2
-
2
22:52

Τελικό αποτέλεσμα στο ''Μπερναμπέου''. Ρεάλ - Ατλέτικο 2-2, οι ''ροχιμπλάνκος'' είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

22:51

90'+2: Ο Ίσκο πλασάρει με το μυτάκι από το ύψος του πέναλτι, ο Όμπλακ μπλοκάρει.

22:50

90': Τέσσερα γκολ οι καθυστερήσεις.

22:49

Σκληρό το μαρκάρισμα του Ίσκο στον Γκάμπι, σωστή η κάρτα.

22:49

90': Και ο Ίσκο βλέπει κίτρινη. Δεν υπάρχει ματς εδώ και ώρα.

22:45

86': Και ο Καρβαχάλ βλέπει κάρτα. Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά.

22:44

85': Κίτρινη και στον Κόκε.

22:42

83': Κάρτα βλέπει ο Μαρσέλο για μαρκάρισμα στον Γκάμπι.

22:40

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Σιμεόνε. Εκτός ο Ραούλ Γκαρθία, μέσα ο Ραούλ Χιμένεζ.

22:40

81': Ο Μαρσέλο σεντράρει με το αριστερό, κεφαλιά του Μπέιλ, άουτ η μπάλα. Ήλεγχε την πορεία ο Όμπλακ.

22:36

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τη Ρεάλ.

22:36

77': Σουτ του Μπενζεμά, η μπάλα κοντράρει στον Μιράντα και φεύγει κόρνερ...

22:33

Βγάζει επιθετικό ο Σιμεόνε, βάζει κεντρικό μέσο. Όλα έχουν τελειώσει βέβαια όσον αφορά την πρόκριση.

22:32

73': Δεύτερη αλλαγή κάνει και η Ατλέτικο. Εκτός ο Γκριζμάν που έβγαλε τις δύο ασίστ στον Τόρες, μέσα ο Γκάμπι.

22:31

72': Δεύτερη αλλαγή για την Ρεάλ. Στην θέση του Χάμες Ροντρίγκεζ ο Χεσέ Ροντρίγκεθ.

22:29

Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, πάντα στο 2-2 Ρεάλ και Ατλέτικο. Έχει πέσει ο ρυθμός.

22:27

Ψάχνει να θυμίσουμε άλλα τρία γκολ για την πρόκριση.

22:26

Προσπαθεί να πιέσει η Ρεάλ αλλά μοιάζει, πλέον, να μην το πιστεύει.

22:26

67': Ο Μαρσέλο σουτάρει συρτά με το αριστερό εκτός περιοχής αλλά αστοχεί.

22:24

65': Στην άλλη πλευρά, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά, είναι αδύναμη όμως και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

22:23

Εκτελέστηκε, ο Γκοντίν παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση και αστοχεί απελπιστικά.

22:22

64': Ο Γκριζμάν εκτελεί, ο Νάβας σε κόρνερ.

22:21

63': Φάουλ σε καλή θέση για την Ατλέτικο που πατά καλύτερα στα τελευταία λεπτά.

22:17

59': Τώρα και η αναγκαστική αλλαγή της Ρεάλ. Εκτός ο Πέπε που πονά στα πλευρά, μέσα ο Βαράν.

22:16

57': Πρώτη πάντως κάνει αλλαγή η Ατλέτικο. Εκτός ο Φερνάντο Τόρες που έχει πετύχει τα δύο γκολ των ''ροχιμπλάνκος'', μέσα ο Τουράν.

22:15

Ο Πέπε στο έδαφος, ζητά αλλαγή.

22:14

56': Κάρτα στον Ράμος που κάνει φάουλ στον Τόρες. Καταπληκτικό παιχνίδι από τον Τόρες.

22:14

Υπέροχο γκολ του Ρονάλντο που νίκησε κατά κράτος στον αέρα τον Γκοντίν.

