1
-
2
19:06

90+4': Τέλος του αγώνα.

19:03

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:01

88': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, πάνω από τα δοκάρια.

18:50

79': Ο Μπουσταμάντε δοκιμάζει το πόδι του από πολύ μακριά, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ

18:49

78': Κίτρινη ο Τομάς.

18:45

74': Κίτρινη ο Μιλιάζες.

18:44

73': Ο Κατίδης στη θέση του Σοτέλο.

18:43

72': Κίτρινη ο Σολτάνι.

18:41

70': Ο Σολτάνι στη θέση του Καπετάνου.

18:41

70': Κίτρινη ο Λουσέρο.

18:39

68': Εκτελεί ο Μιλιάζες, καθαρίζει ο Κυριακίδης.

18:39

67': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουσταμάντε από μακριά, σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

18:33

61': Καλό σουτ του Μιλιάζες, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

18:30

59': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ. Άψογη συνεργασίας για τους Ακρίτες με τον Βασιλακάκη να κάνει το γύρισμα από δεξιά και τον Καπετάνο μα πλασέ στην κίνηση να νικάει τον Σηφάκη κάνοντας το 1-2.

18:28

57': Ο Λουσέρο στη θέση του Βάλτερ.

18:27

56': Ο Γκόμες στη θέση του Πίντερ.

18:26

55': Ο Μπουσταμάντε εκτελεί το φάουλ, κεφαλιά του Βούκσεβιτς, σε ετοιμότητα ο Κυριακίδης.

18:22

51': Κόρνερ η Ξάνθη. Εκτελεί ο Κλέιτον, σουτ του Παπαστεριανού, πολλά μέτρα άουτ.

18:22

51': Ο Γιακουμάκης στη θέση του Μιλοσάβλιεφ.

18:21

Γκολ καρμπόν με της Ξάνθης. Ο Μιλιάζες γεμίζει στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ. ο Τομάς πιάνει τη γυριστή κεφαλιά στο ύψος της περιοχής και βγάζει σε θέση βολής τον Βούκσεβιτς, που με κοντινή προβολή ισοφαρίζει.

18:20

49': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.

18:17

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:16

46': Ο Παπαστεριανός στη θέση του Φλίσκα.

18:14

18:01

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

17:57

44': Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Πολύ ωραία κάθετη του Πίντερ, ο Βούκσεβιτς τρυπώνει στην αντίπαλη άμυνα, αλλά δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

17:56

43': Κίτρινη ο Φλίσκας.

17:52

39': Κόκκινη ο Ζίτο. Απευθείας αποβολή για σκληρό μαρκάρισμα στον Καπετάνο.

17:45

32': Κίτρινη ο Κλέιτον.

17:43

30': Κόρνερ ο Λεβαδειακός. Εκτελεί ο Μιλιάζες, φάση διαρκείας στα καρέ της Ξάνθης, στο δοκάρι το σουτ του Σοτέλο. Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, που ισοφαρίζουν τα δοκάρια.

17:42

Ο Κλέιτον γεμίζει με εκτέλεση φάουλ στην περιοχή, οι αμυντικοί του Λεβαδειακού "πάγωσαν" και ο Γκομσί με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής νίκησε τον Σηφάκη ανοίγοντας το σκορ.

17:42

29': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

17:39

26': Σουτ του Μπουσταμάντε έξω από την περιοχή, άουτ.

17:35

22': Κίτρινη ο Πίντερ.

17:34

21': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Εκτελεί ο Μπουσταμάντε, φεύγει από την άλλη πλευρά η μπάλα.

17:30

17': Μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

17:26

13': Καλή στιγμή ο Λεβαδειακός. Το σουτ του Σοτέλο μέσα από την περιοχή, αλλά από δύσκολη γωνία φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

17:20

7': Κίτρινη ο Βάλτερ.

17:17

4': Απαντάει ο Λεβαδειακός. Επικίνδυνο σουτ του Μιλοσάβλιεφ από το ύψος της περιοχής, λίγο άουτ.

17:16

3': Καλό σουτ του Κλέιτον έξω από την περιοχή, φεύγει άουτ.

17:13

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

17:11

17:06

Στην 8η με 28 οι Ακρίτες.

17:03

Στην 14η θέση με 21 βαθμούς οι Βοιωτοί.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Λεβαδειακός-Ξάνθη για την 21η αγωνιστική.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Σηφάκης, Στάθης, Κώτσιος, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Τομάς, Σοτέλο, Πίντερ, Μιλοσάβλιεφ, Μιλιάζες, Μπουσταμάντε.
Αναπ: Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μάγκας, Κατίδης, Γιακουμάκης, Σάντσες, Γκόμες.
SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γκομσι, Βάλτερ, Βασιλακάκης, Κλέιτον, Φλίσκας, Κομεσίδης, Γούτας, Καπετάνος, Μπέλιτς.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Λισγάρας.
Διαιτητής είναι ο Σπάθας (Πειραιά) με βοηθούς τους Μαγιάννης (Άρτας) και Τάτση (Ηπείρου). 4ος ο Μήτσιος (Ηπείρου).