23:49

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, η Λίβερπουλ νίκησε με 4-1.

23:46

23:45

90': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, στη θέση του Κοουτίνιο ο Μπορίνι.

23:45

90': Ο Μάρκοβιτς αλλάζει την μπάλα με τον Μπαλοτέλι και ο Φαμπιάνσκι αποκρούει το σουτ του τελευταίου.

23:44

89': Ο Κι βγάζει ωραία κάθετη πάσα στον Ράουτλετζ, αλλά το δυνατό σουτ του τελευταίου φεύγει ελάχιστα άουτ.

23:43

88': Ο Μάρκοβιτς με πλάτη στρώνει στον Χέντερσον, αλλά το σουτ του τελευταίου φεύγει πολύ άουτ.

23:40

84': Ο Γκομίς σουτάρει από τα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα στη συμβολή των δοκών του Μινιολέ.

23:38

83': Ο Μπαλοτέλι στη θέση του Στέρλινγκ για τη Λίβερπουλ.

23:36

Ετοιμάζεται και ο Μπαλοτέλι, λογικά δε θα μπει ο Τζέραρντ, αφού το παιχνίδι έχει "κλειδώσει" για τους γηπεδούχους.

23:32

76': Στη θέση του Λαλάνα ο Μάρκοβιτς για τη Λίβερπουλ.

23:30

74': Ο Στέρλινγκ κάνει ένα σουτ από τα όρια της περιοχής και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει με ευκολία.

23:25

Ο Χέντερσον εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Σέλβεϊ παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάει προς τα πίσω και καταλήγει στα δίχτυα του Φαμπιάνσκι.

23:24

69': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:22

67': Κλείνει τις αλλαγές της η Σούνσι, στη θέση του Μπρίτον ο Κι.

23:18

63': Αλλαγή για τη Σουόνσι, στη θέση του Μπονί ο Γκομίς.

23:17

Μαγικό τακουνάκι του Κοουτίνιο για τον Λαλάνα, εκείνος περνάει δύο παίκτες και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση με διαγώνιο πλασέ.

23:17

61': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:16

60': Ο Λαλάνα σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα σκάει στο έδαφος αλλά ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

23:13

Μετά από ένα εκρηκτικό τετράλεπτο, επανήλθε σε φυσιολογικό ρυθμό το ματς.

23:09

53': Δοκάρι για τη Λίβερπουλ με τον Στέρλινγκ να πλασάρει από αριστερά προς την απέναντι γωνία.

23:08

52': Η Σουόνσι με τη σέντρα κλέβει την μπάλα, ο Μπονί σουτάρει με δύναμη εκτός περιοχής και ο Μινιολέ αποκρούει.

23:08

Ο Ράουτλετζ βγάζει γλυκιά σέντρα από αριστερά, ο Μπονί παίρνει την κεφαλιά και ο Σίγκουρντσον από κοντά τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

23:08

52' ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΟΝΣΙ!

23:07

Ο Γουίλιαμς γυρίζει την μπάλα στον Φαμπιάνσκι κι εκείνος ενώ έχει χώρο διώχνει πάνω στον Λαλάνα. Η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα.

23:06

51': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:04

49': Κίτρινη στον Σκρτελ.

23:04

48': Κόρνερ κερδίζει η Λίβερπουλ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:01

46': Αλλαγή για τη Σουόνσι, στη θέση του Ρίτσαρντς ο Ράνχελ.

23:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

22:45

45': Ο Κοουτίνιο βρίσκει χώρο, εξαπολύει κι έναν κεραυνό, αλλά δε δυσκολεύει τόσο τον Φαμπιάνσκι γιατί πάει πάνω του η μπάλα.

22:44

44': Η άμυνα της Λίβερπουλ δε διώχνει, ο Ντάιερ κάνει ένα γυριστό, αλλά η μπάλα πάει ψιλοκρεμαστά στην αγκαλιά του Μινιολέ.

22:40

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

22:36

37': Ωραία ενέργεια από τον Κοουτίνιο από πλάγια εντός περιοχής, αποφασίζει και να κάνει ένα σουτ στην κλειστή γωνία του Φαμπιάνσκι, ο οποίος αποκρούει.

22:33

Πολύ ωραίος συνδυασμός, εντυπωσιακή η κίνηση με και χωρίς μπάλα του Μορένο.

22:33

Εξαιρετικό γκολ από τη Λίβερπουλ. Ο Μορένο παίρνει την μπάλα, τη δίνει στον Λαλάνα, εκείνος στον Χέντερσον, ο οποίος κάνει παράλληλη μπαλιά, για τον Μορένο που με πλασέ από κοντά σκοράρει.

22:32

33': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:31

32': Σουτ από πολύ μακριά από τον Μπονί, το οποίο είναι απελπιστικά άστοχο.

22:30

31': Αδύναμη η κεφαλιά του Ντάιερ και προς το κέντρο της εστίας, μπλοκάρει ο Μινιολέ.

22:26

Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Τζέραρντ

22:22

23': Άστοχο σουτ από τον Κοουτίνιο, ο οποίος βρήκε λίγο χώρο και δοκίμασε το πόδι του.

22:19

Σταδιακά οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να ισορροπήσουν.

22:15

16': Αδύναμο το σουτ του Κοουτίνιο από τα όρια της περιοχής, εύκολα μπλοκάρει ο Φαμπιάνσκι.

22:12

13': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μορένο βγάζει σέντρα προς το πέναλτι, ο Στέρλινγκ κάνει το πλασέ και ο Φαμπιάνσκι αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Λαλάνα σουτάρει ψηλά από πλεονεκτική θέση.

22:11

Μονόλογος των γηπεδούχων ως τώρα με τη Σουόνσι να μην κρατάει καθόλου την μπάλα.

22:09

Ελέγχει το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά η Λίβερπουλ.

22:05

5': Ο Σκρτελ νικάει τον Φερνάντες στον αέρα, αλλά η κεφαλιά του πηγαίνει πάνω στον Φαμπιάνσκι.

22:02

Στα αξιοσημείωτα ότι ο Τζέραρντ μένει στον πάγκο. Θέλει να του δώσει ανάσες λόγω των συνεχόμενων παιχνιδιών. Υπάρχει, άλλωστε, αγωνιστική δράση και την Πρωτοχρονιά στην Αγγλία.

22:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι της Λίβερπουλ με τη Σουόνσι.