0
-
3
21:34

90+9': Τέλος του αγώνα.

21:33

90+9': Κίτρινη ο Τζορτζ.

21:32

90+8': Ο Μανιδάκης στη θέση του Μονιάκη.

21:28

90+4': Ο Μιλιβόγεβιτς στη θέση του Κασάμι.

21:27

90+3': Ο Μαραθιανός στη θέση του Λαμπρόπουλου.

21:25

90': Εννιά λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:23

Ωραία συνεργασία μεταξύ Κασάμι και Αφελάι, τελικός αποδέκτης ο Μήτρογλου που με ψύχραιμο πλασέ νικάει τον Λόρια γράφοντας το 0-3.

21:22

88': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:21

87': Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Μονιάκη, ο Τζορτζ πιάνει την κεφαλιά, φεύγει άουτ.

21:20

86': Καλό σουτ τυ Μερεμπασβίλι, λίγο άουτ.

21:19

85': Ο Ντουρμάζ στη θέση του Ντοσεβί.

21:16

82': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Τζορτζ, άουτ.

21:14

80': Κόρνερ ο ΟΦΗ. Εκτελεί ο Λαμπρόπουλος, άστοχη κεφαλιά του Δαμιανάκη.

21:12

78': Καλή εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, άουτ.

21:09

75': Ο Τζορτζ υποδέχεται την μπάλα μέσα από την περιοχή και σουτάρει με τη μία από δύσκολη γωνία, άουτ.

21:09

Ο Αφελάι κάνει τη σέντρα από αριστερά, η παρέμβαση του Δαμιανάκη ουσιαστικά στρώνει την μπάλα στον Φορτούνη που από κοντά νικάει τον Λόρια και γράφει το 0-2.

21:08

74': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:07

73': Ο Φορτούνης στη θέση του Ντομίνγκεζ.

21:07

73': Μακρινό σουτ του Κασάμι, φεύγει άουτ.

21:04

69': Ο Μακρής στη θέση του Ροβίθη.

20:58

64': Ο Κάλαϊτζιτς κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

20:56

62': Μετά από εννέα λεπτά διακοπής το ματς συνεχίζεται.

20:54

Ήδη έξι λεπτά διακοπής με τους παίκτες να προσπαθούν να μείνουν ζεστοί.

20:47

53': Μικρή διακοπή στο ματς από τον Τριτσώνη, που ζητάει ηρεμία πίσω από την εστία του Μέγερι.

20:46

52': Ο Αφελάι δοκιμάζει το πόδι του από το ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Λόρια.

20:45

51': Μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ. Ωραία βαθιά μπαλιά του Ροβίθη στην πλάτη της άμυνας, ο Τζορτζ προλαβαίνει την έξοδο του Μέγερι, ο Σιόβας προλαβαίνει και διώχνει πάνω από τη γραμμή.

20:44

50': Διατηρεί τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου ο Ολυμπιακός.

20:39

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:37

20:21

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

20:20

45+2': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εκτελεί ο Μερεμπασβίλι, καθαρίζει ο Μέγερι.

20:19

45+1': Κίτρινη ο Μερεμπασβίλι.

20:19

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:17

44': Ο Φαζός προσπάθησε να κάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό, η μπάλα έφυγε άουτ.

20:16

43': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Δύσκολα σε νέο κόρνερ ο Μέγερι μετά τη σέντρα του Μερεμπασβίλι.

20:14

41': Κίτρινη ο Μαζουακού.

20:12

39': Σουτ του Μήτρογλου μέσα από την περιοχή, άουτ.

20:09

35': Ο Ολυμπιακός είναι κυρίαρχος και ελέγχει εύκολα το παιχνίδι.

20:04

30': Έχει προηγηθεί η κίτρινη στον Κάλαϊζιτς για το χέρι.

20:03

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί στη δεξιά γωνία του Λόρια, που έχει πέσει αριστερά, και ο Αργεντινός ανοίγει το σκορ.

20:02

30': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:02

29': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κάλαϊτζιτς, που ήταν στο τείχος.

20:01

26': Για χέρι-πέναλτι του Μονιάκη μετά από σέντρα του Ντοσεβί διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός. Πρέπει να βρίσκει η μπάλα στο χέρι του, ακούσιο το θεωρεί ο Τριτσώνης. Δεν είναι πάντως ξεκάθαρη η φάση.

19:58

25': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί. Η μπάλα φτάνει στον Ντοσεβί που από μακριά σουτάρει πολλά μέτρα άουτ.

19:54

21': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Ντομίνγκεζ κερδίζει την κόντρα από τον Φαζό και βγαίνει σε θέση τετ α τετ, πάνω από τα δοκάρια το πλασέ του.

19:48

15': Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Καλό σουτ του Ντομίνγεζ, αποκρούει πάλι ο Λόρια.

19:47

14': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Αφελάι κάνει την αντίπαλη άμυνα... άνω κάτω και σουτάρει μέσα από την περιοχή, δύσκολη επέμβαση του Λόρια.

19:45

12': Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Μερεμπασβίλι.

19:45

11': Κίτρινη για τον Αυλωνίτη και φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ.

19:42

9': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική ατομική ενέργεια και σέντρα του Μήτρογλου από αριστερά, αμαρκάριστος ο Σιόβας στο δεύτερο δοκάρι πλασάρει άουτ και ενώ ο Λόρια ήταν εκτός θέσης.

19:41

8': Κίτρινη στον Ροβίθη.

19:39

6': Δεύτερο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί του ΟΦΗ.

19:35

2': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Διώχνουν οι αμυντικοί.

19:33

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:30

Ο Τριτσώνης περιμένει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα για να αρχίσει το ματς.

19:29

19:21

Ο ΟΦΗ βρίσκεται με 14 βαθμούς στην επικίνδυνη ζώνη και καίγεται για βαθμούς.

19:18

Το τρίποντο για να διατηρηθεί στην κορυφή με +2 από το ΠΑΟΚ θέλει ο Ολυμπιακός.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς ΟΦΗ-Ολυμπιακός για την 20η αγωνιστική.

ΟΦΗ
Λόρια, Δαμιανάκης, Φαζός, Μπολάκης, Μονιάκης, Λαμπρόπουλος, Κάλαϊτζιτς, Μερεμπασβίλι, Ροβίθης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ.
Αναπ: Αγριμάκης, Μανιδάκης, Μαραθιανός, Μακρής.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγερι, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι, Ντοσεβί, Ντομίνγκεζ, Μήτρογλου.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Μπενίτες, Σαλίνο, Γιαννούλης, Μιλιβόγιεβιτς, Φορτούνης, Ντουρμάζ.
Διαιτητής είναι ο Τριτσώνης (Αθηνών) ε βοηθούς τους Τουμπακάρη (Αθηνών) και Μερκανίδης (Μακεδονίας).