Σημαντική νίκη για την ΑΕΛ...

18:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απολλων Καλαμαριάς - ΑΕΛ 0-1.

18:50

90΄+3: Δυνατό σουτ Τσούτση από τα 25 μέτρα και δεξιά, δεν έχει πρόβλημα ο Αποστολίδης.

18:49

90'+2: Κίτρινη στον Δήμου.

18:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:47

90'+1: Γέμισμα Κοντοδήμου, αδύναμη κεφαλιά Μπιλά, πρόλαβε ο Βρονταράς πριν βγει άουτ...

18:46

90': Κίτρινη στον Καράμπελα.

18:42

86': Τρίτη και τελευταία κίνηση και από τον Τζαναβάρα για την ΑΕΛ. Ο Γκούρτσας αντί του Μπόγιοβιτς.

18:38

81': Μεγάλη ευκαιρια για την ΑΕΛ. Ο Μπόγιοβιτς μπήκε από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, ανοίγει την μπάλα, σουτάρει από πλάγια θέση και με τον Βρονταρά εξουδετερωμένο (καθώς βγήκει και τον πέρασε ο άσος των γιλοξενούμενων), άουτ!

18:37

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλων Καλαμαριάς. Ο Βαγγελόπουλος αντί του Καπετάνου.

18:37

80': Κίτρνη στον Παπαστεριανό.

18:33

77': Σουτ Καράμπελα έξω από την περιοχή, από το ημικύκλιο, στην αγκαλιά του Αποστολίδη η μπάλα.

18:28

72': Δεύτερη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Ελιομάρ αντι του Σουάνη.

18:24

68': Μετά από κόντρα σε γέμισμα η φτάνει στην περιοχή της Καλαμαριάς, ο Αναστασίου μπαίνει ανέμεσα σε δύο αμυντικούς, πιάνει την κεφαλιά υπό την πίεση του Σαρακατσάνου, που φεύγει άουτ.

18:22

Χωρίς ρυθμό, παρά μονο με βροχή το δεύτερο ημίχρονο στο ματς...

18:20

64': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπιλά μέσα, ο Γιάντσης έξω.

18:14

58': Κόρνερ για την Καλαμαριά. Ο Νατσιόπουλος εκτελεί, απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ.

18:12

55': Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμαριά. Ο Καράμπελας αντί του Παπαδόπουλου.

18:09

52': Ο Γαλανόπουλος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Αποστολίδης πέφτει και μπλοκάρει προ του Αναστασίου.

18:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

18:02

46': Αλλαγή για την Καλαμαριά. Ο Νατσιόπουλος στη θέση του Ακασού

17:46

Λήξη α' ημιχρόνου.

17:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:44

44': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καπετάνο από τα δεξιά, εύκολα στην αγκαλιά του Αποστολίδη.

17:41

41': Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

17:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Σουάνη.

17:34

Ο Σουάνης έβγαλε τη βαθιά μπαλιά για τον Μπόγιοβιτς, που με κεφαλιά έδωσε στον Νεμπεγλέρα, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βρονταρά για το 0-1.

17:34

34': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:31

32': Κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Κοντοδήμο. Έδιωξαν οι αμυντικοί της Καλαμαριάς.

17:25

25': Σουτ του Παναγιωτούδη, πολλά μέτρα άουτ.

17:22

23': Κίτρινη κάρτα στον Ακασού.

17:21

22': Αφήνει ο Νεμπεγλέρας, ο Κοντοδήμος εκτελεί το φάουλ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

17:20

20': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ, το κερδίζει ο Μπόγιοβιτς, στο ημικύκλιο της περιοχής.

17:18

19': Ο Δεληζήσης πιάνει το σουτ με το αριστερό από το ημικύκλιο, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Βρονταρά.

17:18

18': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Νεμπεγλέρας, σε νέο κόρνερ οι αμυντικοί της Καλαμαριάς.

17:17

17': Εκτέλεση φάουλ από τον Καπετάνο, εύκολα ο Αποστολίδης.

17:08

9': Μακρινό σουτ Καπετάνου, πέφτει στη δεξιά γωνιά του και διώχνει ο Αποστολίδης σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:05

6': Πρώτο κόρνερ στο ματς για τους γηπεδούχους, το εκτελεί ο Καπετάνος. Περνά ανεκιμετάλλευτο.

17:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

16:52

Καλησπέρα σας, σε λίγο μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς και την ΑΕΛ.

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κουρούπης, Δήμου, Παπαστεριανός, Ακασού, Παναγιωτούδης, Τσούτσης, Καπετάνος, Παπαδόπουλος, Αναστασίου
ΑΕΛ
Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μελισσάς, Πινδώνης, Σουάνης, Μπόγιοβιτς, Γιάντσης.
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς). Βοηθοί: Έμπλιουκ (Ξάνθης), Λάζαρης (Καβάλας). 4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης).