18:53

18:52

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, στο 2-2 Λίβερπουλ και Λέστερ.

18:52

90'+4: Απογοητευτικό σουτ από τον Τζέραρντ, εντελώς άστοχο.

18:49

18:48

90': Κίτρινη στον Τζέραρντ.

18:48

90': Ο Νιούτζεντ σουτάρει από πλάγια και ο Χάμερ αποκρούει στην κλειστή του γωνία.

18:47

89': Ο Στέρλινγκ από αριστερά κάνει τη μία ντρίμπλα μετά την άλλη, βγάζει και τη σέντρα αλλά η κεφαλιά του Μάρκοβιτς είναι άστοχη.

18:44

86': Ο Σακό κάνει την κάθετη πάσα, ο Χέντερσον πλασάρει και ο Χάμερ αποκρούει σε κόρνερ.

18:43

85΄: Εκτός ο Μορένο για τη Λίβερπουλ, μέσα ο Λάμπερτ.

18:42

84': Από το κόρνερ του Μαρέζ λίγο έλειψε να γίνει και το 2-3 Στα σώματα κόντραρε το σουτ του Βασιλιέφσκι.

18:40

82': Ατομική ενέργεια από τον Στέρλινγκ, αδύναμο το πλασέ του, εύκολα μπλοκάρει ο Χάμερ.

18:37

79': Ο Κοουτίνιο κάνει μία προσωπική προσπάθεια, δοκιμάζει κι ένα σουτ στην κλειστή γωνία του Χάμερ, ο οποίος μπλοκάρει.

18:37

Πιέζει συνεχώς και περισσότερο η Λίβερπουλ.

18:33

75': Ουγιόα αντί Βάρντι για τη Λέστερ.

18:32

74': Ο Κοουτίνιο γυρίζει την μπάλα, ο Μπορίνι κάνει σουτ με τη μία από καλή θέση και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:30

72': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, ο Μάρκοβιτς αντί του Λούκας.

18:28

Η Λίβερπουλ κυκλοφορεί την μπάλα και η Λέστερ παίζει με διπλή ζώνη άμυνας.

18:25

68': Ο Μαρέζ εκτελεί απευθείας φάουλ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

18:25

67': Ο Καμπιάσο μπαίνει για τη Λέστερ αντί του Χάμοντ.

18:24

65': Ο Λούκας κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Χάμερ μπλοκάρει εύκολα.

18:19

Ο Μαρέζ δίνει στον Σλουπ, εκείνος κάνει το σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής και ισοφαρίζει σε 2-2.

18:18

60': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΣΤΕΡ!

18:17

Ο Βάρντι στρώνει με το στήθος την μπάλα και από τα όρια της περιοχής ο Νιούτζεντ με ωραίο σουτ εκτελεί τον Μινιολέ.

18:17

59': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΣΤΕΡ!

18:15

57': Κόρνερ για τη Λέστερ από την προσπάθεια του Σλουπ. Ο Νιούτζεντ είναι εκείνος που παίρνει την κεφαλιά μετά την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα εκτός.

18:13

55': Ο Μπορίνι αντι του Λαλάνα για τη Λίβερπουλ.

18:12

Στο έδαφος ο Λαλάνα, μικροενοχλήσεις έχει και ο Σακό.

18:10

Δεν έχει μπει καλά στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ.

18:06

48': Ο Τζέιμς από μακριά κάνει το σουτ, αλλά είναι εντελώς άστοχος.

18:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:02

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

17:46

45'+1: Ο Τζέραρντ εκτελεί κόρνερ και σημαδεύει εκτός περιοχής τον Χέντερσον, εκείνος πιάνει το σουτ με τη μία και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:45

17:42

Η Λίβερπουλ χωρίς να παίξει καλά πήγε το παιχνίδι εκεί που ήθελε και τώρα έχει την ποιότητα και την ψυχολογία για να παρουσιάζεται ανώτερη.

17:39

Ο Τζέραρντ επιλέγει τη δεξιά γωνία του Χάμερ, εκείνος πέφτει ξανά στην αριστερή και κάνει λάθος.

17:39

39': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

17:38

38': Πέναλτι για τη Λίβερπουλ! Αυτή τη φορά είναι σωστό, το χέρι του Σίμπσον είναι απλωμένο.

17:37

37': Ωραία προσωπικη ενέργεια από τον Στέρλινγκ, δεν έχει πολύ δύναμη το σουτ που κάνει με το αριστερό, το οποίο φεύγει άουτ.

17:36

37': Εκτός ο Ντρινκγουότερ, στη θέση του ο Νιούτζεντ για τη Λέστερ.

17:35

36': Κίτρινη στον Βασιλιέφσκι.

17:30

31': Ο Μορένο κάνει παράλληλη πάσα, ο Λαλάνα επιλέγει αρχικά να ντριμπλάρει και να τη φέρει στο αριστερό, και στη συνέχεια να σουτάρει ελάχιστα εκτός.

17:26

27': Ο Μορένο από αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Λαλάνα παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν μπορεί να δώσει στην μπάλα την τροχιά που θα ήθελε.

17:24

Η Λέστερ είναι η ομάδα που πατάει καλύτερα στο γήπεδο από την αρχή.

17:21

21': Κίτρινη στον Λούκας.

17:19

20': Ο Σλουπ παίρνει την μπάλα από αριστερά εντός της περιοχής, κάνει αμέσως το σουτ και αστοχεί.

17:17

Ο Τζέραρντ επέλεξε να στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χάμερ, εκείνος έπεσε σωστά, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

17:17

17': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

17:16

16': Πέναλτι για τη Λίβερπουλ! Ο Στέρλινγκ κάνει το γύρισμα, ο Μόργκαν έχει πέσει με απλωμένα τα χέρια, αλλά η μπάλα χτυπάει στο κεφάλι του. Λανθασμένη η απόφαση.

17:15

15': Ο Σλουπ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:12

12': Ο Σλουπ κατεβαίνει ανενόχλητος όλη την πλευρά από αριστερά, βγάζει και τη σέντρα και ο Μαρέζ με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ από το πέναλτι.

17:09

Προσπαθεί να ανεβάσει ταχύτητα η Λίβερπουλ, η οποία κλέβει εύκολα την μπάλα.

17:05

Διακοπή στο παιχνίδι για τον τραυματισμό του Τουρέ, ο οποίος σηκώνεται μετά από λίγο.

17:02

2': Ο Κοουτίνιο από μακριά κάνει ένα σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:01

1': Δοκάρι για τη Λέστερ με την έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μαρέζ από πολύ πλάγια.

17:01

1': Ξεκινάει το πρώτο ημίχρονο.

16:56

16:42

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Λίβερπουλ με τη Λέστερ.