3
-
0
21:21

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:20

90+3': Ο Μάσα σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώνεται. Λάθος η υπόδειξη, δεν υπάρχει οφσάιντ.

21:16

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:16

90': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Κόβουν άνετα οι γηπεδούχοι.

21:15

89': Ο Τιεμπί στη θέση του Μουνάφο.

21:13

86': Κίτρινη ο Αθανασιάδης.

21:12

86': Περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:12

85': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Πάλι ο Ρατς, νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:11

85': Κίτρινη ο Κουρμπέλης.

21:08

81': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, κανένα πρόβλημα για τον Κοσίσκι.

21:06

80': Ο Παντελιάδης στη θέση του Γιαννιώτα.

21:04

77': Κίτρινη ο Μαντούρο.

20:59

73': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Μάσα, διώχνει ο Ρατς.

20:56

70': Κίτρινη ο Γιαννιώτας.

20:55

69': Ο Κίτσιου στη θέση του Τζανδάρη.

20:54

67': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνουν οι αμυντικοί χωρίς πρόβλημα.

20:51

64': Ο Κουρμπέλης στη θέση του Ρόλε.

20:45

59': Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Σκόνδρα.

20:45

58': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:41

55': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ωραία ενέργεια του Μακ, που πλασάρει αό πλάγια θέση, αποκρούει ο Κοσίσκι.

20:38

52': Κίτρινη ο Ρόλε.

20:38

51': Μακρινό σουτ του Ρόλε, άουτ.

20:32

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:31

20:17

Εξαιρετικό ημίχρονο από τον Αστέρα, που κάνει ό,τι θέλει τον απογοητευτικό ΠΑΟΚ, που κινδυνεύει με βαριά ήττα.

20:16

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:15

Ο Γιαννιώτας κερδίζει στο σπριντ τον Ρατς και με εξαιρετικό πλασέ νικάει για τρίτη φορά τον Ιτάνζ, 3-0 ο Αστέρας.

20:15

45': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

20:14

45': Κόρνερ ο Αστέρας. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:14

44': Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας με τον Ιτάνζ να σταματάει εντυπωσιακό βολέ του Μάσα.

20:09

40': Ο Μακ στη θέση του Γκολάσα.

20:06

37': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Αστέρα και κίτρινη για τον Σκόνδρα. Νέα λάθος υπόδειξη του Καλογερόπουλου.

20:03

34': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Ρόλε εκτελεί, κακή έξοδος από τον Ιτάνζ, ο Σανκαρέ πλασάρει σε κενή εστία, προλαβαίνει με τάκλιν και διώχνει ο Αθανασιάδης.

20:02

32': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Μετά από βαθιά μπαλιά ο Κοσίσκι βγαίνει έξω από την περιοχή και διώχνει με το κεφάλι, ο Γκολάσα πλασάρει με τη μία από μακριά, λίγο άουτ.

20:01

Ο Ρόλε γεμίζει στην περιοχή του ΠΑΟΚ με εκτέλεση φάουλ, οι κόντρες ευνοούν τον Σανκαρέ που με προβολή από κοντά γράφει το 2-0.

20:01

30': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

19:57

28': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:56

27': Κίτρινη ο Μπαράλες. Στη συγκεκριμένη φάση ο Αργεντινός βγήκε τετ α τετ με τον Ιτάνζ, αλλά κόπηκε με οφσάιντ. Λάθος η υπόδειξη του βοηθού, δεν υπήρχε παράβαση.

19:53

23': Καλό σουτ του Περέιρα έξω από την περιοχή, άουτ. Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ.

19:51

21': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Λούι.

19:44

15': Ο Αστέρας μπήκε πολύ δυνατά και ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά προσπαθεί να ισορροπήσει.

19:39

Πολύ ωραία κάθετη του Μάσα, ο Γιαννιώτας κάνει κοντρόλ και από κοντά με δυνατό σουτ νικάει τον Ιτάνζ, ανοίγοντας το σκορ. Υποψία για χέρι στο κοντρόλ του Γιαννιώτα, έντονες οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

19:38

9': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

19:37

7': Ο Μπαράλες εκτελεί στην δεξιά γωνία, αλλά ο Ιτάνζ πέφτει σωστά και αποκρούει. Κρατάει το μηδέν ο Καμερουνέζος.

19:35

6': Κίτρινη ο Τζανδάρης.

19:35

6': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ. Το κάνει ο Τζανδάρης στον Ζησόπουλο. Υπάρχει μαρκάρισμα, αλλά είναι εκτός περιοχής. Λάθος η απόφαση του Καλογερόπουλου.

19:33

3': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Πολύ καλή σέντρα του Μάσα, κεφαλιά ψαράκι του Μπαράλες, μόλις άουτ.

19:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:29

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:27

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

19:20

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια μετά το ζέσταμά τους.

19:19

Στους 37 βαθμούς ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ, στους 28 ο 4ος Αστέρας.

19:17

Παιχνίδι με μεγάλη βαθμολογική σημασία και για τους δύο αντιπάλους, που θέλουν να ολοκληρώσουν με τον καλύτερο τρόπο τον α' γύρο.

18:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική.

Κοσίσκι, Λούι, Γκόιαν, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Μουνάφο, Ζησόπουλος, Μάσα, Ρόλε, Γιαννιώτας, Μπαράλες.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Κουρμπέλης, Τιεμπί, Νίκο Φερνάντες, Πάρα, Παντελιάδης, Μούκαμ.
Ιτάνζ, Ρατς, Τζαβέλλας, Βίτορ, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Μαντούρο, Γκολάσα, Σαλπιγγίδης, Περέιρα, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γιακουμής, Κίτσιου, Παπαγιαννόπουλος, Κωνσταντινίδης, Μακ, Παπαδόπουλος, Σαββίδης.
Διαιτητής ο Καλογερόπουλος (Αθηνών) με βοηθούς τους Βλάσση (Λασιθίου) και Τσολάκη (Αθηνών). 4ος ο Ιωαννίδης (Αργολίδας).