3
-
1
18:49

Τελικό αποτέλεσμα στο ''Ολντ Τράφορντ''. Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ - Νιουκάστλ 3-1.

18:47

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:45

89': Κάρτα στον Γκουφράν για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάτα.

18:43

Ο Παπίς Σισέ νικά από τα 11 βήματα τον Ντε Χέα και το 3-1 είναι γεγονός.

18:43

87': ΓΚΟΛ η ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ!

18:42

Ο Τζόουνς ανατρέπει τον Κόλμπακ, σωστά, υπάρχει παράβαση.

18:42

86': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ!

18:38

82': Στην θέση του Αγιόθε Πέρεθ ο Βούτσκιτς για την Νιουκάστλ.

18:37

81': Καλή στιγμή για την Νιουκάστλ με κεφαλιά του Τέιλορ, η μπάλα ψηλά.

18:36

80': Στην θέση του Βαλένσια ο Ράφαελ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

18:35

79': Απειλεί η Νιουκάστλ με δυνατό αριστερό σουτ του Αγιόθε Πέρεθ, ο Ντε Χέα βγάζει δύσκολα.

18:35

79': Ο Φαν Πέρσι δεν μπορεί να σουτάρει από κοντά μετά από φάση διαρκείας, τσαφ έκανε ο Ολλανδός.

18:30

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο με τον ρυθμό να έχει πέσει κάπως.

18:27

Υπό καταρρακτώδη βροχή το ματς στο ''Ολντ Τράφορντ''' και ενώ η Νιουκάστλ προσπαθεί αλλά... δεν μπορεί. Άνετα κρατά το 3-0 η Γιουνάιτεντ.

18:22

66': Κάρτα στον Φαν Πέρσι για μαρκάρισμα στον Γιάνμαατ.

18:21

65': Δεύτερη αλλαγή για την Μάντσεστερ. Εκτός ο Φαλκάο, μέσα ο Γουίλσον.

18:21

Εκτελεί ο Ρούνεϊ, ο Άλνγουϊκ βγάζει με γροθιές στο πρώτο δοκάρι.

18:20

64': Κόρνερ κερδίζει η Γιουνάιτεντ.

18:19

63': Διπλή αλλαγή για την Νιουκάστλ. Μέσα Καμπελά - Σισέ έξω Ντάμετ - Άρμστρονγκ.

18:18

62': Ο Ρούνεϊ εκτελεί το φάουλ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:17

62': Τώρα η αλλαγή, μάλλον μοιάζει αναγκαστική. Εκτός ο Κάρικ, μέσα ο Φλέτσερ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

18:17

61': Κάρτα στον Τέιλορ και φάουλ σε καλή θέση για την Γιουνάιτεντ.

18:16

60': Ο Φαλκάο αφήνει στον Ρούνεϊ, αυτος σουτάρει δυνατά αλλά η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών.

18:15

Τον Φλέτσερ ετοιμάζει ο Λουίς Φαν Γκάαλ.

18:14

58': Απειλεί η Νιουκάστλ με ένα δυνατό σουτ του Άρμστρονγκ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

18:13

57': Ξυραφιά του Γιανγκ από αριστερά, ο Φαλκάο ούτε τώρα δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

18:10

Δύο γκολ και μια ασίστ από τον Γουέιν Ρούνεϊ.

18:09

Τρομερός Ρούνεϊ! Ο αρχηγός της Γιουνάιτεντ βρίσκει εξαιρετικά τον Φαν Πέρσι στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Ολλανδός φορ με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Άλνγουϊκ για το 3-0. Πάρτι!

18:09

53': ΓΚΟΛ η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ!

18:07

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, προσπαθούν οι ''καρακάξες'' να πιέσουν για να φτάσουν σε ένα γκολ.

18:05

Εκτελέστηκε, βγάζει ο Φαλκάο.

18:05

49': Κόρνερ για τη Νιουκάστλ.

18:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές.

18:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... 2-0 μπροστά στο σκορ η Γιουνάιτεντ με τα δύο τέρματα του Ρούνεϊ.

17:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:43

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος.

17:40

40': Ο Σισοκό δοκιμάζει τα πόδια του, ο Ντε Χέα μπλοκάρει σταθερά.

17:39

39': Ωραία ατομική προσπάθεια του Βαλένσια που πατά περιοχή, πιάνει δυνατό συρτό σουτ αλλά ο Αλνγουϊκ μπλοκάρει.

17:36

Ο Φαλκάο που κάνει τρομερή δουλειά κλέβει με τάκλιν (!), ο Μάτα πασάρει στον Ρούνεϊ και αυτός με ωραίο πλασέ νικά τον Άλνγουϊκ για το 2-0.

17:36

36': ΓΚΟΛ η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ!

17:33

Εκτελέστηκε με πάσα, χάνει ο Αγιόθε Πέρεθ, άουτ η μπάλα.

17:33

34': Κόρνερ κερδίζει η Νιουκάστλ μετά από επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ.