Πάει στους ισχυρούς στην κλήρωση της Παρασκευής (8/1) για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας η Βέροια, αφού τερμάτισε πρώτη στον 6ο όμιλο και στους αδυνάτους ο Απόλλων Σμύρνης ως δεύτερος.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟΝ 6ο ΟΜΙΛΟ ΕΙΝΑΙ:
4) Εργοτέλης 1 (4-4)

16:54

Λήξη της αναμέτρησης. Βέροια - Απόλλων Σμύρνης 1-1.

16:52

Τελείωσε το ματς στο Κρανίδι. Τελικό αποτέλεσμα Ερμιονίδα - Εργοτέλης 2-0. Αυτό σημαίνει ότι Βέροια και Απόλλων Σμύρνης συνεχίζουν στο Κύπελλο Ελλάδας από τον 6ο όμιλο.

16:51

Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:48

88': Κίτρινη κάρτα ο Κύργιας.

16:44

83': Κόρνερ για τη Βέροια. Εκτελεί ο Καλτσάς από τα αριστερά, κεφαλιά Βεργώνη, πάνω από την εστία η μπάλα.

16:42

Στο 85' στο Κρανίδι, η Ερμιονίδα κρατά το 2-0 υπέρ της επί του Εργοτέλη.

16:39

Μπερδεύεται η άμυνα του Απόλλωνα, ο Κοτσώνης δεν διώχνει, ο Πίτκας είναι πεσμένος και ο Χασελμπάινκ με κοντινή προβολή, μετά από διπλή προσπάθεια ισοφαρίζει. Βέροια - Απόλλων Σμύρνης 1-1.

16:37

78': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:37

77': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά από κοντά από τον Βεργώνη, δεν βρίσκει στόχο.

16:37

77': Εξαιρετικό σουτ Σέντρικ, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Πίτκας...

16:36

77': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά με τον Καλτσά, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

16:34

75': Τρίτη αλλαγή και για τη Βέροια. Ο Σέντρικ αντί του Άρτσε.

16:34

74': Νέα καλή στιγμή για τη Βέροια. Βολίδα Βεργώνη από τα 25 μέτρα και έξω από το ημίκύκλιο, εκτίναξη Πίτκα στην δεξιά πλευρά της εστίας του, διώχνει σωτήρια.

16:32

72': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Βοσνιάδης για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός στη θέση του Βάντερσον.

16:30

70': Συνδυασμός Κάμπορα - Μπεν, σουτ από τον πρώτο απο θέση μέσα δεξιά, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

16:29

69': Ο Άρτσε από τα δεξιά βγάζει στον Μπεν, σουτ του τελευταίου μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα κοντράρει, αλλά ο Πίτκας δεν θα αιφνιδιαστεί και θα μπλοκάρει σταθερά.

16:27

Στο Κρανίδι το ματς βρίσκεται στο 70' και το Ερμιονίδα - Εργοτέλης 2-0 παραμένει.

16:25

65': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Κοτσώνης στη θέση του Χατζηζήση.

16:19

59': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Γκονζάλες αντί του Αλίπιο.

16:18

59': Διπλή αλλαγή για τη Βέροια. Κάμπορα και Καλτσάς μέσα, Μπαργκάν και Παυλίδης έξω.

16:17

57': Μπαλιά για τον Βάντερσον από τον Χατζή, τσιμπά την μπάλα και κάνει το πλασέ από θέση έξω αριστερά (στα 25 μέτρα περίπου), αδύναμο πλασε, δεν έχει τύχη. Ο Τζινάρ, που είχε βγει, πρόλαβε, μάλιστα, και μπλόκαρε και την μπάλα.

16:15

55': Επικίνδυνη σέντρα Αμαραντίδη από τα αριστερά, ο Πίτκας μαζεύει προ του Χασελμπάινκ, που επιχείρησε την προβολή...

16:11

51': Κόρνερ για τη Βέροια με τον Μπεν από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλωνα.