1
-
3
21:19

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:16

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

90': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνει ο Μανιάτης.

21:14

88': Κίτρινη κάρτα για Παπαστεριανό, Σολτάνι και Σιόβα, Ντουρμάζ.

21:13

Νεύρα και αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων με αφορμή μία μονομαχία μεταξύ Σολτάνι και Ντουρμάζ.

21:12

87': Κίτρινη για τον Μαζουακού.

21:08

Ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά με τον Μπέρτο να σεντράρει και τον Λουσέρο με κοντινό πλασέ να μειώνει σε 1-3.

21:07

82': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

21:04

78': Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ντοσεβί.

21:01

75': Ο Φορτούνης γεμίζει στην περιοχή, κεφαλιά του Κασάμι πάνω από τα δοκάρια.

20:59

73': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Παπαστεριανός.

20:57

72': Ο Ομπόντο στη θέση του Κλέιτον.

20:53

68': Ο Ντουρμάζ στη θέση του Αφελάι.

20:52

67': Κόρνερ η Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνει ο Αυλωνίτης.

20:52

66': Μακρινό σουτ του Σολτάνι, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.

20:49

64': Ο Φορτούνης στη θέση του Ντομίνγκεζ.

20:48

63': Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνει ο Σιόβας.

20:47

62': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Λουσέρο πλασαριστά για τον Βάλτερ, που κερδίζει δεύτερο σερί κόρνερ.

20:46

60': Μέσα Παπαστεριανός και Βάλτερ, έξω Βασιλακάκης και Καπετάνος.

20:42

56': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο κάνει το γύρισμα, ο Ρομπέρτο προλαβαίνει τελευταία στιγμή και μπλοκάρει προ του Καπετάνου.

20:41

55': Κίτρινη ο Βασιλακάκης.

20:39

Εκτελεί το κόρνερ ο Ντομίνγκεζ, ο Κασάμι κάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Μήτρογλο κάνει την προβολή στο δεύτερο και κάνει το 0-3. Ο Καρυπίδης έδιωξε την μπάλα, αλλά η μπάλα είχε ξεκάθαρα περάσει τη γραμμή.

20:39

53': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:38

53': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:35

50': Κόρνερ η Ξάνθη. Ο Κλέιτον εκτελεί, δεν διώχνει σωστά ο Ρομπέρτο, η μπάλα φτάνει στον Βασιλακάκη που σουτάρει άουτ μέσα από την περιοχή.

20:34

49': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί σούταρε μέσα από την περιοχή, άουτ.

20:31

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:29

20:15

45': Τέλος ημιχρόνου.

20:11

42': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνει με γροθιές ο Κυριακίδης.

20:09

40': Ο Ολυμπιακός έχει φέρει το ματς στα μέτρα του και το ελέγχει απόλυτα.

20:03

34': Σουτ του Μαζουακού έξω από την περιοχή, άουτ.

20:01

Ο Κασάμι κάνει τη βαθιά μπαλιά προς τον Αφελάι, που από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Ντοσεβί προλαβαίνει την έξοδο του Κυριακίδη και με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:59

30': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:57

28': Ο Μπαξεβανίδης προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Ρομπέρτο από πολύ μακριά, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:51

22': Κόρνερ η Ξάνθη. Εκτελεί ο Κλέιτον, διώχνει ο Μανιάτης στο πρώτο δοκάρι.

19:50

20': Κίτρινη ο Μανιάτης και ο Μπέρτος.

19:49

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, αμαρκάριστος ο Μήτρογλου κάνει την κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής και ανοίγει το σκορ.

19:48

19': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:47

18': Κίτρινη ο Μπαξεβανίδης.

19:42

13': Καλό σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια. Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό.

19:36

7': Μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη. Ο Καπετάνος δίνει στον Σολτάνι, που παρότι έχει χώρο να σουτάρει και ενώ είναι φάτσα με τον Ρομπέρτο προτιμάει να δώσει στον Λουσέρο που πλασάρει άουτ.

19:35

5': Χωρίς κάτι το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά. Ισορροπημένο το ματς με μοιρασμένη κατοχή.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:29

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:28

19:23

Ντεμπούτο στην τεχνική ηγεσία του Ολυμπιακού κάνει ο Βίτορ Περέιρα, που διαδέχθηκε τον Μίτσελ.

19:19

Το τρίποντο για να πιάσει τον Παναιτωλικό στην 5η θέση θέλει η Ξάνθη.

19:17

Την ευκαιρία να προσπεράσει τον ΠΑΟΚ, να πατήσει κορυφή μετά από τρεις μήνες και να αναδειχθεί πρωταθλητής χειμώνα έχει ο Ολυμπιακος.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ξάνθη-Ολυμπιακός για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική.

ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Καρυπίδης, Βασιλακάκης, Φλίσκας, Κλέιτον, Λουσέρο, Σολτάνι, Καπετάνος.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Ορφανίδης, Λισγάρας, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Βάλτερ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουϊ, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι, Ντοσεβί, Ντομίνγκες, Μήτρογλου.
Αναπ: Μέγερι, Ντουρμάζ, Μπενίτες, Βούρος, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Γιαννούλης.
Διαιτητής είναι ο Βοσκάκης (Ρεθύμνου) με βοηθούς τους Βερρή (Λέσβου) και Σταυρουλάκη (Ρεθύμνου).