2
-
0
23:51

Τελικό αποτέλεσμα... Ατλέτικο - Ρεάλ 2-0. Οι ''ροχιμπλάνκος'' κάνουν σημαντικό βήμα πρόκρισης, ενώ η ''βασίλισσα'' ψάχνει ανατροπή στη ρεβάνς.

23:47

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:45

89': Κίτρινη και στον Καρβαχάλ.

23:42

87': Κάρτα στον Γκοντίν.

23:42

86': Ο Κρόος δοκιμάζει ένα συρτό σουτ εκτός περιοχής, ο Όμπλακ μπλοκάρει εύκολα.

23:39

83': Κλείνει τις αλλαγές της και η Ρεάλ. Εκτός ο Αρμπελόα που τη γλίτωσε πριν, μέσα ο Καρβαχάλ.

23:36

Τελευταίο δεκάλεπτο.

23:36

Ο Γκάμπι έχει δεχτεί σκληρό μαρκάρισμα από τον Αρμπελόα ουσιαστικά εκτός φάσης, ο Κλος Γκόμεθ επιλέγει να μην βγάλει κάρτα.

23:34

Με τον Σιμεονε να πανηγυρίζει το γκολ με ένα... μπολ μπόι, όπως και στο πρώτο τέρμα. Φοβερή εικόνα.

23:33

Το... έλα να δεις στο Καλντερόν!

23:33

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκαρθία ο Χοσέ Χιμένεζ πηδά πιο ψηλά απ' όλους και με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-0.

23:32

76': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:31

75': Αλλαγή έκανε και η Ρεάλ. Στην θέση του Μπενζεμά ο Χεσέ Ροντρίγκεθ.

23:30

75': Κλείνει τις αλλαγές της η Ατλέτικο. Εκτός ο Γκριζμάν, μέσα ο Μάντζουκιτς.

23:30

74': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει άουτ.

23:28

73': Κάρτα στον Γκάμπι για μαρκάρισμα στον Μαρσέλο, έχει αγριέψει το ματς.

23:27

71': Μετά απο σέντρα του Μαρσέλο ο Μπέιλ παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση και αστοχεί απελπιστικα.

23:23

67': Τώρα η δεύτερη αλλαγή της Ατλέτικο. Στο ματς ο Τουράν, εκτός ο Σαούλ.

23:21

Θα ρίξει και τον Τουράν στο ματς ο Σιμεόνε.

23:20

64': Κάρτα και στον Γκριζμάν για σκληρό μαρκάρισμα.

23:19

63': Τώρα η είσοδος του Πορτογάλου σταρ στο ματς. Εκτός ο Χάμες Ροντρίγκεζ, μέσα ο Ρονάλντο.

23:18

Έχουν ανάψει τα αίματα στο ντέρμπι και ενώ ετοιμάζεται για την Ρεάλ ο Ρονάλντο.

23:17

Εκτελεί ο Κρόος, απομακρύνουν οι της Ατλέτικο.

23:16

61': Κάρτα στον Χέσους Γκάμεθ και φάουλ σε καλή θέση για την Ρεάλ.

23:15

59': Αλλαγή για την Ατλέτικο, το λέγαμε. Ο Τόρες εκτός αφού δεν φάνηκε καθόλου, μέσα ο Κόκε.

23:14

Ο Ραούλ Γκαρθία νικά από τα 11 βήματα τον Νάβας, 1-0 οι ''ροχιμπλάνκος''.

23:14

58': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:12

Και κάρτα στον Ράμος. Υπάρχει πέναλτι, ο Ράμος έχει πάρει αγκαλια τον Γκαρθία.

23:12

56': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΤΛΕΤΙΚΟ.

23:11

56': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Χάμες Ροντρίγκεζ.

23:11

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι της Ατλέτικο.

23:10

55': Και ενώ η Ρεάλ πιέζει και κερδίζει κόρνερ.

23:09

Ο Τόρες πιθανότατα θα είναι η πρώτη αλλαγή του Σιμεόνε, εκτός αγώνα από το ξεκίνημα ο Ισπανός φορ της Ατλέτικο.

23:07

52': Τεράστια ευκαιρία για την Ρεάλ! Σέντρα από αριστερά του Μαρσέλο, πλασέ στην κίνηση του Μπέιλ με το δεξί, η μπάλα άουτ.

23:06

51': Καλό σουτ του Γκριζμάν εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Νάβας.

23:06

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

23:03

Αποθέωση για τον Κόκε που σηκώθηκε για ζέσταμα.

23:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

23:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

22:45

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:44

45': Ο Μπέιλ δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Όμπλαν ελέγχει την πορεία της μπάλας...

22:44

Τελευταίες στιγμές στο πρωτο μέρος.

22:39

38': Σουτ από τον Μπενζεμά έξω από την μεγάλη περιοχή. Μπλοκάρει ο Όμπλακ.

22:36

Άλλα δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

22:35

36': Σέντρα του Αρμπελόα, ο Κεντίρα παίρνει την κεφαλιά από καλή θέση αλλά αστοχεί. Απειλεί εδώ η Ρεάλ!

22:33

Εκτελέστηκε, ο Μπέιλ απομακρύνει.

22:33

34': Μετά από σέντρα και κακή απομάκρυνση του Ράμος, η μπάλα φτάνει στον Γκαρθία που σουτάρει με δύναμη αλλά πάνω στα πόδια του Μαρσέλο. Κόρνερ για την Ατλέτικο είναι.

22:30

31': Κάρτα και στον Κεντίρα, σωστή, έχει βάλει τον αγκώνα του στο πρόσωπο του Τόρες.

22:29

30': Ο Μπέιλ κάνει ωραία προσπάθεια από δεξιά αλλά τα χαλά στην τελική ενέργεια, η σέντρα του φεύγει απευθείας άουτ.

22:26

27': Κάρτα βλέπει ο Μαρσέλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Χεσούς Γκάμεθ.

22:24

24': Ωραία πάσα του Μάριο Σουάρεθ, ο Γκριζμάν δεν μπορεί να γυρίσει σωστά παράλληλα στον Τόρες και η Ατλέτικο χάνει ευκαιρία να απειλήσει. Οι ''Ροχιμπλάνκος'' ανεβάζουν στροφές.

22:21

21': Ευκαιρία για την Ατλέτικο με τον Γκριζμάν να κλέβει από τον Βαράν, ο Γάλλος στόπερ όμως με εντυπωσιακό τάκλιν διορθώνει το λάθος του και απομακρύνει.

22:20

Εκτελέστηκε, οι ''ροχιμπλάνκος'' απομακρύνουν.

22:19

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες με την Ρεάλ να κερδίζει κόρνερ.

22:14

Εκτελέστηκε το κόρνερ, σταματά η φάση, ο Γκοντίν έχει κάνει φάουλ.

22:13

14': Η Ατλέτικο απειλεί στην αντεπίθεση με δυνατό σουτ του Γκριζμάν, ο Νάβας δύσκολα σε κόρνερ!

22:13

13': Η Ρεάλ σκοράρει με κεφαλιά του Μπέιλ αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί σωστά για οφ σάιντ.

22:09

10': Νέο οφ σάιντ ο Φερνάντο Τόρες.