16:36

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, η Τσέλσι νίκησε με 2-0.

16:33

16:31

89': Ο Ντρογκμπά κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:29

87': Ωραίο σόλο από τον Αμαλφιτανό, αλλά το τελείωμά του σταματάει στο δεξί δοκάρι του Κουρτουά.

16:29

87': Ο Αμαλφιτανό παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

16:27

86': Εκτός ο Ουίλιαν, στη θέση του ο Ραμίρες για την Τσέλσι.

16:24

83':Διπλή αλλαγή για την Τσέλσι, Ντιέγκο Κόστα και Οσκάρ εκτός, Ντρογκμπά και Μάτιτς εντός.

16:20

80': Άστοχο σουτ από τον Σονγκ εκτός περιοχής.

16:16

75': Ο Αμαλφιτανό αντί του Ντάουνινγκ για τη Γουέστ Χαμ.

16:14

Ο Οσκάρ από μακριά κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:11

69': Ο Φάμπρεγκας δοκιμάζει ένα πλασέ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

16:09

67': Ο Οσκάρ εκτελεί φάουλ και ο Αντριάν με εξαιρετική επέμβαση παραχωρεί κόρνερ. Από την εκτέλεσή του η μπάλα φτάνει στον Μάτιτς και ο Αντριάν πραγματοποιεί εκπληκτική απόκρουση.

16:08

Ο Ιβάνοβιτς βγάζει τη σέντρα, ο Κόστα πιάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει ψηλά.

16:04

Ο Μάτιτς κλέβει και δίνει στον Αζάρ, η μπάλα πάει στον Ντιέγκο Κόστα, κι εκείνος αφού ξεμαρκάρεται με κλειστή ντρίμπλα, τελειώνει υποδειγματικά τη φάση με αριστερό διαγώνιο σουτ.

16:04

62': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

16:01

60': Διπλή αλλαγή για τη Γουέστ Χαμ, εκτός Νομπλ και Κάρολ, μπαίνουν Σακό και Σονγκ.

16:01

58': Κίτρινη στον Ριντ.

15:57

55': Ο Ουίλιαν εκτελεί φάουλ αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:54

52': Ο Αζάρ από αριστερά μπαίνει στην περιοχή, εξαπολύει έναν κεραυνό και ο Αντριάν αποκρούει.

15:51

Προσπαθεί να ελέγξει το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρονου η Τσέλσι, έχει μπει ορεξάτη η Γουέστ Χα.

15:48

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

15:47

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:32

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:31

15:27

42': Εξαιρετική επίθεση από την Τσέλσι, ο Αζάρ βγάζει δεξιά στον Ιβάνοβιτς, εκείνος γυρίζει στο πέναλτι και το σουτ του Ντιέγκο Κόστα φεύγει ψηλά.

15:24

39': Ο Ντιέγκο Κόστα ελίσσεται εκτός περιοχής, κάνει κι ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα εκτός.

15:23

Το παιχνίδι πλέον είναι ακριβώς όπως το θέλει η Τσέλσι, η οποία δε σταματάει να επιτίθεται.

15:19

34': Ο Μάτιτς κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, ο Αντριάν πέφτει στην αριστερή του γωνιά και παραχωρεί κόρνερ.

15:18

33': Κίτρινη στον Κρέσγουελ.

15:17

Ο Φάμπρεγκας εκτελεί κόρνερ, ο Ντιέγκο Κόστα παίρνει την κεφαλιά και ο Τέρι από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

15:17

32': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

15:15

29': Ο Ουίλιαν βρίσκει χώρο, επιτίθεται κάθετα, κάνει κι ένα δυνατό σουτ και ο Αντριάν αποκρούει.

15:14

29': Ο Φάμπρεγκας εκτελεί φάουλ και ο Αντριάν μπλοκάρει με ευκολία.

15:13

28': Κίτρινη στον Κόλινς.

15:13

28': Ο Οσκάρ εκτελεί φάουλ από δεξιά εκτός περιοχής και δε βρίσκει στόχο.

15:10

Η Γουέστ Χαμ όσο μπορεί κρατάει την Τσέλσι μακριά από την εστία της, αλλά δυσκολεύεται να βγει μπροστά με αξιώσεις.

15:06

21': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι, ο Κέιχιλ από αριστερά και λίγο εκτός μικρής περιοχής κάνει ένα δυνατό σουτ και ο Αντριάν αποκρούει.

15:04

20': Ο Βαλένσια εκτελεί φάουλ από μακριά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κουρτουά.

15:03

19': Κόρνερ με ατομική προσπάθεια κερδίζει ο Ντάουνινγκ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:01

Προσπαθούν να παίξουν γρήγορα οι δύο ομάδες, ρυθμός υπάρχει αλλά όχι και τελικές προσπάθειες με εξαίρεση αυτή του Οσκάρ.

14:57

Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα στην κατοχή της η Γουέστ Χαμ στα πρώτα λεπτά.

14:53

Σαφώς και πιο δυνατά έχει μπει η Τσέλσι, η οποία θα ήθελε να βρει γρήγορα γκολ προκειμένου να πάει στη συνέχεια το παιχνίδι όπως επιθυμεί.

14:50

5': Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι με τον Οσκαρ από κοντά να τελειώνει τη φάση με δυνατό σουτ και να στέλνει την μπάλα ψηλά.

14:48

Στο έδαφος ο Αζάρ, προσωρινή διακοπή.

14:46

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

14:44

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:33

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η λονδρέζικη μονομαχία ανάμεσα στις Τσέλσι και Γουέστ Χαμ.