Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-0.

Στο έδαφος ο Μπανανά, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

16:41

Στα πόδια των παικτών του Παναθηναϊκού παραμένει η μπάλα.

16:38

82': Σέντρα από τον Τριανταφυλλόπουλο, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:36

80': Στη θέση του Κλωναρίδη ο Αγγελόπουλος για τον Παναθηναϊκό.

16:34

Εντυπωσιακό γκολ από τον Κλωναρίδη. Κοντρολάρει ανοίγοντας την μπάλα και προσπερνώντας τον Μαχαμάτ και στη συνέχεια τελειώνει με πολύ δυνατό διαγώνιο σουτ τη φάση.

16:34

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:32

76': Ο Μπεργκ κάνει ένα γύρισμα και ο Ζαραδούκας διώχνει προ του Ατζαγκούν.

16:28

72': Ο Κάσιο αντί του Γιακουμάκη για τον Πλατανιά.

16:28

72': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Νίνης αντί Πέτριτς.

16:27

71': Κίτρινη στον Πέτριτς.

16:25

68': Στη θέση του Αγκιλέρα ο Γουνδουλάκης για τον Πλατανιά.

16:24

68': Ο Μαχαμάτ κάνει δυνατή πάσα, ο Τσουράκης προλαβαίνει να γυρίσει και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:24

68': Ο Πέτριτς κάνει δυνατό σουτ από μέσα αριστερά, ο Ολιμπά αποκρούει, ο Πέτριτς δοκιμάζει και δεύτερη φορά, αλλά η κατάληξη είναι ίδια.

16:20

65': Ο Τσουράκης για τον Πλατανιά αντί του Μαχλελή.

16:17

Έχει πρόβλημα ο Μαχλελής, ίσως αντικατασταθεί.

16:15

59': Κίτρινη στον Τετά.

16:13

57': Κίτρινη στον Ταυλαρίδη.

16:12

Ο Πλατανιάς πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά.

16:08

52': Κίτρινη στον Ατζαγκούν.

16:06

50': Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί φάουλ, ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

16:03

Από το κόρνερ του Νάνο ο Μπεργκ κάνει το σουτ, ο Ολιμπά αποκρούει και ο Τριανταφυλλόπουλος σκοράρει από κοντά.

16:03

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:02

46': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Νάνο στη θέση του Χουχούμη.

16:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:45

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:45

Ο Μπεργκ το εκτελεί, σημαδεύει την αριστερή γωνιά και ο Ολιμπά μπλοκάρει.

15:44

45': Κίτρινη στον Ολιμπά.

15:44

45': Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Σωστή απόφαση, ο Πέτριτς τσιμπάει την μπάλα και ο Ολιμπά τον γκρεμίζει.

15:41

Αρκετά τα φάουλ στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ρυθμός λόγω των συνεχόμενων διακοπών.

15:37

38': Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

15:34

35': Σέντρα σουτ από τον Πέτριτς, ο Ολιμπά παραχωρεί κόρνερ.

15:31

Στο 67% η κατοχή για τον Παναθηναϊκό.

15:29

Ο Τετέ δείχνει απόλυτα καλά και συνεχίζει. Μόλις είχε και μία αψιμαχία με τον Ζέκα.

15:26

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Ζέκα.

15:23

24': Ο Ατζαγούν κλέβει και τροφοδοτεί τον Μπεργκ, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και ο Ολιμπά μπλοκάρει.

15:22

23': Κίτρινη στον Χουχούμη.

15:20

Έχει πρόβλημα ο Τετέ και βρίσκεται στο έδαφος.

15:19

20': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μιλούνοβιτς περνάει τον Ταυλαρίδη, ο Στιλ έχει βγει χωρίς λόγο αλλά το σουτ του Σέρβου δεν είναι δυνατό και ο Σίλντενφελντ σταματάει την μπάλα.

15:19

20': Ο Κλωναρίδης με εντυπωσιακή ντρίπλα περνάει τον Μαχλελή, αλλά ο Μπανανά κόβει τη σέντρα του.

15:16

17': Ο Ατζαγκούν ανοίγει στον Μπεργκ, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει ένα δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Ολιμπά και ο τελευταίος αποκρούει.

15:12

Δεν κρατάει καθόλου μπάλα ο Πλατανιάς.

15:10

11': Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί απευθείας φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:09

10': Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο.

15:06

Με ωραία σκαφτή πάσα ο Λαγός δίνει στην πλάτη της άμυνας στον Πέτριτς, εκείνος κατεβάζει με το γόνατο και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση με διαγώνιο πλασέ.

15:05

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:03

Κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά ο Παναθηναϊκός.

14:59

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:52

Τη νίκη με την οποία θα μειώσει τη διαφορά του από τον δεύτερο ΠΑΟΚ στους τρεις αναζητά ο Παναθηναϊκός.

14:40

Καλησπέρα σας, σε περίπου 20 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά.

Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Χουχούμης, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Ζέκα, Λαγός, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Πέτριτς, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Αγγελόπουλος, Νάνο, Ντίνας, Καρέλης, Νίνης, Μπούρμπος