0
-
2
21:19

90+2': Τέλος του αγώνα.

21:14

88': Κίτρινη ο Βέργος.

21:12

86': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Μπουχαλάκης, σουτ του Βέργου, αποκρούει ο Μπότος.

21:11

85': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Κακή εκτέλεση, φεύγει από την άλλη πλευρά η μπάλα.

21:08

Ο Γιαννούλης μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, ο Διαμαντάκος από κοντά κάνει το 0-2.

21:08

82': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:08

81': Διπλή επέμβαση του Μπότου, αρχικά σε σουτ του Γκαζαριάν και στη συνέχεια σε πλασέ του Διαμαντάκου.

21:05

79': Ο Βέργος στη θέση του Φορτούνη.

20:57

71': Κακό σουτ του Ιμπραΐμ, ψηλά άουτ.

20:54

67': Ο Σάλιακας στη θέση του Ντοσεβί.

20:52

65': Ο Μήτκας στη θέση του Ποτουρίδη.

20:47

61': Εκτελεί πάλι ο Φορτούνης, φεύγει από την άλλη πλευρά η μπάλα.

20:46

60': Ο Φορτούνης εκτελεί το φάουλ, προβολή του Αυλωνίτη, αποκρούει ο Μπότος και οι αμυντικοί διώχνουν σε κόρνερ.

20:43

57': Ο Ιμπραΐμ στη θέση του Κασάμι.

20:41

55': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης συνδυάζεται με τον Κασάμι και κάνει το γύρισμα, αστοχεί από ευνοϊκή θέση ο Διαμαντάκος.

20:40

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

20:39

52': Κόρνερ για τον Φωστήρα. Διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

20:36

50': Μακρινό σουτ του Ράμα, πάνω από τα δοκάρια.

20:34

47': ΔΟΚΑΡΙ ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Σαλίνο, ωραία κεφαλιά του Γκαζαριάν, που σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

20:33

46': Ράμα και Κανελλόπουλος πέρασαν στο ματς για τον Φωστήρα.

20:33

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:31

Όλα έτοιμα για τη σέντρα του β' μέρους.

20:16

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:15

45+1': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Γκαζαριάν, ο Ντοσεβί πλασάρει, οι αμυντικοί διώχνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή σύμφωνα με τον διαιτητή. Πρέπει να έχει περάσει η μπάλα σύμφωνα με το ριπλέι.

20:13

45': Ο Ποτουρίδης δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, πολλά μέτρα άουτ.

20:09

40': Κίτρινη ο Κρητικός.

20:06

37': Ευκαιρία μετά από ώρα ο Ολυμπιακός. Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Γκαζαριάν πλασάρει με τη μία, άουτ.

20:02

33': Πρόβλημα στο χέρι ο Φορτούνης, σήκωσε τον Ιμπραΐμ ο Νικοπολίδης.

19:54

25': Σέντρα του Διαμαντάκου, προβολή του Φορτούνη, άουτ.

19:46

17': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελείται πλασαριστά στον Ντοσεβί, που κάνει ένα σουτ που κοντράρει και η μπάλα απομακρύνεται.

19:44

Ο Φορτούνης εκτελεί στη δεξιά γωνία, ο Μπότος πέφτει στην αριστερή και οι ερυθρόλευκοι ανοίγουν το σκορ.

19:44

15': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:43

14': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Χρεώνεται για χέρι του Κακαρά, ωστόσο έχει κάνει λάθος ο Παπαδόπουλος, δεν υπάρχει χέρι, η μπάλα βρίσκει στην κοιλιακή χώρα του αμυντικού.

19:43

14': Πάλι ο Φορτούνης, τρίτο διαδοχικό κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:42

13': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, νέο κόρνερ.

19:41

12': Ο Γκαζαριάν ελίσσεται εντός της περιοχής και πλασάρει, μπλοκάρει ο Μπότος.

19:38

9': Διώχνουν οι αμυντικοί του Φωστήρα.

19:37

9': Μακρινό πλασέ του Ντοσεβί, σε κόρνερ ο Μπότος.

19:33

5': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Πάλι ο Φορτούνης, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

19:30

2': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, καθαρίζει ο Μπότος.

19:30

1': Μακρινό σουτ του Κασάμι, καμία ανησυχία για τον Μπότο, άουτ.

19:29

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:27

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

19:26

Παρόντες στο γήπεδο του Ταύρου είναι και ο νέος προπονητής του Ολυμπιακού, ο Βίτορ Περέιρα.

19:20

Ο Φωστήρας θα παλέψει για το... θαύμα, καθώς με νίκη τσεκάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

19:17

Ένα βαθμό θέλει για να εξασφαλίσει την πρόκρισή του ο Ολυμπιακός.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Φωστήρας-Ολυμπιακός για τον 1ο όμιλο.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Μπότος, Βλάχος, Σακελλαρίου, Μουστογιάννης, Σιώπης, Μουκίδης, Κρητικός, Τεγούσης, Ποτουρίδης, Γρομητσάρης, Κακαράς.
Αναπ: Γκέκας, Μπελέρης, Μίτκας, Κανελλόπουλος, Ράμα, Αχείμαστος, Ζυγογιάννης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγιερι, Σαλίνο, Βούρος, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Κασάμι, Φορτούνης, Ντοσεβί, Γκαζαριάν, Διαμαντάκος.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Τσιμίκας, Σαλιάκας, Βέργος, Ιμπραΐμ, Μπενίτες, Σιόβας.
Διαιτητής είναι ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Πάτρα (Μακεδονίας) και Μπετσόγλου (Κορινθίας).