18:51

18:51

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, η Λίβερπουλ νικάει με 1-0.

18:50

90'+2: Ο Γιούκεβιτς μπήκε στη θέση του Μι.

18:48

18:45

89': Καλό διαγώνιο σουτ από τον Στέρλινγκ, λίγο πάνω από τα δοκάρια πάει η μπάλα.

18:45

88': Ο Μπόιντ κατεβάζει, σουτάρει με τη μία με το δεξί και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:40

83': Ο Γουάλας στη θέση του Τζόουνς για την Μπέρνλι.

18:39

82': Κίτρινη στον Λούκας.

18:36

Αλλαγή για την Μπέρνλι, στη θέση του Μπαρνς ο Βόουκς.

18:35

79': Ο Μπαρνς περνάει τον Σακο, αλλά ο Μάρκοβιτς προλαβαίνει και παραχωρεί κόρνερ. Με τα χίλια ζόρια διώχνει η άμυνα της Λίβερπουλ μετά την εκτέλεση.

18:32

75': Εκπληκτική πάσα από τον Τζέραρντ, σκοράρει ο Λάμπερτ αλλά σωστά ακυρώνεται το γκολ.

18:30

73': Κλείνει τις αλλαγές της η Λίβερπουλ, ο Λάμπερτ στη θέση του Κοουτίνιο.

18:29

72': Ο Κοουτίνιο κάνει ωραία ενέργεια, καλό και το σουτ του, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:28

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

18:25

68': Ο Κέιν κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Τρίπιερ παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Μινιολέ.

18:21

64': Ο Ινγκς δίνει στον Άλφριντ, εκείνος σουτάρει από πλάγια και ο Μινιολέ αποκρούει με τα πόδια.

18:19

Ο Λούκας παίρνει την κεφαλιά, ο Κοουτίνιο πετάει την μπάλα στην πλάτη της άμυνας της Μπέρνλι και ο Στέρλινγκ με την ταχύτητά του βγαίνει πρώτος, περνάει τον Χίτον και σκοράρει.

18:19

62': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

18:15

Έχει ανοίξει το παιχνίδι, ο ρυθμός είναι γρήγορος και η Λίβερπουλ έχει ανεβεί αισθητά και ψάχνει το γκολ.

18:11

Κάνει εντύπωση ότι ο Τσαν, ο οποίος είναι μέσος, έχει πάρει τη θέση του Τουρέ παίζοντας ως τρίτος στόπερ.

18:07

Έχει ξεκινήσει να κρατάει μπάλα η Λίβερπουλ.

18:03

46': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, ο Τσαν αντί του Τουρε.

17:41

41': Ο Μπαρνς σουτάρει εκτός περιοχής και ο Μινιολέ μπλοκάρει.

17:39

39': Ο Μπόιντ δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

17:36

37': Ο Μινιολέ διώχνει, ο Άλφριντ κάνει σουτ στην κίνηση και ο Λούκας βάζει το πόδι του σωτήρια και παραχωρεί κόρνερ.

17:34

Την τελευταία στιγμή ο Σκρτελ διώχνει μετά το γύρισμα του Μπόιντ.

17:30

30': Εξαιρετική πάσα από τον Τζέραρντ για τον Λαλάνα, δεν είναι δυνατό το σουτ του τελευταίου κι έτσι μπλοκάρει ο Χίτον.

17:29

Δεν πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι, προτιμούν να περιμένουν.

17:25

Πολύ κακή η εικόνα της Λίβερπουλ ως τώρα.

17:22

Ο Μπαρνς παίρνει την κεφαλιά εντός περιοχής, αλλά όντας πιεζόμενος στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:21

Λάθος από τον Μινιολέ, ο οποίος διώχνει την μπάλα πάνω σε αντίπαλο. Ωστόσο, το διορθώνει.

17:17

17': Ο Μινιολέ παίρνει τη θέση του Τζόους. Αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

17:14

15': ΔΟΚΑΡΙ για την Μπέρνλι. Ο Σκρτελ κάνει λάθος, ο Ινγκς παίρνει την μπάλα, κάνει το σουτ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Τζόουνς.

17:13

14': Ο Κοουτίνιο ξεμαρκάρεται, κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Χίτον.

17:10

10': Καλό σουτ από τον Ινγκς εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει εκτός εστίας του Τζόουνς.

17:09

Έχει πάρει τον έλεγχο της αναμέτρησης η Λίβερπουλ.

17:05

5': Ο Στέρλινγκ από αριστερά κάνει ένα εντελώς άψυχο και άστοχο σουτ.

17:04

Ο Ινγκς προσπαθεί με ντρίμπλες να περάσει τους πάντες στην περιοχή της Λίβερπουλ και ο Τζόουνς μπλοκάρει.

17:01

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

16:58

16:47

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση της Μπέρνλι με τη Λίβερπουλ.