέ.

15:38

36': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελεί ο Χαντί, σουτ του Λουβιόν, μπλοκάρει ο Στεφανάκος. Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους.

15:36

35': Διπλή προσπάθεια του Κάπελ μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Σαράνοφ.

15:28

26': Σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σαράνοφ.

15:23

21': Έξω λόγω τραυματισμού ο Γκέντσλογλου, μέσα ο Μπόε Καν.

15:22

20': Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, που είναι απόλυτος κυρίαρχος και χτυπάει συνεχώς από την πλευρά του Καζναφέρη. Σέντρα του Κάπελ από αριστερά, εντυπωσιακό σουτ στη κίνηση του Μαρτίνες, λίγο άουτ.

15:21

Πανέμορφο γκολ για τους γηπεδούχους. Ο Σκαραμοτσίνο σεντράρει από αριστερά και ο Φωτάκης με μονοκόμματο σουτ στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Σαράνοφ. 1-0 ο Παναιτωλικός.

15:20

19': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

15:19

17': Σουτ του Άλβες μέσα από την περιοχή, άουτ.

15:11

10': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραίο σουτ του Γοδόι έξω από την περιοχή, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και άουτ.

15:11

9': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

15:10

9': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός. Σέντρα του Κάπελ, ο Φωτάκης κάνει την προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, σωτήρια σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

15:08

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

15:02

1': Ξεκίνησε το ματς.

14:59

14:53

Στην 16η θέση με 18 βαθμούς ο Εργοτέλης, που καίγεται για βαθμούς.

14:50

Ισόβαθμος με τον Αστέρα Τρίπολης στην 4η θέση είναι ο Παναιτωλικός με 35 βαθμούς.

14:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναιτωλικός-Εργοτέλης για την 22η αγωνιστική.

Στεφανάκος, Κούσας, Ρουσκουγιέδα, Μπεχαράνο, Άλβες, Καπέλ, Μαλεζάς, Γοδόι, Σκαραμοτσίνο, Μαρτίνες, Φωτάκης.
Αναπ: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Θεοδωρίδης, Βιγιαφάνες, Λαζάρ, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Σαράνοφ, Χαντί, Καζναφέρης, Καλέ, Κοζορώνης, Πίτσος, Γκοργκς, Λουβιόν, Γκέντσογλου, Γιουσούφ, Ουλά.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Λυκογιάννης, Μποέ Καν, Τζανακάκης, Φιντέλεφ, Τζίλας, Ολαϊτάν.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, με βοηθούς τους Κούλα και Μπαλτά.