2
19:07

Τελικό αποτέλεσμα στα Πηγάδια... Ξάνθη - Βέροια 2-2.

19:05

90'+3: Νέο σουτ του Μπαργκάν για την Βέροια, ψηλά ξανά η μπάλα!

19:04

90'+1: Απελπιστικά άουτ το σουτ του Μπαργκάν...

19:03

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στα Πηγάδια.

19:01

Και ενώ έχει αποβληθεί ο τεχνικός της Ξάνθης Λουτσέσκου, που διαμαρτυρήθηκε έντονα πως δεν τηρήθηκε το fair play σε τραυματισμό παίκτη της ομάδας του.

19:01

88': Κίτρινη στον Μπέλιτς.

19:01

85': Απειλεί η Βέροια! Σέντρα του Καλτσά, ο Κάμπορα στην κεφαλιά, έδιωξε ο Γούτας ενώ η μπάλα κατευθυνόταν προς στα δίχτυα του Κυριακίδη.

18:57

Ο Λουσέρο μάλιστα φεύγει με φορείο λόγω τραυματισμού.

18:56

84': Τώρα η αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπέλιτς αντί του Λουσέρο...

18:56

Ετοιμάζεται ο Μπέλιτς για την Ξάνθη.

18:53

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχει ανοίξει το ματς στα Πηγάδια, καλός ρυθμός.

18:48

74': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. Ο Όστοϊτς στη θέση του Καλί.

18:45

72': Ο Λουσέρο βγήκε επικίνδυνα στην επίθεση, ο Καντιμοίρης έκανε κακή έξοδο αλλά ο Καλί κατάφερε να κόψει τον άσο της Ξάνθης λίγο πριν εκτελέσει.

18:43

70': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, κεφαλιά του Λισγάρα η μπάλα άουτ.

18:42

69': Κίτρινη βλέπει ο Μαλόν για την Βέροια.

18:40

67': Ο Καλτσάς δοκίμασε τα απειλήσει τον Κυριακίδη αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς της Ξάνθης.

18:37

64' Αλλαγή για τη Βέροια, η δεύτερη στο ματς. Ο Κάμπορα αντί του Βέρτζου.

18:35

Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Καλτσά στο γκολ οι γηπεδούχοι, πολλές φωνές ειδικά από τον γκολκίπερ Κυριακίδη.

18:33

Ο Μπεν εκτελεί το φάουλ, η μπάλα βρίσκει ελάχιστα Καλτσά, αλλάξει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.

18:33

60': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ!

18:32

59': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης αντί του Βάλτερ.

18:31

2-1, λοιπόν, μπροστά οι Ακρίτες, οι οποίοι από το 30' παίζουν με παίκτη λιγότερο!

18:30

58': Αγγίζει την ισοφάριση η Βέροια με σουτ του Καλτσά, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

18:30

Ο Λουσέρο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γούτας ήρθε με φόρα και από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά έβαλε μπροστά την Ξάνθη, 2-1!

18:29

56': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

18:29

56': Απειλεί η Ξάνθη με δεξί σουτ του Κλέιτον , ο Καντιμοίρης έπεσε αριστερά και έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ.

18:23

50': Δοκιμάζει τα πόδια του και ο Βεργώνης αλλά αστοχεί απελπιστικά.

18:22

49': Μακρινό σουτ του Καλτσά για λογαριασμό της Βέροιας, πολλά μέτα άουτ η μπάλα.

18:18

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:18

Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης στα Πηγάδια.

18:02

Ημίχρονο στα Πηγάδια... Ξάνθη - Βέροια 1-1.

18:02

45': Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος του α' μέρους.

17:59

44': Αλλαγή και για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι αντί του σκόρερ Καπετάνου! Μάλλον μοιάζει αναγκαστική...

17:59

43' Ο Παυλίδης έκλεψε από τον Βάλτερ, σούταρε αλλά αστόχησε.

17:58

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπο στα Πηγάδια, πάντα στο 1-1 Ξάνθη και Βέροια.

17:56

Εντυπωσιακή εξέλιξη στο παιχνίδι, να θυμίσουμε πως η Ξάνθη από το 30' με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Μπαξεβανίδη.

17:55

38': Και έχουμε αλλαγή για τη Βέροια: Ο Καλί αντί του Αμαραντίδη.

17:55

Άμεση απάντηση των Ακριτών!

17:54

Ο Κλέιτον από αριστερά βρήκε με ωραία μπαλιά τον Καπετάνο, ο οποίος με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι και μέσα!

17:53

37': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

17:53

Ο Καλτσάς σεντράρει από τα δεξιά και ο Μπεν με κεφαλιά ανοιγει το σκορ.

17:52

35': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ!

17:47

Αλλάζουν οι ισορροπίες, πλέον, στο ματς, οι Ακρίτες συνεχίζουν με δέκα.

17:46

Ο Μπεν ετοιμάστηκε να εκτελέσει το φάουλ, ο Μπαξεβανίδης βγήκε νωρίτερα από το τείχος και δέχεται δεύτερη κίτρινη!

17:46

30': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΞΑΝΘΗ!

17:45

29': Κάρτα και στον Γούτα που σταμάτησε τον Μπεν με φάουλ.

17:42

26': Κίτρινη στον Αμαραντίδη.

17:42

26': Επικίνδυνη σέντρα του Βάλτερ από δεξιά, ο Καπετάνος κόβεται τελευταία στιγμή.

17:40

22': Ο Λουσέρο εκτελεί το φάουλ, κακή έξοδος του Καντιμοίρη, αλλά ο Ομπόντο αστοχεί με κεφαλιά και χάνει την ευκαιρία.

17:37

21': Ο Καπετάνος σκοράρει αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί (σωστά) για οφ σάιντ.

17:35

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στα Πηγάδια με την Ξάνθη να μοιάζει πιο απειλητική.

17:34

19': Ο Βάλτερ πάτησε στον Παπαστεριανό, αυτός σούταρε εκτός περιοχής αλλά έστειλε τη μπάλα πολύ άουτ.

17:29

14': Μακρινό και φιλόδοξο σουτ του Παυλίδη, εύκολα ο Κυριακίδης...

17:26

11': Απειλεί εκ νέου η Ξάνθη που έχει μπει καλύτερα. Νέα σέντρα Μπαξεβανίδη, ο Καπετάνος σε καλή θέση πήγε να κάνει κοντρόλ αλλά δεν τα κατάφερε και έχασε την ευκαιρία.

17:24

8': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη για μαρκάρισμα στον Μπαργκάν.

17:21

5': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Σέντρα Μπαξεβανίδη από δεξιά, ο Κλέιτον ολομόναχος στη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

17:18

7 βαθμοί η θερμοκρασία στην Ξάνθη, αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

17:15

1': Σέντρα στα Πηγάδια!

17:09

Σε περίπου πέντε λεπτά έχουμε σέντρα στα Πηγάδια, εκεί όπου η Η Ξάνθη υποδέχεται τη Βέροια για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.