5
-
0
19:06

90+2': Τέλος του αγώνα.

19:04

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:01

86': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

18:59

86': Κίτρινη ο Φίντελεφ.

18:58

85': Διαγώνιο σουτ του Καρέλη, κανένα πρόβλημα για τον Καβουσάκη.

18:52

79': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νίνης, η μπάλα φτάνει στον Ατζαγκούν, που σουτάρει άουτ.

18:51

78': Ο Κουτρουμπής στη θέση του Ταυλαρίδη.

18:47

74': Ο Καρέλης στη θέση του Πέτριτς.

18:46

73': Ο Κούτρι στη θέση του Γιουσούφ.

18:46

73: Κίτρινη ο Νίνης.

18:37

64': Μακρινό σουτ του Χουχούμη, άουτ.

18:36

63': Δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό ο Νίνης, που επέστρεψε στο παιχνίδι.

18:35

62': Στην πρώτη του ενέργεια ο Νίνης δέχεται ένα δυνατό μαρκάρισμα του Τζανακάκη και παραμένει στο έδαφος δείχνοντας πως πονάει.

18:34

60': Ο Νίνης στη θέση του Κλωναρίδη.

18:32

58': Σουτ του Ρέντζα έξω από την περιοχή, άουτ.

18:30

56': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Εκτελεί ο Χουχούμης, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:26

52': Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το β' μέρος με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί την κατοχή.

18:19

46': Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Χαντί.

18:19

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:18

18:02

Φοβερό ημίχρονο από τον καταιγιστικό Παναθηναϊκό, που έχει σμπαραλιάσει τον Εργοτέλη. Το 5-0 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης.

18:01

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45+1': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Ο Πέτριτς βγάζει τετ α τετ τον Μπεργκ, που πλασάρει από πλάγια θέση, αποκρούει ο Καβουσάκης.

17:56

Ο Πέτριτς από δεξιά κάνει το συρτό γύρισμα προς την καρδιά της περιοχής και ο Μπεργκ με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη. Χατ-τρικ ο Σουηδός.

17:55

42': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:54

41': Πολύ ωραίο τριγωνάκι μεταξύ Ατζαγκούν, Κλωναρίδη και Μπεργκ, ο Γκέντσογλου απομάκρυνε πριν προλάβει να σουτάρει ο Σουηδός που ήταν φάτσα με τον Καβουσάκη.

17:53

40': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελεί ο Χαντί, η κεφαλιά του Καζναφέρη στο πρώτο δοκάρι φεύγει άουτ.

17:46

32': Κίτρινη ο Τζανακάκης.

17:45

31': Πάλι ο Χουχούμης, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:44

31': Τρίτο σερί κόρνερ. Εκτελεί ο Χουχούμης, σε νέο κόρνερ ο Φίντελεφ.

17:43

30': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Εκτελεί ο Χουχούμης, σε νέο κόρνερ ο Λυκογιάννης.

17:41

27': Ο Μπόε Καν στη θέση του Μπογκντάνοφ.

17:39

25': Τελευταία στιγμή προλαβαίνει και διώχνει ο Καβουσάκης προ του Κλωναρίδη.

17:37

Ο Χουχούμης εκτελεί το κόρνερ και ο Ταυλαρίδης από κοντά κάνει το 4-0. Καταρρέει ο Εργοτέλης. Ο Ταυλαρίδης πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

17:36

23': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:36

22': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός.

17:31

17': Κίτρινη ο Λυκογιάννης.

17:29

Ο Πέτριτς βγάζει τον Μπεργκ σε θέση τετ α τετ, ο Σουηδός πλασάρει άψογα και γράφει το 3-0. Εκπληκτικό ξεκίνημα για τους πράσινος, ερασιτεχνικές αντιδράσεις από την άμυνα του Εργοτέλη.

17:28

15': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:28

14': Σουτ του Ατζαγκούν μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

17:26

Ο Πράνιτς εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεργκ αμαρκάριστος με ωραία καρφωτή κεφαλιά νικάει για δεύτερη φορά τον Καβουσάκη.

17:26

12': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:23

9': Κόρνερ ο Εργοτέλης. Απομακρύνει ο Χουχούμης.

17:22

Ο Πέτριτς δίνει στον Κλωναρίδη, που με πλάτη στην εστία γυρίζει και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 1-0 οι πράσινοι.

17:21

8': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

17:20

7': Ο Μπογντάνοφ εκτελεί το κόρνερ, επιθετικό φάουλ ο Γκέντσογλου.

17:19

6': Μεγάλη ευκαιρία ο Εργοτέλης. Γύρισμα του Γιουσούφ, ο Μπαμ Μπαμ πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, σωτήρια επέμβαση του Στιλ, που διώχνει σε κόρνερ.

17:18

5': Σουτ του Πέτριτς, αποκρούει με τις γροθιές ο Καβουσάκης.

17:18

5': Ο Χάντι εκτελεί φάουλ από πλάγια θέση, η μπάλα χτυπάει στην πάνω πλευρά του δοκαριού και φεύγει άουτ. Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη.

17:15

2': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Χουχούμης, φεύγει άουτ απευθείας η μπάλα.

17:14

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:13

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

17:11

17:05

Στους 11 βαθμούς ο προτελευταίος Εργοτέλης, που θέλει να πλησιάσει τις ομάδες πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

17:03

Στους 30 βαθμούς ο 4ος Παναθηναϊκός, που θέλει να μειώσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά από την κορυφή.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Παναθηναϊκός-Εργοτέλης για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική.

Στιλ, Μπούρμπος, Χουχούμης, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Λαγός, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Πέτριτς, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Νίνης, Καρέλης, Νάνο, Ντίνας, Τριανταφυλλόπουλος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Καβουσάκης, Λυκογιάννης, Χαντί, Ρέντζας, Καζναφέρης, Τζανακάκης, Γκέντσογλου, Φιντέλεφ, Μπαμ Μπαμ, Γιουσούφ, Μπογκντάνοφ.
Αναπ: Σαράνοφ, Παμλίδης, Μπόε-Καν, Χαλκιαδάκης, Κούτρης, Πίτσος, Λουβιόν.
Διαιτητής είναι ο Μαντάκης (Ημαθίας) με βοηθούς τους Δημητριάδη (Μακεδονίας) και Τάτση (Ηπείρου). 4ος ο Μάνταλος (Καβάλας).