22:13

Ωραία συνεργασία Μαρσέλο - Μπέιλ από αριστερά, ο δεύτερος σεντράρει κι ο Ρονάλντο με κεφαλιά ισοφαρίζει.

22:13

54': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

22:12

53': Σέντρα από αριστερά του Χάμες, κεφαλιά σκαστή του Ρονάλντο, ο Όμπλακ απομακρύνει...

22:11

52': Κάρτα και στον Γκοντίν, για μαρκάρισμα στον Ρονάλντο.

22:10

Κόρνερ έδωσε (λανθασμένα) ο Λαχόζ τελικά, εκτελέστηκε, ο Νάβας απομακρύνει με γροθιές.

22:10

51': Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο με τον Τόρες να κρατά την μπάλα, να κερδίζει τις κόντρες, τελικά στην φάση μπαίνει ο Γκριζμάν που πλασάρει λίγο άουτ!

22:08

49': Κάρτα στον Τιάγκο για μαρκάρισμα στον Χάμες.

22:06

''Παγώνει'' το Μπερναμπέου. Πλέον η Ρεάλ δεν ψάχνει ανατροπή αλλά θαύμα. Θέλει τέσσερα γκολ...

22:06

Ο Γκριζμάν κουβαλά την μπάλα, ανοίγει αριστερά στον Τόρες, αυτός αδειάζει τον Πέπε και με ωραίο πλασέ κάνει το 1-2.

22:05

Χτυπά με τον ίδιο τρόπο η Ατλέτικο, όπως και στο πρώτο μέρος!

22:05

46': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:04

Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:04

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

21:48

Τέλος πρώτου μέρους... Ρεάλ - Ατλέτικο 1-1.

21:48

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:46

Στην προηγούμενη φάση δεν υπάρχει καμία περίπτωση πέναλτι, το χέρι του Μιράντα είναι κολλημένο.

21:46

44': Δυνατό, συρτό σουτ του Μαρσέλο, ο Όμπλακ μπλοκάρει σταθερά.

21:45

Φωνάζει και το ''Μπερναμπέου''.

21:45

43': Ο Ρονάλντο σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Μιράντα, πέναλτι για χέρι ζητά ο Πορτογάλος.

21:44

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι της Ρεάλ με το κεφάλι.

21:43

42': Ο Ραούλ Γκαρθία σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

21:42

40': Ο Μπενζεμά πιάνει δύσκολο γυριστό σουτ, ο Όμπλακ δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

21:39

Η Ρεάλ πολιορκεί την Ατλέτικο.

21:38

81% κατοχή μπάλας για την Ρεάλ! Άλλα δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους.

21:37

35': Ωραία σέντρα του Χάμες προς τον Μπενζεμά, πριν ο Γάλλος πάρει την κεφαλιά, απομακρύνει σωτήρια ο Σικουέιρα.

21:33

Όλη η Ατλέτικο σε θέση άμυνας μετά το 0-1.

21:32

Εκτελέστηκε, φάση διαρκείας στα καρέ της Ατλέτικο μετά από μακρινό σουτ του Κρόος, οι φιλοξενούμενοι εν τέλει κερδίζουν φάουλ.

21:32

30': Κι άλλο κόρνερ ια την Ρεάλ.

21:31

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Πέπε, οι της Ατλέτικο απομακρύνουν.

21:31

29': Σέντρα Μπέιλ, κεφαλιά Ρονάλντο από κοντά, η μπάλα βρίσκει στον Χουανφράν και φεύγει κόρνερ. Απειλεί η ''βασίλισσα''!

21:29

28': Κάρτα βλέπει ο Ραούλ Γκαρθία για ένα μαρκάρισμα στον Χάμες Ροντρίγκεζ.

21:28

26': Υπέροχη ντρίπλα και σέντρα-ξυραφιά του Ίσκο, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει απευθειας άουτ.

