2
-
2
21:20

90+6': Τέλος του αγώνα.

21:17

90+4': Δεν αντέχει άλλο ο Μπούι κα αποχωρεί τελικά. Με δέκα οι πράσινοι.

21:16

90+3': Τρομερή ευκαιρία ο Α.Ο. Χανιά. Ο Πάγκαλος βγήκε σε θέση τετ α τετ, αλλά σούταρε με δύναμη πάνω από τα δοκάρια.

21:14

90+1': Κίτρινη ο Οικονομόπουλος.

21:13

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:12

89': Επέστρεψε κουτσαίνοντας ο Μπούι, που τελικά θα σφίξει τα δόντια με αποτέλεσμα να επανέλθει η αριθμητική ισορροπία.

21:12

88': Θα συνεχίσει με δέκα ο Παναθηναϊκός καθώς ο Μπούι τραυματίστηκε και ο Αναστασίου έχει κάνει όλες τις αλλαγές.

21:08

Ο Πάγκαλος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή νικάει τον Κότσαρη και ισοφαρίζει δίνοντας σκορ πρόκρισης στην ομάδα του.

21:08

84': ΓΚΟΛ ο Α.Ο. Χανιά.

21:05

81': Σουτ του Σιλιγαρδάκηέξω από την περιοχή, άουτ.

21:04

80': Κόρνερ για τα Χανιά. Εκτελεί ο Πάγκαλος, διώχνει ο Νίνης στο πρώτο δοκάρι.

21:01

78': ΔΟΚΑΡΙ ο Α.Ο. Χανιά. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκότοβου, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και ίσως τη βρήκε λίγο ο Κότσαρης.

21:01

77': Ο Νάνο στη θέση του Χουχούμη.

21:01

76': Κίτρινη ο Δώνης.

20:58

Ο Κότσαρης αποκρούει τετ α τετ του Οικονομόπουλου, αλλά στη συνέχεια ο Κρητικός με ωραίο συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει σε 1-2.

20:58

75': ΓΚΟΛ ο Α.Ο. Χανιά.

20:57

73': Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Γκούμα.

20:54

71': Μπούι και Μπαϊράμι στη θέση των Λαγού και Κλωναρίδη.

20:53

69': Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Εκτελεί ο Χουχούμης, άουτ η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου.

20:49

66': Έξω ο Καραλής, μέσα ο Μαρτσάκης.

20:46

63': Κόρνερ ο ΠΑΟ. Εκτελεί ο Νίνης, διώχνουν οι γηπεδούχοι.

20:44

60': Κίτρινη ο Ντίνας.

20:43

59': Ευκαιριά ο ΑΟ Χανιά. Σέντρα του Καραγιάννη, πάνω από τα δοκάρια η κεφαλιά του Κρητικού. Πρώτη τελικά για τους γηπεδούχους.

20:42

58': Κίτρινη ο Γκούμας.

20:39

56': Ο Καραγιάννης στη θέση του Εσόνο.

20:39

55': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Δώνη, άουτ.

20:38

54': Καλή στιγμή για τον ΑΟ Χανιά. Ο Κότσαρης χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του μετά από γέμισμα, αλλά ο Κουτρουμπής προλαβαίνει και διώχνει.

20:36

53': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Διαγώνιο σουτ του Καρέλη μετά από κάθετη του Νίνη, φεύγει άουτ.

20:35

51': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:34

50': Ξεκίνησε εκ νέου το ματς.

20:31

47': Προσωρινή διακοπή καθώς κάποια καπνογόνα που έριξε φίλοι του Παναθηναϊκού έχουν δημιουργήσει πρόβλημα στην ορατότητα.

20:29

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:28

20:12

45': Τέλος ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

20:07

40': Κίτρινη ο Καραλής.

20:06

40': Εκτελεί το κόρνερ ο Χουχούμης, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:06

39': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σικαλιάς αποκρούει τετ α τετ του Καρέλη και στη συνέχεια πλασέ του Κλωναρίδη.

20:04

38': Κίτρινη ο Γκότοβος.

20:01

35': Κίτρινη ο Λαγός.

20:01

33': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Κακή εκτέλεση του Νίνη, διώχνουν οι αμυντικοί στο πρώτο δοκάρι.

19:56

Ο Κλωναρίδης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κερδίζει τις κόντρες και με δυνατό σουτ από κοντά νικάει για δεύτερη φορά τον Σικαλιά, 0-2 οι πράσινοι.

19:56

29': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

19:55

28': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Νίνη από δεξιά, προβολή του Καρέλη, λίγο άουτ.

19:51

24': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το τρίτο. Εκτελεί ο Νίνης, πρώτη κεφαλιά ο Τριανταφυλλόπουλος, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:46

19': Κόρνερ για τους πράσινους. Εκτελεί ο Χουχούμης, διώχνει ο Κρητικός.

19:44

Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Νίνη που αποφεύγει δύο αντιπάλους και με δυνατό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή νικάει τον Σικαλιά ανοίγοντας το σκορ. Επιστροφή-ντεμπούτο με γκολ για τον Έλληνα διεθνή χαφ.

19:44

17': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

19:42

15': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νίνης, η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου φεύγει άουτ.

19:38

11': Σουτ του Λαγού πάνω από τα δοκάρια.

19:35

9': Ο Νίνης δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σικαλιάς.

19:31

4': Δεύτερη καλή στιγμή για τους πράσινους, αλλά το διαγώνιο σουτ του Καρέλη φεύγει άουτ.

19:30

3': Ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Κάθετη του Νίνη για τον Καρέλη, τον προλαβαίνει ο Σικαλιάς και το πλασέ του Νίνη που πήρε την απόκρουση φεύγει λίγο άουτ.

19:29

Μόνο Έλληνες παίκτες έχει η 11άδα του Παναθηναϊκού.

19:27

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:26

19:20

Ο Παναθηναϊκός έχει ήδη προκριθεί, ένα βαθμό θέλει ο Α.Ο. Χανιά.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Α.Ο. Χανιά-Παναθηναϊκός για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου.

ΧΑΝΙΑ
Σικαλιάς, Παγώνης, Μανωλάς, Γκοτοβός, Κοντεών, Σιλιγαρδάκης, Εσόνο, Καραλής, Γκούμας, Πάγκαλος, Κρητικός.
Κότσαρης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Λαγός, Δώνης, Καρέλης, Νίνης, Ντίνας.
Διαιτητής είναι ο Γιάχος (Χίου) με βοηθούς τους Ζησιμόπουλο (Πειραιά) και Λάμπρου (Ανατ. Αττικής). Τέταρτος ο Μουρτζάκης (Ηρακλείου).