3
-
0
19:14

90+2': Τέλος του αγώνα.

19:12

90': Μεγάλη ευκαιρία ο Ατρόμητος. Ο Κιβρακίδης από καλή θέση σούταρε μόλις άουτ.

19:09

88': Απευθείας άουτ η εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου.

19:03

82': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Κακή εκτέλεση του Ούμπιντες.

19:02

81': Κόρνερ η ΑΕΚ. Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ατρόμητου.

19:01

80': Ο Μπαρμπόσα στη θέση του Τζανετόπουλου.

19:01

79': Ο Κιβρακίδης στη θέση του Κοντοέ.

18:58

76': Ωραία ενέργεια του Νάστου και γύρισμα προς το πέναλτι, απελπιστικά άουτ το πλασέ του Κοντοέ.

18:55

74': Ο Γιόχανσον στη θέση του Μπρέσεβιτς. Ντεμπούτο για τον Σουηδό.

18:50

69': Σουτ του Δημούτσου πάνω από τα δοκάρια.

18:48

66': Ο Ντούνης στη θέση του Αραβίδη.

18:47

66': Κίτρινη για Ναπολεόνι και Ρόβα.

18:44

62': Ο Γεωργίου στη θέση του Μπρίτο.

18:43

61': Μακρινό σουτ του Αραβίδη, αποκρούει με γροθιές ο Γκορμπούνοφ.

18:40

Ο Τζανετόπουλος κλέβει την μπάλα στη μεσαία γραμμή, ανοίγει στον Μάνταλο και κάνει κάθετη κίνηση στην περιοχή, γλυκιά μπαλιά του Μάνταλου και ο Τζανετόπουλος με άψογο πλασέ κάνει το 3-0.

18:40

58': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:38

56': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, η πρώτη στο ματς. Ο Ούμπιντες σεντράρει, σκαστό σουτ του Νάστου, μπλοκάρει ο Ανέστης.

18:37

56': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Εκτελεί ο Ούμπιντες, διώχνει ο Αραβίδης.

18:35

54': Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Μάνταλος βγάζει τετ α τετ τον Πλατέλλα, που πλασάρει με το αριστερό, σπουδαία επέμβαση του Γκορμπούνοφ.

18:32

51': Σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

18:31

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:27

46': ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΚ. Ο Μάνταλος σουτάρει μέσα από την περιοχή και τραντάζει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

18:27

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:26

46': Ο Δημούτσος στη θέση του Τάτου.

18:25

Επιστρέφουν οι παίκτες των δύο ομάδων.

18:06

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

18:05

45': Κόκκινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία. Υπερβολική η απευθείας αποβολή στον Αργεντινό. Ήταν πράγματι δυνατό το μαρκάρισμα, αλλά δεν φάνηκε να είναι επικίνδυνο.

18:04

44': Κίτρινη ο Αγκουαζί.

17:58

39': Ο Αραβίδης ανοίγει ωραία για τον Πεταυράκη που κάνει τη σέντρα σουτ από αριστερά, διώχνει ο Λαζαρίδης και ενώ ο Μπρέσεβιτς ήταν μόνος προ κενής εστίας.

17:54

34': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

17:53

33': Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Ανάκογλου, που βρίσκει τον Αραβίδη μέσα στην περιοχή, φεύγει παράλληλα με την εστία η προσπάθειά του.

17:53

33': Κίτρινη ο Πλατέλλας.

17:50

Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ στην καρδιά της περιοχής, ο Λαμπρόπουλος ξεφεύγει από τον Λαζαρίδη και με γυριστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκορμπούνοφ, 2-0 η ΑΕΚ.

17:49

30': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

17:43

24': Κίτρινη ο Κατσουράνης.

17:41

21': Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Αραβίδη λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.

17:38

19': Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Σέντρα του Αραβίδη από αριστερά, κεφαλιά του Μάνταλου μόλις άουτ.

17:37

18': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Διώχνει ο Μπρέσεβιτς.

17:33

13': Σέντρα του Ανάκογλου, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς άουτ.

17:31

10': Η ΑΕΚ έχει μπει με μεγάλη διάθεση και όρεξη με αποτέλεσμα να έχει υπερισχύσει στα πρώτα λεπτά.

17:25

Κάθετη του Μάνταλου, λίγο πιο δυνατή από όσο έπρεπε, ο Γκορμπούνοφ όμως χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Αραβίδης σε κενή εστία ανοίγει το σκορ. Δώρο του τερματοφύλακα του Ατρόμητου το τέρμα της Ένωσης.

17:25

5': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

17:20

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:18

17:10

Περίπου 10.000 φίλαθλοι στο ΟΑΚΑ αυτή τη στιγμή και ενώ η προσέλευση συνεχίζεται.

17:05

Προκρίνονται ακόμα και με ισοπαλία ή ήττα, αρκεί να μην κερδίσει ο Πανθρακικός (2 βαθμοί) τον Ηρακλή Ψαχνών (0 βαθμοί).

17:04

ΑΕΚ και Ατρόμητος έχουν από 4 βαθμούς και με νίκη εξασφαλίζουν 100% την πρόκρισή τους.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει η αναμέτρηση ΑΕΚ-Ατρόμητος για τον 5ο όμιλο του Κυπέλλου.

ΑΕΚ
Ανέστης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Αραβίδης, Μπρέσεβιτς.
Αναπ: Βούρας, Μπαρμπόσα, Γροντής, Ζόριτς, Γιόχανσον, Ντούνης, Σαρρής.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Νάστος, Λαζαρίδης, Κατσουράνης, Κοντοές, Αγκουαζί, Γκαρσία, Ουμπίδες, Τάτος, Μπρίτο, Ναπολεόνι.
Αναπ: Μπάρκας, Φυτανίδης, Γεωργίου, Παπάζογλου, Κιβρακίδης, Δημούτσος, Παπασπύρος.
Διαιτητής είναι ο Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου) με βοηθούς τους Μπαλτάς (Αχαΐας) και Φραγκιαδάκη (Δωδ/νήσου). Τέταρτος ο Μήτσιος (Ηπείρου).