1
-
0
16:52

94': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΣΑ. Ο Πρίφτης αποκρούει σωτήρια κεφαλιά του Στάμου.

16:49

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:48

90': Κόρνερ για τον Τύρναβο. Ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους, που κάνουν καθυστέρηση.

16:45

87': Κίτρινη ο Γεωργίου.

16:43

85': Νέο κόρνερ για την ΑΣΑ, που πιέζει. Εκτελεί ο Παπαργυρίου, φεύγει άουτ από την άλλη πλευρά.

16:42

84': Ευκαιρία η ΑΣΑ. Γύρισμα του Νίκιτς, ο Τζέκος κάνει το γυριστό, πάνω από τα δοκάρια.

16:42

84': Κόρνερ για την ΑΣΑ αντί για πέναλτι σε χέρι του Σολφερίνο. Έντονες οι διαμαρτυρίες. Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

16:41

83': Κίτρινη ο Καραμανλής.

16:38

80': Ο Ιβανίδης στη θέση του Κυριάκου.

16:37

79': Ο Σάιν μπαίνει στην περιοχή επικίνδυνα ντριπλάροντας δύο αντιπάλους, αλλά έκανε κατάχρηση της ντρίπλας και πριν προλάβει να σουτάρει κόπηκε από τον Καραμανλή.

16:34

76': Μακρινό σουτ του Παπαργυρίου, μπλοκάρει ο Πρίφτης.

16:28

70': Ο Τζέκος στη θέση του Μαυριά.

16:27

69': Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Μπιτέλη.

16:25

Ο Ποκόνγκ κάνει πολύ ωραία ενέργεια από αριστερά και μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Σολφερίνο με κεφαλιά-ψαράκι ανοίγει το σκορ.

16:25

66': ΓΚΟΛ ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ.

16:23

65': Ο Σάιν στη θέση του Παναγιωτόπουλου.

16:22

63': Ο Κυριάκος γεμίζει στην περιοχή, ο Σολφερίνο έκανε την μακρινή κεφαλιά, άουτ.

16:21

63': Κίτρινη ο Παπαργυρίου.

16:20

62': Ο Γεωργίου στη θέση του Όττα.

16:19

61': Κίτρινη ο Γκουγκούδης.

16:11

53': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Σάββα. Με δέκα η Αναγέννηση.

16:08

50': Ο Μπιτέλης εκτελεί απευθείας, αλλά ο Πρίφτης είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει σταθερά.

16:07

49': Κίτρινη για τον Κυριάκο και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την ΑΣΑ.

16:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:03

46': Ο Σολφερίνο στη θέση του Παπασάββα.

16:02

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Αλλαγές ετοιμάζουν Χαραλαμπίδης και Θεοδοσιάδης.

15:47

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

15:45

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:41

42': Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση. Ωραία κάθετη του Μαυριά, που βγάζει τον Γκουγκούδη σε θέση τετ α τετ, αυτός τσιμπάει την μπάλα πάνω από τον Πρίφτη, αλλά η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

15:40

40': Ο Κυριάκος γεμίζει στην περιοχή, κεφαλιά άουτ του Παπασάββα.

15:36

36': Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΣΑ. Αδύναμη η εκτέλεση από τον Μαυριά, μπλοκάρει ο Πρίφτης.

15:34

35': Καλή στιγμή για την ΑΣΑ. Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Παναγιωτόπουλου έξω από την περιοχή, άουτ.

15:33

33': Κόρνερ για τον Τύρναβο. Εκτελεί ο Κυριάκος, διώχνουν προσωρινά οι αμυντικοί, κακό το σουτ του Μιλουτίνοβιτς έξω από την περιοχή.

15:28

29': Καλό σουτ του Παναγιωτόπουλου έξω από την περιοχή, λίγο άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΣΑ.

15:27

27': Κίτρινη ο Μιλουτίνοβιτς.

15:20

21': Νέο κόρνερ ο Τύρναβος. Εκτελεί ο Μιλουτίνοβιτς, η μπάλα φτάνει στον Καραμανλή που σουτάρει από καλή θέση μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Κουτσόπουλος.

15:20

21': Κόρνερ για τον Τύρναβο. Εκτελεί ο Κυριάκος, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι φιλοξενούμενοι.

15:19

20': Κίτρινη ο Σάββας.

15:16

17': Κίτρινη ο Νίκιτς.

15:10

11': Κόρνερ για τον Τύρναβο. Εκτελεί ο Κυριάκος, κόβουν οι αμυντικοί.

15:09

10': Μακρινό σουτ του Νίκιτς, κανένα πρόβλημα για τον Πρίφτη, που μπλοκάρει.

15:04

5': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Τύρναβο. Αρχικά ο Κουτσόπουλος αποκρούει σουτ του Κυριάκου μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια ο Μιλουτίνοβιτς σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

15:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

14:59

14:48

Στην 8η θέση με 14 βαθμούς είναι ο Τύρναβος, στην 9η με 13 η ΑΣΑ.

14:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Τύρναβος-Αναγέννηση Καρδίτσας για την 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου στη Β' Εθνική.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Παληγεώργος, Λαμπρόπουλος, Καραμανλής,Κισκαμπάνης, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Παπασάββας, Κυριάκος, Ποκόνγκ, Όττα.
Κουτσόπουλος, Σάββας, Οικονόμου, Στάμος, Παπαργυρίου, Νίκιτς, Κουλίδης, Μαυριάς, Γκουγκούδης, Μπιτέλης, Παναγιωτόπουλος.
Διαιτητής είναι ο Μπλούνας (Φθιώτιδας) με βοηθούς τους Στόικο (Κέρκυρας) και Κωνσταντίνου (Πρέβεζας). 4ος ο Παλατσούκας (Θεσπρωτίας).