3
-
1
19:07

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:06

90+3': Κίτρινη ο Κάλαϊτζιτς.

19:03

90: Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:55

83': Ο Κάλαϊτζιτς στη θέση του Μπανούση.

18:55

82': Ο Μαλεζάς στη θέση το Κούσα.

18:55

82': Κίτρινη ο Φερνάντες.

18:51

78': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός με τον Τριποτσέρη να διώχνει πάνω στη γραμμή το τακουνάκι του Κάπελ.

18:49

76': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Φωτάκης, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:48

75': Ο Σκαραμοτσίνο, που κάνει ντεμπούτο, στη θέση του Κέβιν.

18:46

73': Αδύναμο σουτ του Φερνάντες έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

18:43

70': Μέσα ο Παπουτσογιαννόπουλος, έξω ο Μύγας.

18:42

70': Ο Μανιδάκης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

18:41

68': Κίτρινη ο Εντζεγκέλε.

18:34

Μετά το κόρνερ του ΟΦΗ οι γηπεδούχοι έφυγαν ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Μαρτίνες άλλαξε το παιχνίδι για τον Μύγα, ο οποίος έδωσε με τη μία στον Κέβιν, που με άψογο πλασέ γράφει το 3-1.

18:34

61': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

18:34

61': Εκτελεί ο Λαμπρόπουλος, διώχνει με γροθιές ο Στεφανάκος.

18:33

61': Καλό σουτ του Λαμπρόπουλου, δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

18:31

58': Μακρινό σουτ του Μακρή, καμία ανησυχία για τον Στεφανάκο, άουτ.

18:26

53': Σουτ του Κουτρουμάνου, φεύγει άουτ.

18:24

Ο Φωτάκης εκτελεί το κόρνερ, ο Κούσας παίρνει την κεφαλιά και την στέλνει στα δίχτυα, 2-1 η ομάδα του Αγρινίου.

18:24

51': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

18:24

51': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

18:21

48': Μακρινό σουτ του Κάπελ, μπλοκάρει ο Αγριμάκης.

18:20

Πολύ άτυχη στιγμή για τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού. Χειροκροτήθηκε από τους φίλους της ομάδας, που θέλησαν να του ανεβάσουν την ψυχολογία.

18:19

Απίστευτο γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμάνος γυρίζει την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή προς τον Στεφανάκο, ο οποίος δεν καταφέρνει να κάνει κοντρόλο και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

18:19

46': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

18:18

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:16

18:01

45+1': Τέλος του ημιχρόνου.

18:01

45': Ένα λεπό ο έξτρα χρόνος.

17:54

40': Απόλυτος κυρίαρχος ο Παναιτωλικός, που ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα.

17:48

Μετά από φάση διαρκείας, ο Φωτάκης κάνει τη σέντρα-σουτ από δεξιά, οι αμυντικοί δεν μπορούν να διώξουν και ο Κέβιν από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:48

34': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ.

17:43

28': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μύγα, κεφαλιά του Φωτάκη, ο Κάπελ φάτσα με την εστία από κοντά σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

17:37

23': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. Πάλι ο Φωτάκης, διώχνει ο Μακρής.

17:34

20': Κόρνερ ο Παναιτωλικός. Εκτελεί ο Φερνάντες, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:32

18': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Φωτάκης, η πρώτη κεφαλιά του Μύγα σταματάει στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Άλβες σουτάρει άουτ. Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

17:30

16': Κίτρινη ο Άλβες.

17:28

14': Ωραίο μακρινό σουτ του Κουτρουμάνου, λίγο άουτ.

17:24

10': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μύγα από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Κέβιν, σωτήρια επέμβαση του Αγριμάκη.

17:23

9': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναιτωλικός. Μετά από κόντρες εντός της περιοχής, η μπάλα πήρε ύψος και ο Άλβες με ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι σημάδεψε μόλις άουτ.

17:22

8': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Φωτάκης, η κεφαλιά του Μύγα δεν βρίσκει εστία.

17:19

Χωρίς κάτι το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά, ο Παναιτωλικός έχει την πρωτοβουλία, σε θέση άμυνας ο ΟΦΗ.

17:14

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:07

Η ομάδα του Αγρινίου, που είναι αήττητη για έξι ματς, προέρχεται από το 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ οι Κρητικοί από τη νίκη με 3-2 επί της Κέρκυρας.

17:03

Στην 5η θέση με 28 βαθμούς ο Παναιτωλικός, στην 13η με 20 ο ΟΦΗ.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναιτωλικός-ΟΦΗ.

Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Εντζεγκέλε, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες, Καπέλ, Μαρτίνες, Μύγας, Φωτάκης.
Αναπ: Κολοβούρης, Κωνσταντινόπουλος, Μαλεζάς, Σκαραμοτσίνο, Μήλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
ΟΦΗ
Αγριμάκης, Τριποτσέρης, Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Ροβίθης, Φερνάντεθ, Λαμπρόπουλος, Στάθης, Μαραθιανός, Μακρής.
Αναπ: Γιαγκόζης, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Μανιδάκης, Μπολάκης. Φάζος.
Διαιτητής είναι ο Κύζας (Δράμας) με βοηθούς τους Χαρίση (Γρεβενών) και Τάτση (Ηπείρου). Τέταρτος ο Ντίτσος (Πρέβεζας).