Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:54

Ολοκληρώθηκε το ματς, σημαντική νίκη για την Μπαρτσελόνα με 3-1.

23:52

90'+1: Ο Πέδρο στη θέση του Σουάρες για την Μπαρτσελόνα.

23:51

23:48

Ο Μέσι κάνει κάθετη στον Ράκιτιτς, από τις κόντρες η μπάλα πηγαίνει ξανά στον Αργεντινό κι εκείνος με κοντινό πλασέ σκοράρει.

23:47

87': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:46

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

23:44

84': Ο Σουάρες γυρίζει εκτός περιοχής, ο Μέσι κάνει το σουτ και ο Μογιά μπλοκάρει.

23:43

83': Ο Σικέιρα μπαίνει αντί του Γκάμεθ για την Ατλέτικο.

23:42

83': Κίτρινη στον Γκοντίν.

23:40

81': Κίτρινη στον Μέσι.

23:39

79: Κόρνερ για την Ατλέτικο. Ο Ράκιτιτς απομακρύνει.

23:34

74': Ο Ραούλ Γκαρθία αντί του Γκριεζμάν για την Ατλέτικο Μαδρίτης.

23:32

Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο η Ατλέτικο, χωρίς όμως να είναι απειλητική.

23:28

68': Αλλαγή για την Ατλέτικο, ο Τόρες στη θέση του Γκάμπι.

23:25

Ετοιμάζεται να μπει ο Τόρες για την Ατλέτικο.

23:21

Η Μπαρτσελόνα έχει τον έλεγχο του αγώνα μετά τη μείωση του σκορ.

23:17

57': Με δυνατή εκτέλεση προς το κέντρο της εστίας ο Μάντζουκιτς μειώνει σε 2-1.

23:16

56': Πέναλτι για την Ατλέτικο. Δεν κάνει κάτι ο Μέσι στον Γκάμεθ, λανθασμένη η απόφαση.

23:14

Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι η Μπαρτσελόνα.

23:10

50': Κίτρινη στον Χουανφράν.

23:08

48': Ο Κόκε εκτελεί κόρνερ, ο Γκοντίν παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά της οριζόντιας δοκού.

23:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

23:05

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:50

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

22:48

22:47

Εντελώς παθητική η στάση της Ατλέτικο, δεν της έχει βγει καθόλου το παιχνίδι.

22:43

Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός του αγώνα.

22:39

Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μέσι, ο οποίος δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Σουάρες και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, η φάση έχει ξεκινήσει από χέρι του Μέσι.

22:38

35': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:36

33': Κίτρινη στον Μάντζουκιτς.

22:32

29': Ο Μέσι περνάει με ευκολία τον Γκάμεθ, αλλά ο Μογιά αποκρούει το πλασέ του.

22:30

Προσπαθεί να ισορροπήσει η Ατλέτικο.

22:26

23': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, ο Σουάρες κάνει εξαιρετική ενέργεια, βγάζει σέντρα για τον Νεϊμάρ κι εκείνος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ από καλή θέση.

22:24

21': Κίτρινη στον Χεσούς Γκάμεθ.

22:21

18': Στο έδαφος ο Νεϊμάρ, μικρή διακοπή.

22:17

13': Ο Άλμπα κάνει δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Μογιά, ο οποίος αποκρούει.

22:15

Ο Μέσι δίνει στον Σουάρες, εκείνος δεν κάνει κοντρόλ, αλλά η μπάλα καταλήγει στον Νεϊμάρ, ο οποίος από κοντά την σπρώχνει στα δίχτυα.

22:15

12': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:13

9': Ο Μέσι μπαίνει στην περιοχή από πλάγια μετά την ενέργεια του Νεϊμάρ, αλλά το σουτ του φεύγει άουτ.

22:12

Όπως συνηθίζει στα μεγάλα ματς έτσι και τώρα η Ατλέτικο αφήνει την μπάλα στον αντίπαλο.

22:08

Κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά η Μπαρτσελόνα.

22:04

22:01

Βραβεύεται ο Μέσι, καθώς έγινε πρώτος σκόρερ στην ιστορία του ισπανικού πρωταθλήματος.

22:01

21:51

Ισόβαθμες στη δεύτερη θέση οι δύο ομάδες, τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Ρεάλ.

21:40

Καλησπέρα σας, σε 20 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με την Ατλέτικο Μαδρίτης.