21:26

Ο Γκριζμάν δεν μπορεί να συνεχίσει, πάει για αναγκαστική αλλαγή η Ατλέτικο.

21:25

23': Ευκαιρία για την Ρεάλ! Μετά από κακό διώξιμο η μπάλα φτάνει στον Ρονάλντο, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι έχει όλο το τέρμα μπροστά του αλλά πλασάρει πάνω σε αμυντικούς.

21:23

1-1 στο 20' λοιπόν η Ρεάλ, που ζητά άλλα τρία γκολ για την πρόκριση, για να δούμε.

21:22

Ο Κρόος εκτελεί το φάουλ, ο Όμπλακ κάνει τραγική έξοδο και ο Ράμος πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει.

21:22

20': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

21:20

18': Το κόρνερ εκτελέστηκε, οι της Ατλέτικο δεν μπορούν να διώξουν αλλά ούτε ο Ρονάλντο δεν καταφέρνει να σουτάρει από κοντά και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

21:20

18': Κι άλλο κόρνερ για την Ρεάλ. Μόνιμα σε θέση άμυνας η Ατλέτικο.

21:17

Τώρα σηκώθηκε ο Γάλλος επιθετικός της Ατλέτικο, μέσα σε αποδικιμασίες, και έχουμε συνέχεια.

21:16

Ο Γκριζμάν στο έδαφος, μικρή διακοπή.

21:14

12': Σέντρα Μπέιλ από δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Όμπλακ. Διπλή άμυνα ζώνης η Ατλέτικο, έχει μπλοκάρει την Ρεάλ.

21:12

10': Μακρινό σουτ του Ίσκο με το αριστερό, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

21:11

Με πάσα εκτελέστηκε, απομακρύνοι οι φιλοξενούμενοι.

21:11

9': Νέο κόρνερ για την Ρεάλ που πιέζει.

21:09

Η Ρεάλ είναι αυτή που κάνει παιχνίδι. Η ζημιά, βέβαια, ήδη έχει γίνει για την ''βασίλισσα'' .

21:08

6': Απειλεί η Ρεάλ... Σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά, κεφαλιά του Μπέιλ, ο Όμπλακ μπλοκάρει σταθερά.

21:06

4': Κόρνερ για την Ρεάλ... Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Πέπε, η μπάλα ψηλά.

21:05

Η Ρεάλ πλέον ψάχνει ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ (!) για την πρόκριση. Φυσικά δεν υπάρχει ενδεχόμενο παράτασης πλέον.

21:04

Απίστευτο ξεκίνημα στο ντέρμπι.

21:04

Ο Γκριζμαν κερδίζει την κόντρα από τον Πέπε, φεύγει στην αντεπίθεση, πασάρει παράλληλα στον Τόρες και εκείνος με πλασέ στην κίνηση γράφει το 0-1.

21:03

Με το καλημέρα η ομάδα του Σιμεόνε σοκάρει την Ρεάλ!

21:03

1': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

21:02

1': Σέντρα στο ''Μπερναμπέου''.

21:01

Όλα έτοιμα για την έναρξη του μεγάλου αγώνα.

21:01

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σηκώνει το βραβείο της Χρυσής Μπάλας στο κέντρο του γηπεδου και γνωρίζει την αποθέωση.

20:57

Τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.

20:55

Η ομάδα που θα περάσει, θα συναντήσει στα προημιτελικά το νικητή του ζευγαριού Μπαρτσελόνα - Έλτσε.

20:22

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς του ''Καλντερόν'' η Ατλέτικο είχε επικρατήσει 2-0 και σαφώς έχει το πάνω χέρι.

20:22

Σε περίπου 35 λεπτά έχουμε σέντρα στο ''Μπερναμπέου'', εκεί όπου η Ρεάλ φιλοξενεί την Ατλέτικο στη ρεβάνς των δύο ομάδων για την φάση των ''16'' του Κυπέλλου.