16:53

16:52

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη με 2-1 για τον Ολυμπιακό.

16:50

90'+1: Από κόρνερ του Μενδρινού ο Τόρες παίρνει την κεφαλιά, ο Κουλιμπαλί μία ακόμη και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.

16:49

16:48

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός του ματς.

16:44

85': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Διαμαντάκος στη θέση του Μήτρογλου.

16:43

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μήτρογλου.

16:41

Σχεδόν από τη σέντρα δοκιμάζει ο Γουνδουλάκης να νικήσει τον Ρομπέρτο με λόμπα.

16:38

79': Εκτός ο Μαχαμάτ για τον Πλατανιά, στη θέση του ο Γουνδουλάκης.

16:37

Είναι η σειρά του Πλατανια να πάρει την μπάλα και να προσπαθήσει να βρει διαδρόμους για να δημιουργήσει φάσεις.

16:34

76': Κίτρινη στον Ολιμπά.

16:32

Ο Ντομίνγκεζ από δεξιά κάνει παράλληλη πάσα και ο Μήτρογλου από τη μικρή περιοχή σκοράρει.

16:31

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:31

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, τρεις με έναν φεύγουν στην αντεπίθεση. Κακή η πάσα του Μπεριάν, βγαίνει γρήγορα ο Ρομπέρτο και αποκρούει το πλασέ το Τόρες.

16:29

71': Πολύ καλή επίθεση από τον Ολυμπιακό, αλλά ο Μήτρογλου γυρνάει στον Ντομίνγκεζ ενώ είχε καλύτερες επιλογές. Εύκολα μπλοκάρει ο Ολιμπά το σουτ του Αργεντινού.

16:28

70': Εντελώς άστοχο το σουτ του Μαζουακού από θέση μέσα αριστερά.

16:26

Στο 63% η κατοχή για τον Ολυμπιακό.

16:23

64': Σουτ από μακριά κάνει ο Ντοσεβί, αλλά ο Ολιμπά μπλοκάρει έστω κι αν χρειάζεται δύο προσπάθειες.

16:21

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, ο Σιόβας στο έδαφος.

16:19

61': Αλλαγή για τον Πλατανιά, στη θέση του Μιλούνοβιτς ο Μενδρινός.

16:18

Έχει ανεβάσει την πίεσή του ο Ολυμπιακός.

16:16

58': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Ντουρμάζ και Ντοσεβί, αντί Μπενίτεζ και Φορτούνη.

16:13

54': Κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

16:11

52': Άστοχο το σουτ του Φορτούνη από τα όρια της περιοχής.

16:09

Εξαιρετικό τέρμα από τον Πλατανιά. Ο Αγκιλέρα δίνει στον Μιλούνοβιτς, εκείνος κάνει κάθετη πάσα στον Τόρες, εκείνος δίνει και πάλι στον Αγκιλέρα και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα.

16:09

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:08

49': Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί φάουλ, ο Σιόβας κάνει το γύρισμα αλλά ο Ολιμπά μπλοκάρει.

16:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

15:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:47

45'+2: Ο Μπεριάν έκανε διαγώνιο σουτ από αριστερά, αλλά είναι εντελώς άστοχο.

15:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:46

Αλλαγή για τον Πλατανιά, στη θέση του Τσουράκη ο Φιγκέιρα.

15:43

Αλλαγή ζητάει ο Τσουράκης.

15:40

Ο Μιλούνοβιτς πετάει την μπάλα μπροστά και ο Μαζουακού τον προλαβαίνει την τελευταία στιγμή.

15:39

Κράτησαν μπάλα για ένα τρίλεπτο οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο.

15:36

Εντελώς παθητικός ο ρόλος του Πλατανιά.

15:33

Στο έδαφος ο Μανιάτης, ο οποίος έπεσε άσχημα.

15:32

Δεν μπορεί να παγώσει τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς.

15:29

Στο έδαφος ο Μπενίτεζ, για ζέσταμα ο Διαμαντάκος.

15:28

28': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Φορτούνη, ο Ντομίνγκεζ κάνει το σουτ και ο Ολιμπά αποκρούει.

15:27

27': Από τη σέντρα του Μήτρογλου ο Ολυμπιακός κερδίζει κόρνερ. Απομακρύνει η άμυνα του Πλατανιά.

15:24

24': Ο Μαζουακού βγάζει την σέντρα, ο Μπενίτες κάνει με το αριστερό το σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:23

Όταν ο Ολυμπιακός έχει την μπάλα ο Πλατανιάς αμύνεται στο μισό γήπεδο.

15:20

20': Ο Τσουράκης από πλεονεκτική θέση αποφασίζει να μην πλασάρει αυτή τη φορά και γυρίζει στον Μιλούνοβιτς που αστοχεί προ κενής εστίας. Ωστόσο, ήταν ακάλυπτος.

15:17

Γύρισμα από τον Μαζουακού, ο Μανιάτης αφήνει την μπάλα και ο Εντινγκα με σουτ στην κίνηση νικάει τον Ολιμπά.

15:17

17': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:15

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά.

15:13

Πολύ χαλαρός ο Ολυμπιακός. Ο Πλατανιάς το αντιλήφθηκε και μέσα σε λίγα λεπτά έκανε τρεις τελικές.

15:10

10': Αδύναμο το σουτ του Τσουράκη, μπλοκάρει εύκολα ο Ρομπέρτο.

15:08

8': Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, ο Τσουράκης δίνει στον Τόρες, αλλά εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει ψηλά.

15:07

7': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Τσουράκης κλέβει την μπάλα από τον Μαζουακού, αλλά από πολύ κοντά πλασάρει άουτ.

15:05

5': Κίτρινη στον Μπεριάν.

15:04

Από τα πρώτα λεπτά έχει τον έλεγχο ο Ολυμπιακός.

15:01

14:57

14:48

Τη νίκη που θα τους διατηρήσει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή αναζητούν οι "ερυθρόλευκοι", καθώς ο ΠΑΟΚ έστω και δύσκολα πήρε τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Πανιώνιο.

14:40

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, τον Πλατανιά υποδέχεται ο Ολυμπιακός σε περίπου 20 λεπτά.