16:52

16:52

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στα Πηγάδια. Η Skoda Ξάνθη στους «16» του Κυπέλλου.

16:48

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

89': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Καπετάνο να χριστεί σκόρερ, αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων αστόχησε ξανά από τη μικρή περιοχή.

16:46

89': Κόρνερ για την Ξάνθη.

16:42

84': Ο Ορφανίδης στη θέση του Σολτάνι. Κλείνει τις αλλαγές του και ο Λουτσέσκου.

16:41

84': Απόκρουση του Πολίτη μετά από σουτ του Βασιλακάκη, με την μπάλα πριν καταλήξει στα χέρια του τερματοφύλακα της Ζακύνθου, να κοντράρει στον Νόνη.

16:40

83': Ο Καπετάνος απείλησε ξανά με το κεφάλι από κοντά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

16:40

82': Ο Ομπόντο βρέθηκε μία ανάσα από το να χριστεί σκόρερ, αλλά το σουτ του εξοστρακίστηκε στο σώμα του Νόνη.

16:37

79': Μεγάλη απόκρουση του Πολίτη σε κεφαλιά του Καπετάνου από τη μικρή περιοχή, έπειτα από σέντρα του Βάλτερ από τα δεξιά. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σολτάνι σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε.

16:34

77': Ο ρυθμός έχει πέσει, η Ζάκυνθος δείχνει ότι δεν διαθέτει τα απαραίτητα ψυχικά αποθέματα για να πετύχει δύο γκολ και να αλλάξει τη μοίρα του ματς. Από την άλλη, μία φάση μπορεί να τα αλλάξει όλα...

16:33

76': Ο Βασιλακάκης μπαίνει αντί του Λουσέρο.

16:28

70': Ο Πέττας στη θέση του Οικονόμου για τη Ζάκυνθο. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Ακίνο.

16:26

68': Νέα προσπάθεια για τους γηπεδούχους από μακριά, αλλά ο Κομεσίδης δεν σημαδεύει σωστά.

16:25

68': Κόρνερ για τους «Ακρίτες».

16:24

66': Πολύ άστοχο σουτ από τον Καπετάνο.

16:21

63': Ο Καπετάνος στη θέση του Κλέιτον για την Ξάνθη.

16:20

62': Διπλή αλλαγή για τη Ζάκυνθο. O Λέκκας στη θέση του Βαρέλα και ο Χατζησάββας σ' εκείνη του Παπαδημητρίου.

16:19

60': Η Skoda παίρνει ξανά προβάδισμα δύο γκολ και, με μισή ώρα να απομένει, έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για τη νίκη-πρόκριση. Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο δεύτερο μέρος με στόχο ένα τρίτο τέρμα και τα κατάφεραν.

16:17

Ο Σολτάνι κάνει το κοντρόλ με το στήθος από θέση μέσα αριστερά, κάνει μία προσποίηση και, με εξαιρετικό φαλτσαριστό πλασέ με το δεξί, γράφει το 3-1!

16:16

59': ΓΚΟΛ για τη SKODA ΞΑΝΘΗ!

16:15

57': Κίτρινη κάρτα στον Ομπόντο της Ξάνθης για θέατρο μέσα στην περιοχή της Ζακύνθου. Σωστή ακόμη μία απόφαση του Κύζα.

16:13

55': Καταπληκτική απόκρουση από τον Πολίτη, μετά από προσπάθεια του Κλέιτον με το αριστερό, από το ύψος της περιοχής. Κόρνερ για την Ξάνθη. Απομακρύνθηκε ο κίνδυνος για τους νησιώτες.

16:12

54': Ο Σολτάνι γυρίζει από δεξιά, ο Κλέιτον σουτάρει αδύναμα και άστοχα από κοντά.

16:11

53': Ο Παπαστεριανός ολοκλήρωσε με άστοχο σουτ από μακριά μία φάση όπου η Ξάνθη μπήκε ξανά με ευκολία στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά ο Σολτάνι δεν κατάφερε να κάνει επαφή με τη «στρογγυλή θεά».

16:08

51': Ο Βάλτερ, έκανε ωραία κίνηση, σούταρε με δύναμη από δεξιά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, καθώς χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

16:08

50': Ο Λουσέρο έπεσε μέσα στην περιοχή της Ζακύνθου, «παίζετε» -σωστά- από τον Κύζα.

16:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.