1
-
1
23:34

Ο ΠΑΟΚ παίρνει σπουδαία ισοπαλία με 1-1 στη «Veltins Arena» και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:34

Τέλος του αγώνα!

23:30

91': Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ολίσε αντί του Λούκας.

23:27

88': Κίτρινη κάρτα στον Ουτσίντα.

23:26

87': Τρίτη αλλαγή για τη Σάλκε. Ο Πούκι μπαίνει στη θέση του Φαρφάν.

23:19

80': Τρομερή ευκαιρία για τη Σάλκε, αλλά ο Χακόμπο νικά σε τετ α τετ τον στόπερ των Γερμανών Χέβεντες.

23:17

78': Αλλαγή για τη Σάλκε. Ο Γκορέτσκα μπαίνει αντί του Χέγκερ.

23:17

78': Ευκαιρία για τη Σάλκε, έπειτα από κόντρες μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Φαρφάν κοντράρει πάνω στον Λίνο και η μπάλα απομακρύνεται.

23:15

Επεισόδια στην εξέδρα μεταξύ των φανατικών οπαδών της Σάλκε και αστυνομικών, τη στιγμή που οι φίλοι του ΠΑΟΚ έχουν στήσει το δικό τους πάρτι!

23:12

Ο Σλοβάκος κάνει ωραία κίνηση έξω από την περιοχή και με άπιαστο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χίλντεμπραντ για το 1-1.

23:12

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Στοχ!

23:09

70': Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη.

23:08

69': Αλλαγή για τη Σάλκε. Ο Κλέμενς παίρνει τη θέση του Μέγιερ.

23:08

69': Σουτ του Στοχ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.

23:01

62': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε μπαίνει αντί του Λόρενς και ο Αθανασιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

22:56

57΄: Δυνατό σουτ του Λούκας από το ύψος της περιοχής, ο Χίλντεμπραντ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

22:45

Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

22:44

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το β' μέρος οι δύο ομάδες.

22:32

Κακός στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, με εξαίρεση το αρχικό 10λεπτο. Η ομάδα του Στέφενς οπισθοχώρησε αρκετά, έδωσε πολύ χώρο στη Σάλκε και το «πλήρωσε».

22:30

Τέλος α' μέρους.

22:23

38': Ευκαιρία για τη Σάλκε. Σέντρα του Ντράξλερ από δεξιά, ο Τζόουνς, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.

22:22

Ο Τζόουνς διώχνει πάνω στη γραμμή πλασέ του Κατσουράνη και ο Λούκας από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

22:22

37': Τρομερή διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

22:20

35': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σάλκε, με τον Τζόουνς να βγάζει σέντρα, τον Χέβεντες να παίρνει την κεφαλιά και τον Ζάλαϊ να μην προλαβαίνει να «τσιμπήσει» την μπάλα μπροστά από τον Χακόμπο.

22:16

Σε μια αναμπουμπούλα στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα έφτασε στον Περουβιανό, ο οποίος με έξυπνο πλασέ την έστειλε στο δεξί δοκάρι του Χακόμπο και στη συνέχεια στα δίχτυα.

22:16

31': ΓΚΟΛ για τη Σάλκε με τον Φαρφάν.

22:15

30': Μακρινό σουτ του Τζόουνς φεύγει άουτ.

22:05

20': Ο ΠΑΟΚ σε γενικές γραμμές στέκεται καλά, αλλά από το 10' και μετά αντιμετωπίζει πρόβλημα στην αριστερή του πλευρά, καθώς ο Ουτσίντα ξεφεύγει συχνά από τον Στοχ.

22:01

16': Κίτρινη κάρτα στον Στοχ.

21:57

12': Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.

21:53

8': Γυριστό σουτ του Ζάλαϊ, δεν δυσκολεύει τον Χακόμπο που μπλοκάρει.