19:03

Ολοκληρώθηκε το ματς, η Κέρκυρα νίκησε με 1-0 τον Αστέρα.

18:59

18:58

90': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Ρόχας βγαίνει μόνος του με τον Κοσίσκι, αλλά ο τελευταίος αποκρούει το πλασέ του.

18:57

89': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Σέτκους αποκρούει το γυριστό του Μπακασέτα και στην εξέλιξη της φάσης κάνει νέα επέμβαση σε σουτ του Μπαράλες.

18:55

87': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Χαβίτο στρώνει στον Ρόχας και το διαγώνιο σουτ του τελευταίου φεύγει σύριζα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

18:55

87': Αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Ρόχας αντί του Ανδρεόπουλου.

18:54

86': Αλλαγή για τον Αστέρα, εκτός ο Κουρμπέλης, στη θέση του ο Μπακασέτας.

18:51

83': Ο Ζορμπάς βγαίνει και μπαίνει ο Κρητικός για την Κέρκυρα.

18:48

80': Βγαίνει γρήγορα στην αντεπίθεση ο Αστέρας, ο Γιαννιώτας συγκλίνει, κάνει κι ένα δυνατό σουτ αλλά είναι πολύ άστοχο.

18:47

79': Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μουνάφο στη θέση του Τσοκάνη.

18:45

77': Κίτρινη στον Μπαράλες.

18:42

73': Ο Ναγιάρ με το αριστερό κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

18:38

Προσπαθεί ο Αστέρας, αλλά δεν βγαίνουν στους παίκτες του οι επιλογές των παικτών του.

18:34

66': Ο Ναγιάρ κάνει το διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

18:33

65': Ωραία ενέργεια από τον Χαβίτο, καλό και το σουτ του, αλλά η μπάλα δεν παίρνει τα φάλτσα που θα ήθελε και φεύγει άουτ.

18:32

64΄: Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Καϊκούτ για την Κέρκυρα.

18:30

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, από τη σέντρα του Ρόλε ο Μπαράλες πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Σέτκους αποκρούει.

18:29

Αρκετές οι δυνατές μονομαχίες στα τελευταία λεπτά.

18:26

Στο έδαφος ο Καϊκούτ, διακόπτεται άμεσα το παιχνίδι.

18:23

55': Κίτρινη στον Μάσα.

18:22

54': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Κόντος κάνει ό,τι θέλει, περνάει όποιον βρίσκει αλλά πλασάρει πάνω στον Κοσίσκι.

18:20

Μόνο με έναν αμυντικό μέσο μένει πλέον ο Αστέρας, ο Φερνάντες πήρε εντολή να παίζει πιο ψηλά.

18:17

Ο Ναγιάρ κάνει το σουτ, η μπάλα χτυπάει στο σώμα του Κουρμπέλη, παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα.

18:16

48': ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!

18:14

46': Ο Ρόλε αντί του Τιε Μπι για τους φιλοξενούμενους.

18:14

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:58

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

17:57

44': Κίτρινη στον Γκόμες.

17:55

43': Φάουλ από μακριά και πλάγια επιλέγει να εκτελέσει απευθείας ο Γιαννιώτας, αρκετά άουτ φεύγει η μπάλα.

17:51

39': Ο Ναγιάρ εκτελεί φάουλ από πλάγια αριστερά και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

17:50

38΄: Κίτρινη στον Τσοκάνη.

17:45

33': Ο Γκόμες ξεκινάει την προσπάθειά του από δεξιά, συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει και το σουτ και ο Κοσίσκι μπλοκάει.

17:42

30': Ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Κόντος κάνει την καρφωτή κεφαλιά από τη σέντρα του Ζορμπά και ο Κοσίσκι αποκρούει.

17:41

Έχει πάρει τα ηνία του αγώνα στα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα. Φάσεις, όμως, δεν υπάρχουν.

17:37

25': Σουτ από μακριά από τον Λούι, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

17:35

22': Δεν προλαβαίνει ο Καϊκούτ να πάρει την κεφαλιά από τη σέντρα του Ντιόγκο.

17:32

Όσο περνούν τα λεπτά ο Αστέρας ελέγχει το ματς και περισσότερο.

17:28

15': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Γιαννιώτας έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μάσα με προβολή από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:26

13': Ο Μάσα δίνει στον Φερνάντες, εκείνος κάνει ένα σουτ χωρίς δύναμη και ο Σέτκους μπλοκάρει εύκολα.

17:23

Πολύ αποτελεσματικός μακριά από την έδρα του είναι ο Αστέρας, ο οποίος όμως ψάχνει τα πατήματά του στα πρώτα λεπτά.

17:20

Με αντεπιθέσεις από το πρώτο λεπτό προσπαθεί να χτυπήσει η Κέρκυρα.

17:16

4': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπαράλες, η μπάλα φεύγει ψηλά.

17:13

17:12

17:01

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Κέρκυρας με τον Αστέρα Τρίπολης.