Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΛ - Φωκικός 1-0.

20:45

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

20:44

90': Κίτρινη στον Γκάτσεσα.

20:43

Ομίχλη στο Αλκαζάρ, που έχει... πνίξει τον αγωνιστικό χώρο και με δυσκολία πλέον διακρίνονται οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.

20:42

88': Ρεβυθόπουλος τη σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Γκάτσεσα, μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

20:41

87': Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Τσεμπερίδης στη θέση του Περίκο.

20:40

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Φωκικός. Ο Χαλιώτης αντί του Γεωργουσόπουλο.

20:38

84': Δεύτερη αλλαγή για τον Φωκικό. Ο Ντάμπος αντί του Σαΐν.

20:37

83': Διαγώνιο σουτ Γκάτσεσα από τα δεξιά, πέφτει και μαζεύει ο Αποστολίδης.

20:35

81': Κόρνερ για τον Φωκικό... Επιθετικό φάουλ από τον Σκαρίμπα.

20:34

80': Σουτ Βερντού από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, δεν έχει πρόβλημα ο Τσεκρέζι.

20:33

79': Κόρνερ για την ΑΕΛ... Εκτελεί ο Νεμπεγλέρας, κατευθείαν στα χέρια του Τσεκρέζι.

20:32

78': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Βερντού αντί του Γκούρτσα.

20:30

75': Κίτρινη στον Δεληζήση.

20:28

73': Σουτ Καλλέργη από τα 30 σχεδόν μέτρα, η μπάλα παίρνει ύψος, πολλά μέτρα πάνω από την εστία της ΑΕΛ.

20:27

72': Δυνατό σουτ Τζούνιορ, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Φωκικού.

20:26

71': Ο Δεληζήσης βλέπει κενό, πιάνει καλοτραβηγμένο σουτ από τα 25 μέτρα και κατά μέτωπο της εστίας, διώχνει σε κόρνερ ο Τσεκρέζι.

20:25

70': Κόρνερ για την ΑΕΛ... Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Φωκικού.

20:19

65': Σουτ Τσιλιγκίρη από τα αριστερά του ημικύκλιου, θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Τσεκρέζι.

20:16

62': Αλλαγή και για τον Φωκικό. Ο Καρυπιάδης στη θέση του Ευαγγελιδάκης.

20:13

59': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Μπλέντι.

20:11

56': Κίτρινη στον Σκαρίμπα.

20:10

55': Κεραυνός Τζούνιορ από τα 30 μέτρα και δεξιά, η μπαλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά σχεδόν εξ επαφής κεφαλιά του Μπλέντι νέο δοκάρι!

20:10

ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ!

20:07

52': Μακρινό σουτ από τον Τζούνιορ, πολλά μέτρα άουτ.

20:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:44

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Φωκικός 1-0 με γκολ του Δεληζήση.

19:41

43': Ευκαιρία και για δεύτερο γκολ για την ΑΕΛ. Ο Περίκο βρίσκει τον Μπλέντι, αυτός από εξαιρετική θέση πλασάρει αδύναμα με τον Τσεκρέζι να μπλοκάρει.

19:38

38': Μακρινό και φιλόδοξο το σουτ του Καλλέργη από δεξιά, η μπάλα ψηλά.

19:36

37': Επικίνδυνη σέντρα του Καλλέργη από δεξιά, ο Καρανίκας δεν μπορεί να απομακρύνει σωστά ωστόσο ο Αποστολίδης μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση.

19:33

Άλλα δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους, να δούμε αν έχει αντίδραση ο Φωκικός.

19:29

Γέμισμα του Μπιλά (μετά από την δεύτερη εκτέλεση κόρνερ), ο Γκούρτσας υπό πίεση πασάρει με το κεφάλι στον Δεληζήση κι αυτός με κοντινό πλασέ νικά τον Τσεκρέζι για το 1-0.

19:29

30': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ!

19:28

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ από κεφαλιά-απομάκρυνση του Δημητρίου.

19:28

30': Κόρνερ για την ΑΕΛ στην άλλη πλευρά.

19:27

29': Ευκαιρία για τον Φωκικό! Σέντρα από αριστερά του Γεωργουσόπουλου, στο δεύτερο δοκάρι ο Καλλέρης πλασάρει ολομόναχος αλλά αστοχεί.

19:26

Η μπάλα βρίσκει στο χέρι αλλά είναι κολλημένο και από το μισό μέτρο η επαφή.

19:25

27': Γύρισμα από δεξιά του Μπιλά, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αμυντικού του Φωκικού, για χέρι και πέναλτι φωνάζει η ΑΕΛ.

19:22

Εκτελέστηκε από τον Νεμπεγλέρα, βγάζουν οι αμυντικοί του Φωκικού.

19:21

23': Στην άλλη πλευρά, κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ.

19:20

22': Ωραία προσπάθεια του Γεωργουσόπουλου από δεξιά, έφερε την μπάλα στο αριστερό αλλά σούταρε ψηλά.

19:17

19' Σέντρα Κουρτεσιώτη από τα αριστερά, κακή έξοδος από τον Τσεκρέζι, που χάνει την μπάλα στον αέρα, σουτ Γκούρτσα, κόντρα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:17

18': Κόρνερ για την ΑΕΛ, απομακρύνουν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων...

19:15

17': Έσκαψε ο Μπιλά από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι του Γκούρτσα, ένα μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Φωκικού.

19:13

15': Σέντρα-σουτ Μπιλά, εύκολα ο Τσεκρέζι.

19:10

12': Στην κόντρα ο Φωκικός, σουτ Γκάτσεσα από θέση μέσα αριστερά και υπό πίεση, θα μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

19:09

11': Ο Μπιλά κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Περίκο στρώνει από το σημείο του πέναλτι στον Μπλέντι, σουτ από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

19:06

8': Κίτρινη στον Μπλέντι.

19:05

7': Κεφαλιά του Γκάτσεσα, δεν έχιε πρόβλημα ο Αποστολίδης.

19:04

6': Κόρνερ για τον Φωκικό. Διώχνουν ξανά σε κόρνερ εκ νέου οι παίκτες της ΑΕΛ

19:02

Ασκεί πίεση ψηλά από τα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ.

19:01

2': Μια σέντρα από αριστερά του Κουρτεσιώτη δεν ανησυχεί τον Τσεκρέζι.

18:59

1': Ξεκίνησε το ματς στο Αλκαζάρ!

18:57

7 βαθμοί Κελσίου στην Λάρισα, χαμηλή θερμοκρασία.

18:56

Τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:55

Λίγος κόσμος στο Αλκαζάρ αυτή την ώρα. Η προσέλευση συνεχίζεται πάντως...

18:53

Σε κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά έχουμε σέντρα στο Αλκαζάρ, εκεί όπου η ΑΕΛ φιλοξενεί τον Φωκικό για την 9η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Β' Εθνικής.