Τελικό αποτέλεσμα... Σαουθάμπτον - Τσέλσι 1-1.

Εκτελέστηκε, νέο φάουλ κερδίζει η Τσέλσι.

Κάρτα στον Πελέ.

17:56

Φάουλ κερδίζει η Τσέλσι, τελευταια φάση.

17:53

90'+1: Ξυραφιά του Φάμπρεγκας ο Ντρογκμπά δεν μπορεί να σκοράρει με προβολή.

17:52

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:51

89': Ο Ρεμί στο ματς, εκτός ο Κόστα για την Τσέλσι.

17:50

Ο Σναϊντερλέν βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Φάμπρεγκας. Με δέκα οι ''Άγιοι'' για το φινάλε.

17:50

88': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ!

17:50

Εκτελεί ο Γουόρντο Μπρόουζ, βγάζουν οι Λονδρέζοι.

17:50

88': Νέο κόρνερ για τους Άγιους.

17:47

Εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει εκτός περιοχής στον Αλντερβέϊρελντ που σουτάρει αλλά στοχεί απελπιστικά.

17:47

85': Λάθος του Μάτιτς, κόρνερ για την Σαουθάμπτον.

17:45

Πιέζει η Τσέλσι για το γκολ της νίκης.

17:45

83': Γύρισμα του Λουίς από αριστερά, η μπάλα κοντράρει και ο Φόρστερ μπλοκάρει.

17:43

Εκτελεί ο Φάμπρεγκας, βγάζουν οι γηπεδούχοι.

17:42

81': Κόρνερ για την Τσέλσι.

17:40

Σηκώθηκε ο αρχηγός των ''Αγίων'', έχουμε συνέχεια.

17:39

Στο έδαφος ο Φοντέ, μικρή διακοπή στο ματς.

17:39

77': Κλείνει τις αλλαγές της η Σαουθάμπτον. Εκτός ο Ντέιβις, μέσα ο Λονγκ.

17:36

Γυρίζει σε 4-4-2 ο Μουρίνιο και ρισκάρει. Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο.

17:36

74': Δεύτερη αλλαγή για την Τσέλσι. Στην θέση του Μίκελ ο Ντρογκμπά.

17:35

Έχει καταφέρει να παγώσει τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά η Σαουθάμπτον...

17:33

71': Κάρτα βλέπει ο Σναϊντερλέν.

17:29

Πολιορκεί η Τσέλσι... Στο 67' φτάσαμε.

17:27

Η Σαουθάμπτον είναι μέσα στα καρέ της, δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα.

17:27

Εκτελει ο Σεσκ, ο Αλντερβέιρλεντ απομακρύνει.

17:26

65': Κόρνερ για την Τσέλσι που πιέζει.

17:26

64': Οι της Τσέλσι αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Κόστα πατά περιοχή, προσπαθεί να σουτάρει αλλά το κάνει πάνω σε σώματα.

17:23

62': Δεύτερη αλλαγή για την Σαουθάμπτον. Εκτός ο Γιοσίντα που έχει και κάρτα, μέσα ο Γκαρντός.

17:23

Οι Λονδρέζοι του Μουρίνιο ανεβάζουν σιγά σιγά ρυθμούς.

17:22

60': Ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Αζάρ γίνεται κάτοχος της μπάλας με πλάτη στο τέρμα, γυρίζει ξαφνικά, σουτάρει με το αριστερό αλλά αστοχεί για λίγο!

17:20

58': Αλλαγή για την Σαουθάμπτον, η πρώτη των ''Αγίων''. Εκτός ο Τάντιτς, μέσα ο Γουόρντ Μπρόουζ.

17:19

57': Κάρτα και στον Γιοσίντα. Έχει ανάψει το ματς.

17:18

Η φάση με τον Φάμπρεγκας δεν είναι αθώα, υπάρχει επαφή, προφανώς ο διαιτητής θεωρεί πως ο Φάμπρεγκας ψάχνει το... πέσιμο για να κερδίζει πέναλτι.

17:17

Λίγο νωρίτερα ο Γουίλιαν δύο φορές από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε πάνω σε σώματα αμυντικών.

17:17

Για διαμαρτυρία την βλέπει.

17:16

55': Κάρτα στον Φάμπρεγκας που φωνάζει για πέναλτι.

17:14

52': Επικίνδυνη προσπάθεια του Τάντιτς από αριστερα, η σέντρα του όμως είναι κακή. Ο Κουρτουά θα μπλοκάρει.

17:12

Εκτελεί ο Φάμπρεγκας, κεφαλιά-απομάκρυνση του Πελέ, ο Φόρστερ μπλοκάρει σταθερά.

17:12

50': Η Τσέλσι κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

17:11

Αρκετά λάθη στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, παιχνίδι κέντρου.

17:07

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

17:07

46': Στην θέση του Σίρλε ο Γουίλιαν. Πρώτη αλλαγή για την Τσέλσι.

17:06

Ο Γουίλιαν έτοιμος να μπει στο ματς. Θα είναι η πρώτη κίνηση του Μουρίνιο.

17:06

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

16:52

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

16:51

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:51

Κάθετη πάσα του Φάμπρεγκας, ο Αζάρ χορεύει όλη την άμυνα της Σαουθάμπτον, περνά δύο αντιπάλους σαν σταματημένους και με υπέροχο πλασέ ισοφαρίζει.

16:50

45'+1: ΓΚΟΛ η ΤΣΕΛΣΙ!

16:48

44': Μετά από προσπάθεια του Γιοσίντα η μπάλα φτάνει στον Πελέ που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.