2
-
0
21:22

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:21

Χορευτική ενέργεια του Ντουρμάζ που ντρίπλαρε δύο αντιπάλους και μπήκε στην περιοχη, γύρισε προς το πέναλτι και ο Μανιάτης με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

21:21

90+3': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΠΙΑΚΟΣ.

21:19

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:14

85': Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ντοσεβί.

21:07

80': Εκτελεί ο Ντουρμάζ, κεφαλιά πάσα του Μήτρογλου στο Ντοσεβί, που σουτάρει με τη μία πάνω από τα δοκάρια.

21:07

79': Σέντρα σουτ του Ντουρμάζ, διώχνει σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

21:06

78': Ο Βασιλείου στη θέση του Μπεχεράνο.

21:04

75': Κίτρινη ο Μπεχεράνο.

21:01

73': Ο Σκαραμοτσίνο στη θέση του Κέβιν.

20:57

Ο Μήτρογλου μέσα στην περιοχή κλείνεται και χάνει την μπάλα, οι κόντρες όμως ευνοούν τον Ντοσεβί που με δυνατό σουτ από κοντά νικάει τον Στεφανάκο και ανοίγει το σκορ.

20:56

69': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:53

66': Κίτρινη για τον Γοδόι.

20:52

65': Ντουρμάζ και Μπενίτες στη θέση των Αφελάι και Φορτούνη.

20:51

64': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Μήτρογλου βρέθηκε σε θέση βολής μετά από κεφαλιά πάσα του Μανιάτη, αλλά σουτάρει άουτ.

20:50

63': Ο Κουτρουμάνος στη θέση του Μύγα.

20:50

62': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Στεφανάκος.

20:47

60': Κόρνερ ο Παναιτωλικός. Εκτελεί ο Φωτάκης, η μπάλα φτάνει στον Μαρτίνες που σουτάρει έξω από την περιοχή, πλάγιο άουτ μετά από κόντρα στον Κασάμι.

20:47

59': Παραμένει το υψηλό ποσοστό κατοχής για τον Ολυμπιακό με 68%.

20:45

58': Κίτρινη ο Κέβιν.

20:43

56': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:42

54': Κίτρινη ο Μύγας.

20:39

52': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Σουτ του Ντοσεβί μέσα από την περιοχή, αποκρούει χωρίς να μπλοκάρει ο Στεφανάκος, που προλαβαίνει και τον Μανιάτη.

20:35

47': Ο Κάπελ συγκλίνει από αριστερά στον άξονα και σουτάρει, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:33

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:31

20:16

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:16

45+1': Καλό σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή και υπό πίεση, άουτ.

20:15

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:15

45': Ο Μήτρογλου στρώνει στον Μανιάτη, που σουτάρει έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:13

44': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Στεφανάκος με γροθιές.

20:09

39': Διπλή ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ωραία ενέργεια και καλό σουτ του Αφελάι, σώζει ο Στεφανάκος, ο Φορτούνης παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει εκ νέου από το ύψος της περιοχής, νέο στοπ από τον Στεφανάκο.

20:07

37': Κίτρινη ο Φωτάκης.

20:06

36': Σέντρα φαρμάκι του Μαρτίνες από αριστερά, δεν μπορεί ούτε ο Άλβες, ούτε ο Μύγας στο δεύτερο δοκάρι.

20:04

35': Ο Παναιτωλικός είναι άριστα παραταγμένος στο γήπεδο κλείνοντας τους διαδρόμους και ο Ολυμπιακός δεν βρίσκει λύσεις.

19:57

27': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

19:56

27': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης μπήκε στην περιοχή και γύρισε προς τον Αφελάι, τελευταία στιγμή κόπηκε από τον Μπεχαράνο και ενώ ήταν φάτσα με τον Στεφανάκο.

19:55

26': Ο Κάπελ φεύγει στην πλάτη του Ελαμπντελαουί και είναι έτοιμος να μπει στην περιοχή αμαρκάριστος, κόβεται λανθασμένα με οφσάιντ.

19:54

25': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, άουτ η προβολή του Αυλωνίτη.

19:50

20: 68%-32% η κατοχή, 1 (1) - 2 (1) οι τελικές.

19:47

17': Διαγώνιο σουτ του Μύγα από το ύψος της περιοχής, πολλά μέτρα άουτ.

19:46

16': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Άλβες μπήκε στην περιοχή αλλά άνοιξε το κοντρόλ, ο Ρομπέρτο έκοψε αλλά δεν μπλόκαρε, ο Μαρτίνες προσπάθησε να σουτάρει, αλλά κόπηκε.

19:45

16': Μακρινό σουτ του Ντοσεβί, κανένα πρόβλημα για τον Στεφανάκο.

19:44

15': Ο Χάβος έχει φορτώσει τον άξονα και οι ερυθρόλευκοι προσπαθούν να αναπτυχθούν από τις άκρες, χωρίς επιτυχία μέχρι τώρα.

19:40

Με καθαρό 4-3-3 (ένα αμυντικό χαφ και δύο λίγο πιο μπροστά στο κέντρο) ο Ολυμπιακός, με 4-1-4-1 ο Παναιτωλικός.

19:39

10': Παρόμοια παραμένει η εικόνα με τον Ολυμπιακό να μην βρίσκει διαδρόμους. Καμία αξιόλογη φάση μέχρι τώρα.

19:35

5': Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων σε αυτά τα πρώτα λεπτά χωρίς να έχει απειλήσει. Με αμυντικό προσανατολισμό ο Παναιτωλικός.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

19:23

Λίγος κόσμς στο Καραϊσκάκη, γύρω στις 7.000.

19:21

Στους 42 βαθμούς είναι ο Ολυμπιακός, στους 31 ο Παναιτωλικός.

19:19

Να εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Αστέρα θέλει ο Παναιτωλικός, που θέλει να προσπεράει και να ανέβει στην 4η θέση.

19:17

Απάντηση στον ΠΑΟΚ θέλει να δώσει ο Ολυμπιακός ώστε να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ολυμπιακός-Παναιτωλικός για την 19η αγωνιστική.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μαζουακού, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μανιάτης, Κασάμι, Φορτούνης, Αφελάι, Ντοσεβί, Μήτρογλου.
Αναπ: Μέγερι, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Ντουρμάζ, Σαλίνο, Διαμαντάκος, Μπενίτες.
Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Εντζεγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Άλβες, Φωτάκης, Μαρτίνες, Καπέλ, Μύγας.
Αναπ: Κολοβούρης, Κουτρουμάνος, Βασιλείου, Παπουτσογιαννόπουλος, Σκαραμοτσίνο, Μήλιος, Κωνσταντόπουλος.
Διαιτητής είναι ο Δημητρόπουλος. Βοηθοί του ο Ποντίκης από την Πρέβεζα και Σίπκας (Σύνδεσμος Πέλλας). Τέταρτος ο Λαμπρόπουλος (Ηλείας).